Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családi napközi, kontra...

Családi napközi, kontra állami bölcsi; túl az anyagiakon, ki melyik mellé tenné le a voksát?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 15:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm egy családi napköziben dolgozik, és minden előírásnak meg kell felelniük, sőt még nagyobb az ellenőrzés, mint egy állami bölcsiben.
2011. aug. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
71%

Én családi napköziben voltam gyakorlaton.Ott is minden steril,csak kevesebb a gyerkőc,jobb a hangulat és mindenki azt eszik amit kíván.

nem olcsó de nagyon jó.Én is oda íratnám.Pici bútorok,pici wc,játszótér...

2011. aug. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

Pici bútorok,pici wc,játszótér...


Miért államiban nem ezek vannak? Nálunk igen! Nekem semmi bajom az államival. Tök jó a kaja, nagy játszótér kis létszámú csoportok.

Én 2 db csanában voltam nyílt napon, hát nem tudom milyen előírásoknak kell megfelelniük, de tuti hogy a fal nem lehet penészes sehol, át az egyikben volt. A másik meg igen gyéren felszerelt. Hatalmas udvar, de egy darab játék nem volt rajt, viszont bent volt egy hatalmas ugrálóvár amire nem biztos hogy felengednék egy 1,5 - 2 éves gyereket!

2011. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyébként államiba vinném a gyereket, ha lenne hely, de nincs. :( Maradt a magánbölcsi.

A városunkban kettő magánbölcsi van. Az egyik már fullon van, a másikba elmentünk megnézni, mert volt még hely. De hiába fizetsz havi 65ezret, a 10 perces ottlétünk alatt én szóltam a dadusnak, hogy az egyik kislánynak ugyan legyen olyan kedves már megtörölni az orrát, mert folyik bele a takony a gyerek szájába. :(( Ezen túl iszonyat sok rosszat hallottam róluk, szomszédunk kislánya oda jár, többször adták már ki a fenekére rászáradt kakival a kislányt, úgy nézett ki a kiscsaj ruhája, mintha fetrengett volna a sárban, és eszük ágában nem volt átöltöztetni, pedig ott volt a pótrucija. A szeme tele volt homokkal, és utána még nekik állt feljebb, hogy biztos azért csipás a gyerek szeme, mert kötőhártya-gyulladása van. Egy másik ismerős gyereke meg olyan fertőző tüdőbacit kapott el, hogy 1 hónapig kórházban volt. Azt hiszitek, fertőtlenítették a bölcsit? Áhh...

2011. aug. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
kedves 17:47-as épp' az ilyesmi miatt aggódom én is...
2011. aug. 24. 18:05
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahova az én fiam jár állami bölcsibe az nekem nagyon tetszik.6 gyerek jut egy gondozóra,és 3 hete jár a fiam és semmi gond nincsen.Ha összekoszolja magát rögtön átöltöztetik,ha folyik a gyerekek orrából a takony megtörlik.Szépen tisztán vannak a gyerekek.Tökéletesen odafigyelnek rájuk.Bár az udvar állapotával lenne bőven gondom,de ez legyen a legkevesebb.Van egy csomó játékuk az udvaron.Imád a fiam járni és már egy csomó mindent tanult.

Így,hogy már járunk ide nem valószínű,hogy családi napközibe adnám ha lenne pénzem rá.Én is gondolkodtam rajta,de szerintem sokkal jobb az állami.Legalábbis az mindenképp ahova a fiam jár.:)

2011. aug. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

17.48-as vagyok. A sztorinak egyébként itt még nincs vége. A helyzet a következő: munkahelyem hitegetett, hogy a lakhelyem szerinti városban tudok majd dolgozni. Ezért ebbe az ominózus magánbölcsibe be is fizettünk 30ezer ft előleget, amivel helyet foglaltunk kisfiamnak - féltem, hogy a maradék pár helyet is betöltik előttünk. Aztán végül kiderült, hogy egy másik, tőlünk 15 km-re lévő városban fogok dolgozni, ezért ott álltam neki keresgélni bölcsit. Egyértelmű, hogy reggel fél óra és délután fél óra plusz ott tartózkodást nem akarok kisfiamnak a bölcsibe, azt szeretném, minél közelebb legyen hozzám. Na, be is telefonáltam a bölcsibe, ahová befizettem a lóvét, hogy nem fogunk tudni oda menni mégsem szeptembertől. Válasz: nem tudják visszaadni a pénzt, mert már más gyereket az enyém miatt visszautasítottak. Persze. Hirtelen két hét alatt kötöttek még 5 szerződést, nem? És totál betelt a bölcsi. Aha, én meg most jöttem a falvédőről. Úgyhogy szépen barátnőm nevében írtam nekik egy érdeklődő e-mailt, amiben 2 kislányomnak keresek helyet. Másnap jött a válasz: van még 2 hely. E-mail kinyomtatva, holnap bemegyünk, és megkérdezzük, hogy na most akkor hány gyereket is utasítottak vissza az enyém miatt? Még egyetlen fillérjébe nem került az alapítványnak az én gyerekem, úgyhogy ne tőlem akarjanak ajándék 30ezret. Ja, ráadásul ami nyugtán átvették az összeget, előleg van feltüntetve, az előleg meg mint tudjuk, visszajár. Szóval nem hagyom annyiban a dolgot.

Sajnos mocskos egy világot élünk...

2011. aug. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!