Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Még elég keveset beszél a...

Még elég keveset beszél a kislányom (két éves múlt), és úgy gondoltam, használna neki, ha közösségbe vinném. Beíratnám ovipótlóba, de sajnos az anyagiak miatt csak heti egyszer 4 órára tudom beadni. Szerintetek ez is használni fog?

Figyelt kérdés
Később remélem lesz rá lehetőség, hogy heti kétszer tudjuk vinni, de én bízom benne, hogy ez a heti egy alkalom is kicsit rásegítene, hogy végre elkezdjen beszélni.
2011. aug. 25. 14:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 évesen még alig beszélt valamit.

Most 28 hónapos 3 hete jár bölcsibe.

Bölcsi kezdés előtt ott tartott a beszédben,hogy csak szavakat mondott.2 nap után úgy jött haza,hogy 3 verset elmondott.

"Zsipp-zsupp, kenderzsupp,

ha megázik, kidobjuk.

Zsuppsz!"


"Hinta-palinta

Régi dunna

Kis katona

Ugorj a Tiszába, zsupsz!"


"Tente baba tente

Itt van már az este

Köszöngetnek szépen

Csillagok az égen"


A második hét közepén mikor hazajöttem a melóból úgy fogadott az ajtóba a fiam,hogy :"Beszáll a bácsi a pici piros autóba."És hozta a kis autóját és mutatta:)


Mostmár teljes mondatokba beszél.

Nekünk nagyon sokat segített,hogy bölcsibe került.

Sokkal nyugodtabb,figyelmesebb,okosabb lett.Fele annyit se hisztizik mint előtte.

2011. aug. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 év 2 hónapos, és még csak pár szót mond összesen, pedig 16 hónapos kora óta bölcsis. hangutánzókat haasznál, vagy csak szótagokat mond ki. Ettől függetlenül mindenkivel megérteti szinte magát. Állítólag jót tesz nekik a közösség beszéd szempontjából, de nála eddig nem jött be. Most 5 hét szünet volt, bízom benn, hátha most, hogy újra kezdtük megered a nyelve végre.
2011. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!