Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor mi van a felgyűlt...

Most akkor mi van a felgyűlt szabikkal?

Figyelt kérdés

Gyesen vagyok,vissza menetem dolgozni,heti 30 órát dolgozhatok.

A szabik amik felgyűltek míg otthon voltam azt most is kiadják vagy csak ha letelik a gyes?


2011. aug. 26. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában kiadják. De nekem nem bírták kiadni (oviban dolgozom, tanév közben nem bírták kiadni, februárban kezdtem). Így lett írva egy határozat, hogy majd a nyáron kapom meg őket. Így is lett 7 hetet voltam itthon, illetve amikor beteg lett a kisfiam, (elég sokszor volt), akkor szabira mentem, és nem táppénzre.
2011. aug. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha teljes munkaidőben voltál foglalkoztatva, akkor a GYES-t le kell mondanod ahhoz, hogy kivehesd őket, mivel a szabadságot is teljes munkaidőben adják ki.
2011. aug. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam szeptemberben lesz kettő.miután betölti a kettőt,utána lévő naptól leszek szabin,és miután lejárt a szabi,utána kapom a gyest a munka mellett.
2011. aug. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most megyek vissza én is 2,5 évesem mellől, 30 órában - szülés előtt 40-ben dolgoztam. Lemondtam a gyest, töltöm a szabimat, aztán újra igénylem a gyest és dolgozom 30 órában. Mivel nem az összes felgyűlt szabimat veszem ki, így egyeztem meg a munkáltatómmal (kell későbbre, mikor majd átszoktatom a kislányt a családi napköziből bölcsibe), ezért a felgyűlt szabi fennmaradó részét a hatórás bérnek megfelelően fogják számfejteni, erre az időszakra továbbra is felvehetem majd a gyest.

Szóval rajtad meg a cégtől függ, mikor veszed ki a szabidat.

2011. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat!
2011. aug. 26. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!