Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovikezdés pocakosan 2 kicsivel...

Ovikezdés pocakosan 2 kicsivel. Hogy volna a jobb, könnyebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőhéten indul az ovi, teljesen "kezdők" leszünk.

Vegyes csoport van.

A 4 és a 3 éves kisfiam is ugyan abban a csoportba fog járni.

(a 4 éves is most kezd)


A kisebbik elvileg csak november 24.én mehetne, akkor tölti a 3 évet.

Viszont november 25-re vagyok kiírva a 3. babával :)


Szerintetek érdemes kérnem az ovit, hogy a kicsi is kezdhessen jövő héttől (teljesen szobatiszta) vagy nem érdemes "kikönyörögni"?


Hogyan lenne könnyebb a kicsinek? Ha maradna velem még itthon kb. másfél hónapot és külön szoktatnám be, úgy, hogy már ott várja a bátyus vagy inkább együtt lenne jó beszoktatni őket?


Attól félek, hogy ha időben jön a legkisebb, akkor nehogy azt gondolja a középső, hogy most a tesó miatt "kell" oviba mennie :(

Akkor sok lenne a hirtelen változás, nem?


Megéri megkérni az ovivezetőt, vagy ilyenkor már csak az óvónénivel kell megbeszélni a dolgokat?


Segítsetek légyszi, mert tényleg nem tudom mi lenne a legjobb megoldás :(


Szívem szerint egyszerre szoktatnám be őket, de nem tudom, hogy megéri-e 5 hét miatt "kuncsorogni"?


2011. aug. 26. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Én biztos megkérdezném. lehet, hogy nem is kell kuncsorogni... Ovónőknek is jobb, ha együtt mennek, mert ez szerintem megkönnyíti a beszokásukat az oviba. Szerintem ez lenne a legjobb, és akkor mire jön a picur, már meg is szokták az ovit mind a ketten.
2011. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én pedig nem vinném a kisebbiket még oviba, csak jövő szeptembertől. Tudom, miről beszélek, nálunk 4.5 évesek az ikrek, és csak most kezdik, a dec. - ben 3 - at töltő harmadik kislányomat még ebben a tanévben nem is viszem, itthon marad velem és a most 11 hós hugával.

Tavaly szeptemberben született a legkisebb, akkor is egyértelmű volt, hogy nem kezdik az ikrek (akkor voltak 3.5 évesek), mert szerintem szar érzés űgy nekimenni az ovinak egy ksgyerek számára, hogy Anya otthon van a picivel, én pedig mehetek...

A kisebbik gyerekeddel tök jól ellenátek otthon, segítene "vigyázni" a picire, szerintem ne vidd Őt ebben az évben!!!

2011. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!