Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves fiamnak semmi...

2 és fél éves fiamnak semmi hajlandósága a szobatisztaságra. Tehetek én valamit? Erőltetni nem akarom, de valami okos ötlet jó lenne.

Figyelt kérdés
Köszönöm, ha írtok! Nagyon okos, ügyes kisfiú egyébként, csak közli, hogy nem ér rá pelust cserélni, bilizni meg pláne.
2011. ápr. 18. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy ezzel nem lehet ötletelni. meg kell hogy érjen rá.
2011. ápr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Az én fiam mindjárt 3, de semmi jele a hajlandóságra, nem erőltetem mert félek, hogy az ellenkezőjét váltom ki vele! Néha sikerül öt rávenni, hogy a kakaót, a bilin ülve igya meg, bár ez nem a legjobb módszer. Amit jobban szeret ennél az a nagy wc-n mesekönyv olvasás, mint a felnőttek. De olyankor is csak üldögél, nem történik semmi érdemleges... Majd idővel, türelem!
2011. ápr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Nem ér rá???na ezt tuti nem hagynám h a kétévesem ilyet mondjon...
2011. ápr. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Segíteni sajnos nem tudok. De érdekelnek a válaszok.

Szintén két és fél évesem van, és ugyanebben a cipőben járunk. Pedig tudja, hogy mire való a wc, hogy kell használni. De amikor rá akarom ültetni akkor közli hogy nem. Aztán ha mégis megpróbálom akkor iszonyatos üvöltésbe kezd.

2011. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ugyanaz a helyzet,én most hallgatásba burkolóztam.minden este felteszem a szűkítőt és nem szolok neki hogy üljünk rá,sőt valamelyik nap nézegette,de mondtam neki,hogy nem kell ám rá ülnöd.és rá ült.szerintem is meg kell érniük rá,fizikailag is és pszichésen is,szerintem ez a nehezebb.viszont többet mondja hogy nem kell neki a pelus,de a nadrágot se akarja felvenni,majd meglátjuk melyik győz.És sokat kéri mostanában,hogy a pisilős mesét tegyem be neki,az az Elmó-s dobd el a pelust meséje.Hát hátha beválik.
2011. ápr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem azt mondta neki, hogy: Látod? Ez itt a bili. Bele ne pisilj! Persze csak viccesen, mosolyogva. Dackorszak közepén. Persze, hogy belepisilt! :D
2011. ápr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm, hogy írtatok, legalább látom, nem egyedi az eset. Ismerősi körben folyton égek emiatt, mindenki azt hiszi, szobatiszta már. mert persze a rokonságban, barátoknál minden ilyen korú gyerek pelus nélkül szaladgál már. Ennek ellenére letojom, az enyém meg másban ügyes.
2011. ápr. 19. 08:26
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves 16.17-es! Mégis mi a fenét kellene csinálnom? Igen, a gyerek azt mondja, nem ér rá ("dolgozok anyacika"- látja, hallja, hogy az apja munkába megy), de ezért verjem meg, hogy márpedig irány a wc, bili?! de most komolyan! mert ezzel az egyetlen mondatoddal, miszerint te nem hagynád, hogy a gyerek ezt mondja, nem sokat segítettél. legalább írd le, pontosan hogy nem hagynád. kösz!
2011. ápr. 19. 08:29
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

nem irtam h megverném.

Nálunk mindig mikor én mentem,szoltam h jöjjön vele,és mivel érdekelte mit csinálok a fürdőben,,jött és utánzott.

mondd meg neki hogy anyának is sok a dolga de ráér h pisilni menjen,és erre a legjobb ha hívod és ezt látja is tőled,nem a legnagyobb játék közepén szolsz neki.de most komolyan gondolod h ezzel a kifogással 5 évesen se lesz szobatiszta mert nem ér rá??

2011. ápr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
16.55-ös vagyok.kedves utolsó,te nagyon buta vagy!!!miből gondolod hogy ez az oka annak hogy még nem szobatiszta??te komolyan gondolod hogy egy 2 és fél éves azt mondja,hogy nem ér rá,és ez az oka a nem szobatisztaságának???hát most mit mondja nincs túl nagy fantáziád,se eszed.Már bocs de nagyon feldühítettél.Itt és máshol is tök mindegy hogy mit mond,a lényeg hogy nem akar.mondhatja ő azt is hogy most nem megy mert kék az ég,és akkor mi van??sajnos vannak olyan gyerekek akik 2 és fél évesen még nem szobatiszták,és nem is úgy lesznek hogy utánozzák anyukát,ha ez igy működne akkor fiam már 1 évesen szobatiszta lenne.gondolkodj már mielőtt írsz.
2011. ápr. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!