Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogos e az óvónők felháborodás...

Jogos e az óvónők felháborodása, amennyiben a szülők nem közlik, hogy örökbefogadott a gyeremekük?

Figyelt kérdés

Számon lettünk kérve,hogy ők sejtették,hogy "valami nincs rendben" nálunk,azt hitték,hogy nevelőszülők vagyunk,mert hallottak mendemondákat rólunk,de különben meg hogyan gondoltuk,hogy nem közöltük óvodábakerüléskor,hogy örökbefogadtuk a kisfiúnkat.

MIndennek akkor adtak nyomatékot amikor a nevelési tanácsadóba irányították a kisfiúnkat túlzott mozgékonyság vádjával,ami állítólag élettani sajátosság a pszichológus szerint.

Azzal érveltek az óvónők mikor behívták őket a nev.tan.-ba,hogy a kisfiúnk egész nap sírt,hogy mikor jön már anya érte és úgy állítottak be engem,hogy én egy pénzéhes nevelőszülő lennék,aki csak a pénzért vette ki a gyermeket,mikor mondta nekik a pszichológus,hogy tudtával rengeteget dolgozunk a férjemmel és ő úgy láttja igyekszünk mindent biztosítani neki,újszülöttkorától velünk van és imádjuk,akkor élből támadólag kezdték,hogy ezt idáig ők hogy nem tudták,hogy örökbefogadott gyerek,mert akkor másképp álltak volna hozzá...

Csúfosan beégették magukat,hogy az elhanyagoló,pénzéhes nevelőszülőnek akartak beállítani bennünket,aki ismer bennünket tudja ,hogy a gyermekünk a mindenünk,az pedig ,hogy sokat dolgozunk a gyermek érdekében is történik.


2011. aug. 27. 18:43
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
94%
Felháborító amit leírtál.Tény és való,hogy az óvónőknek tudniuk kell arról,hogy nem a vér szerinti szülő vagy,de milyen jogon állít ilyet,hogy pénzéhes vagy.Nincs annál szebb dolog amikor valaki felvállal egy gyermeket és mindent megad neki.Az óvónőknek nem kell mindenbe bele dugni az orrukat.Szégyelljék magukat!!!
2011. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem semmi közük hozzá, hogy vér szerinti vagy örökbefogadott gyermekre vigyáznak.Ha nekem örökbefogadott lenne akkor Én sem közöltem volna velük, hisz egyértelmű, hogy sajátodként /sajátotokként nevelitek, szeretitek, óvjátok. Ha van lehetőség írassátok másikba, mert ahogy kiveszem a szavaidból, már "előítéletekkel" vannak felétek.

De most komolyan nem mindegy ez nekik? Teljesen felháborodtam Én is pedig nincs közöm az ügyhöz!

2011. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%
Meg kellett volna mondani, akkor most nem orrolnának. Lehet másképp áltak volna hozzátok.(Milyen rendesek vagytok, és elnézőbbek lettek volna.) Most meg már haragszanak is, a gyerek is megsinyli, átvinném egy másik oviba.
2011. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Én panaszt tennék. Eleve undorító a vád és a számonkérés, de az, hogy másképp állnak a gyerekhez ha tudják, hogy örökbefogadott a legocsmányabb dolog amit valaha hallottam.
2011. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen semmi közük, h örökbefogadtátok-e vagy sem. Mi lenne, ha donoros mesterséges megtermékenyítés lett volna, az sem az ő közük? Nekik az a dolguk, h neveljenek. Bezzeg az otthon vert, molesztált gyereket nem bírnák megkülönböztetni a többitől. Inkább azokat kéne kiemelniük.

Nem tudom, h ez beletartozik-e a becsületsértés kategóriába, de legalább egy hivatalos (írott, pecsételt) bocsánatkérést követelnék tőlük.

2011. aug. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok


Mért kell tudniuk róla? Máshogy okosítják, nevelik, játszanak velük?

Szerintem nem igényel másabb törődést egy örökbefogadott gyerkőc, mint egy vér szerinti!Ha valamilyen viselkedés vagy fejlődési gondjai lennének akkor azt mondanám, hogy igen bánjanak vele "másként" , de így szerintem lényegtelen ez a kérdés.

Gondolom oka van, hogy örökbe fogadtátok, és nem úgy mentek "idegen" helyre és nem közlitek mindenkivel az utcán, hogy : NEKÜNK ÖRÖKBEFOGADOTT GYERMEKÜNK VAN!!!!!!"

2011. aug. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

A kisfiam mozgékonysága miatt gondolom én eleve nem számít egy könnyen kezelhető gyermeknek,tehát irritáló lehetett nekik,hogy egész napos volt,mivel a férjemmel rengeteget dolgozunk,de gondolom én más gyerek is egész napos ovis,ha szülei dolgoznak.

Ebbe próbáltak kapaszkodni,hogy mi nevelőszülők vagyunk akik felveszik a pénzt a gyereket pedig hanyagolják,nagyon-nagyon-nagyon melléfogtak,de a pszichológus persze jól megfelelt nekik a tanácsadóban a mi érdekünkben,hogy szó sincs arról amiket feltételeznek.


Különben pedig a nevelési tanácsadóba kerüléshez kértek újszülöttkori zárójelentést ahol persze nem a mi nevünkön volt még a gyermek talán onnan következtethették ki ezt a nevelőszülőséget,de ha jól emlékszem én már több alkalommal említettem más dolgok kapcsán,hogy örökbefogadtuk a gyermekünket,sohasem tagadtam előlük,nem szégyeljük mi ezt.

2011. aug. 27. 19:07
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

semmi közük hozzá, hogy örökbefogadott, nevelt vagy saját gyermek. Én nem mondanám el, ha örökbe is fogadtam volna.

Ahogy írta valaki, be kell az ilyet panaszolni, mi a fenét képzelnek magukról

2011. aug. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi közük hozzá.


Ha teheted, vidd el másik óviba, mert ezek dilettánsok. Ugyan én tanár vagyok, és nem óvónő, de ha kiegyensúlyozott a család, akkor semmi közük hozzá.Nekem is volt örökbe fogadott diákom, már vagy két éve tanítottam, amikor valamiért kiderült.


Manapság a munkahelyet meg kell becsülni, és dolgozni kell. Ne szégyeld magad azért, hogy dolgozol. Irigyek csak.

2011. aug. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Miután lement a nev.tan.os cirkusz akkor pedig ezt mondja az óvónő

"Na jó ,nem maguk tehetnek arról,hogy Gáborka ilyen,a vér szerinti anyja biztosan kábítószerezett,vagy alkoholista volt"


:-O !!!!!!!!!??????????????


Mindezt a gyerek előtt,akinek tisztelettel,szeretettel beszéltünk idáig a vér szerinti anyukáról...


HOgy micsoda,milyen jogon találgat ilyesmiket az én kisfiamról,szakemberek szerint semmi rendkívűli nincsen vele a mozgékonyságon kívűl.

2011. aug. 27. 19:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!