Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok lenne egyszerre a változás...

Sok lenne egyszerre a változás vagy jobb ha egyszerre esünk ezeken túl?

Figyelt kérdés

télen lesz 2 éves a fiam, pont akkor költözünk az új lakásba. tervben van a kiságy lecserélés illetve az etetőszéktől megválás. mindkettőt nagyon szereti, azért gondoltuk, hogy költözéskor már nem vinnénk magunkkal, de lehet túl sok változás lenne egyszerre. szerintetek?

sok játékától is akkor fogunk megszabadulni, karácsony lévén szeretném eladni amikhez már kicsinek tartom és akkor úgy is sok játékot fog kapni.


2011. aug. 27. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez így pont jól fog kijönni. persze készítsd fel rá. mondd el neki hogy az új lakásban már nagyfiúknak való ágy lesz és rendes szék mivel már nagy. szóval ezt úgy adagold be neki hogy már várja az új dolgokat.
2011. aug. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered a fiadat, te tudod, hogy reagál a változásokra.

Nálunk holnap lesz festés, és már nem kerül vissza a szobába a kiságy, hanem leesésgátlós ágya lesz. Át is lesz rendezve a szoba. Én ettől is tartok, hogy fogja fogadni, pedig ez nem nagy változás. Az én fiam szeptember végén lesz 2 éves.

Az etetőszékét én nem tervezem eltenni, mert nekünk direkt olyan van, ami kis székké és asztallá alakítható, így tud rajzolni, festeni mellette.

Játékokat mindig együtt pakoljuk el, én a padra teszem, mert jövőre tervezzük a tesót. Amikor mondom neki, hogy jöjjön válogassuk szét a játékokat, akkor van, hogy 1-2 ezer éve nem játszott játék megtetszik neki megint, játszik vele fél órát, aztán el lehet tenni. Pl. karácsonyra kapta az állatos zongoráját, épp ma gondoltam rá, hogy megy a padra, mert már hónapok óta nem érdekli, erre egész nap azzal játszott. Ha el akarod adni, akkor ne karácsony környékén hirtelen egyszerre tüntesd el mindet, hanem apránként.

Kiságy. Hát ez is kényes téma. Ha új a környezet, új a szoba, akkor egy pár hónapig én még biztos meghagynám a kiságyat, hogy legalább az legyen neki megszokott hely, pláne, ha szereti is.

Tehát én azt mondom, hogy amit szeret, azt ne tüntessétek el szó nélkül. Ha nem akarjátok vinni az etetőszéket, akkor mondogassátok neki már előtte, hogy már nagy fiú, neki már arra nincs szüksége, egy kisbaba megkapja, blabla..., de ne érje váratlanul, hogy keresi és nincs. A kiságyat meg fenntartom, hogy ha szereti, akkor legalább az legyen neki a megszokott, vagy még a költözés előtt szoktassátok át a másik ágyba.

2011. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez sok. Egy gyereknek egyszerre egy "nagy változás" is elég.

Kivéve, ha meg tudod vele beszélni, és szeretne "nagy fiús ágyat". De ebben a korban sajnos még könnyen rámondják valami újra, hogy akarják, aztán meg "kiakadnak", hogy hol a régi...


Karácsonyig még lecserélhetnéd nyugodtan ebben a lakásban is, mondjuk havonta egy dolgot, aztán jöhet a költözés.


Csak olyan játékot adj el, amivel SOHA nem játszik, mert ha ragaszkodik valamihez, akkor az is törést okozhat, ha egyszer csak már nem találja.

2011. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

előbb lecserélni nem tudom a kiságyat mert most ideiglenesen nagyszülőknél "húztuk meg" magunkat és itt nem bababiztos a lakás, félek, hogy éjjel kimenne mondjuk a konyhába.


persze az is jó, hogy viszünk mindent és szép lassan cseréljük le a dolgokat csak nem tudom, hogy jobb-e ha sokszor kell újra megszoknia a változást :/

2011. aug. 27. 22:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Három és fél éves a fiam, már kétszer költöztünk vele (előbb egy tágasabb bérlakásba, majd két hónapja a sajátba). Nehezen tűri a változást, így mindig alaposan felkészítettük, többször jártunk a házban vele, amikor csak készülődtünk. Ő választotta ki a szobája színét, függönyt, új fali dekorációt. Mindkét alkalommal voltak módosítások, változások a bútoraiban, eszközeiben, voltak játékai, amit direkt dobozban hagytunk. A legjobban a játékok hiányát viselte, észre sem vette, van elég így is. Az etetőszékét sem vette észre, az ágy volt csak, ami több időt igényelt, mire elfogadta, megszokta.
2011. aug. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem fokozatosan! Golndold el ha neked lenne egyik naprol a masikra uj lakasod, masik munkahelyed, es a szomszedasszony ruhatarabol kellene oltozkodnod:)))
2011. aug. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!