Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetséges-e egy 2 éves és...

Lehetséges-e egy 2 éves és egy újszülött egy szobában való altatása?

Figyelt kérdés

Még csak gondolkozunk, hogy hogyan is lesz, ha jön a kistesó...

Egyelőre egyedül alszik a gyerekszobában a 14 hós kislányom, de ha bármilyen halkan is bemegyünk, szinte mindig felébred. (Szerencsére egyedül visszaalszik, elalszik mindig már.)


Hallottam másoktól, hogy nem szokta zavarni a nagyot a kicsi... Lehetséges, hogy majd megszokja, vagy csak mostanában alszik ilyen felületesen?


Tapasztalataitokra nagyon kíváncsi lennék!


2011. aug. 29. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:

18 hónap van a gyerekeim között.

Mi azt gondoltuk, hogy a pici velünk lesz egy szobában, a "nagy" pedig a saját szobájában. Hangsúlyozom: mi azt gondoltuk :)

Az első két héten még működött rendesen minden, bár egyszer-egyszer menni kellett át a nagyhoz, mert sirdogált. Aztán a harmadik héttől elkezdett a nagyobbik éjszaka sírva átjönni, persze erre a pici is egyből felébredt, mindkettő csak velem volt hajlandó visszaaludni, így rémálommá váltak az éjszakák. Aztán egy átalvatlan éjszaka után, hirtelen felindulásból áttoltam a kicsi ágyát a nagy szobájába. És onnantól kezdve mindkettő átaludta rendesen az éjszakát :)

2011. aug. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 19hónap van a két gyerek között. A kicsi ha elaludt akkor ha ágyút Ő aludt. Utána letettem a nagyot is aludni.

Két szoba van most még, ráadásul egymásból nyílnak. Tehát ha nagyon akarjuk egy szobában élünk(mondjuk másnak az egész lakása ekkora), és sose volt az altatással gond. Olyan volt, hogy a nagy felkeltette a kicsit, mert játszani akart vele, de azt zárt ajtóval is megoldotta volna...

2011. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 22 hónap a korkülömbség.A pici 3 hónapos kora óta alszik a naggyal,semmi probléma.

Szerintem megnyugtatja őket egymás szuszogása.

2011. aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk így lesz. vagyis így rendeztük be a szobát :) Remélhetőleg, nekik is tetszik majd így. A "nagy" 21 hónapos lesz mikor megérkezik a tesó, jó alvókája van, szerintünk működni fog az egy szobában való alvás.
2011. aug. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 2,5 év van köztük. A kicsi 1 hónapos. Talán kétszer ébredt fel az elején a bátyja a sírásra, de egyből vissza is aludt.

Azért igyekszem rögtön átmenni amikor a kicsi felébred és éjjel nem a gyerekszobában pelenkázok, hanem a hálónkban.

2011. aug. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

22 hó van köztük.

Annyira hozzászoktattam a nagyot a csendben történő alváshoz, hogy a légy fingására is felébredt.

Megszületett a pici, azóta a legnagyobb ordításban is képes aludni. Egyszerűen megszokta, tényleg nem zavarja.

De azért biztos ami biztos, én külön szobában altatom őket.

Bár nincsenek ajtók és egymás mellett van a két pici szoba, szóval kb mintha együtt lennének. (kis panellakás)

2011. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok! Nekünk a nappalin kívül ez az egy szobánk van (egyelőre), ezért is érdekel nagyon a téma.


Várok még azért másoktól is tapasztalatokat! :)

2011. aug. 29. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:

igen.

21 hónap van köztük, soha semmi gond nem volt.

2011. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22 hónap van a gyermekink között, egy szobában alszanak. a nagy eleinte apával aludt, aztán a kicsi 3-4 hetes korában visszaszoktattam a nagyot a helyére. egyszer-kétszer volt h a nagy felébredt, de szóltam neki h aludjon vissza, nem volt vele gond. ma reggel is pl a kicsi 6kor kelt enni, a nagy ágya mellett van a szék, amiben szoptatni szoktam, ráadásul pici villanyt is kellett kapcsolnom. a nagy fél 8kor ébredt. a kicsi most 7 hetes, a nagy 15-én lesz 2 éves.
2011. aug. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!