Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 2,5 éves,96 cm és...

Kislányom 2,5 éves,96 cm és majdnem 17 kg. Odafigyelek, hogy mit eszik és mennyit. Szerintem nem eszik sokat és elég kis mozgékony is. Szerintetek mit lehet csinálni ilyen pici korban, hogy ne legyen túlsúlyos?

Figyelt kérdés
Most nagyon szép kislány, kicsit husis, de mégsem olyan nagyon kis duci. Ma pl.: műzlit evett tejjel reggelire, napközben mézes citromos teát, ebédre borsólevest és pár falat kakaóscsigát utána. Uszira almát és banánt fog kapni, vacsira pedig tejbegrízt. Én rontok el valamit? Sok ez egy ilyen kisgyereknek? Én elég vékony vagyok, a családban vannak apró, tömzsi személyek. Ennyire számítana a genetika,hogy hiába nem eszik sokat mégis olyan kis húsos?
2011. aug. 29. 15:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 2,5 éves 103cm és 15kg és kimondottan girhesnek néz ki. Állandóan rohan.

Nem hiszem, hogy a kislányos kövér lenne, bár én tejbegríz helyett tejberizst adnék gyümölccsel a lányodnak. Fiam imádja és szerintem kicsit jobb, mint a gríz.

Szerencsére a fiam nem szereti az édességeket, pici péksüti, és ennyi. Az édességekre figyelj.

2011. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a hatásotokra változott a vacsora: friss kenyér + kefír lett. Talán egy fokkal jobb, szénhidrát, de legalább nem éhes. Egyébként szoktam tejberizst, csak tegnap rizs volt az ebéd, ezért gondoltam ma nem azt főzök. Kicsit duci, fogunk változtatni mindenképp a szokásainkon. Nem mondom, hogy innentől kezdve csak zöldség és gyümölcs, de a cukor tényleg sok az étrendjében. Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 29. 21:36
 13/17 A kérdező kommentje:
jav.: éhes helyett édes!!!
2011. aug. 29. 21:40
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam amíg itthon volt velem nagyon rossz evő volt.

2 éves kontroll vizsgálaton 98 centi és 13 kiló volt.

Most 28 hónapos és ez az ötödik hetünk a bölcsibe.

Most nem mértük még meg de simán van már 15 kiló is.A bölcsibe mindent megeszik.Itthon szinte semmit nem eszik már.

2011. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne izgulj!


Az én fiam is így volt, novemberben lesz 3 éves, 17.5 kg, 105 cm. Kicsit sem kövér, nem is husi, kis sportos az alakja. Ebben a korban, ha nem adsz neki sok édeset, chipset, üdítőt és ilyeneket, tehát ha tudod, hogy jól és értékes ételekkel eteted, akkor ne izgulj. Hozzá nyúlik majd a súlyához.

Mindig növelik a súlyt utána nyúlnak. Aztán megint növelik a súlyt, és megint nyúlnak.

Így lesz ez kamasz korig!


Szép napot!

Márti

2011. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is sok a cukor az étkezéseiben.

Én mindig dagi voltam, ezért fokozottan figyelek a fiam súlyára, bár ő kifejezetten vékony (nem éheztetem!!) 5 éves, 115 cm és 17 kg.


Ne aggódj, nem kórosan kövér a lányod, és még simán lemozogja odakint, vagy majd az oviban, csak próbáld meg azt elérni, hogy ne szokjon hozzá nagyon az édes(ség)hez, mert később egyre többet akar majd enni belőle.

2011. aug. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen tényleg oda kell figyelnem, mert én nagyon édesszájú vagyok és ha nem írom össze, hogy mit eszik, akkor nem is tűnik fel, hogy mennyi édes van a napi táplálkozása során.
2011. aug. 30. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!