Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban minden csak szervezés...

Valóban minden csak szervezés kérdése lenne?

Figyelt kérdés
Egyre többen mondják nekem, hogy "csak szervezés kérdése az egész". pl. elmenni gyerek(ek) mellett fodrászhoz, vásárolni, második gyereket vállalni és nevelni. Akkor én nem tudok szervezni. Mert sehova nem jutok el, pedig egy gyerekem van. Párom dolgozik, szüleim távol, anyós dolgozik, keresztszülők dolgoznak....
2011. aug. 30. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők távol, párom dolgozik, semmi segítségem sincs. De hiába dolgozik a párom, annyit azért igazán megtehet, hogy havi 1x előbb elszabaduljon a munkahelyéről, hogy én el tudjak menni pl. körmöshöz vagy két havonta 1x fodrászhoz. Vásárolni lehet menni a babával is, bár nem egyszerű, tudom. Én azt sokszor késő este oldottam meg, miután letettem aludni a gyereket, és elmentem az éjjel-nappal nyitva tartó tecsóba. Nekem az is kikapcsolódás volt, hogy egyedül csatangolhattam, vásárolgathattam.
2011. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a 2 pici gyerekemmel együtt járok vásárolni (közért, piac, dm, posta, stb).

Fodrászhoz este szoktam menni, amikor megjön a férjem.

Pedikűröshöz korán reggel, amikor még mindenki alszik.

Egész jól elvagyok.

Tényleg csak szervezés kérdése.

Pl vásárolni miért nem tudsz elmenni? Messze van, és nem bír annyit gyalogolni a picid? Mi a gond?

2011. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok, semmi segítségem, férjem fél 8-kor megy el itthon, este 6-ra ér haza. Nagyszülők dolgoznak egész nap, és messze is vannak. Keresztszülők is dolgoznak.
2011. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig tényleg csak szervezés kérdése. Fodrász kivételével mindent a két kis gyerekkel oldottam s oldok meg. Sőt tervezzük a harmadikat.

Volt hogy orvoshoz is magammal kellett vinnem.Megértőek voltak, persze bejelentkeztem, hogy ne kelljen várni, de nagyon beteg voltam.

Teljesen idegen városba költöztünk, senki de senki nincs itt aki segítene. Férjem meg kamionsofőr, ezt nem kell részleteznem gondolom.

2011. aug. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Nekem még nincs kisgyermekem, de épp tervezzük. Amikor egyetemista lettem, a suli is sok volt néha magában. Majd tandíj miatt állást vállaltam, ment a kettő együtt is. Az egyetem vége felé, két munkahelyem lett és mellette jártam be órákra és este tanultam. Most államvizsga előtt állok, óra már nem sok van, de 3 helyen vállaltam munkát. Ezt azért mesélem el, mert egy ember nem is tudja, mennyi mindent kibír! Sokszor gondolok bele, milyen lesz gyermek mellett háztartást vezetni, de úgy érzem, ha ezek mentek párhuzamosan, akkor tényleg csak szervezés kérdése. Szerintem gondold át, hogy mire-miért nem jut időd, és kicsit optimalizáld a folyamatot, legrövidebb út, párhuzamos dolgok, stb. Menni fog! Csak gondold át, lassan, alaposan!
2011. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 3 éves és majdnem egy évesek a gyerekeim.

Fodrász van szombaton is, vagy olyan is van aki 8-ig vállal hétközben, addig a férjem hazaér.

Vásárolni a gyerekekkel, napi kenyér, joghurt. Heti egyszer, általában hétvégén nagybevásárlás, vagy egyedül megyek, vagy mindannnyian. Pelenkáért dm-be a férjem jár.

A napunk kb így telik:

fél 7-7 között ébredés, tápszer, kakaó, kávé, kinek mi.

Reggelit a férjem szokott hozni (6 kor indul) reggel vagy előző este úgy veszek hogy maradjon.

Ágyazás, öltözés, rendrakás, mosás indítás, közben nagy még mesét néz, kicsi el van valamivel. Pl a kulcscsomó 10 percig is szó nélkül lefoglalja.

ebédet elkezdem csinálni pl zöldség pucolás, húsdarabolás, panírozás

fél 9 reggeli, majd a végén még a kicsi elüldögél kb 15 percet az etetőszékben a kis falatkáival, addig rendet rakok, felteszem az ebédet.

Játszok velük, közben ránézek a kajára, együtt kiterigetünk.

10-f12 játszótér

f12 ebéd

12-f3 alvás (ezidő alatt vasalok, ha kell felmosok, hajtogatok, ebédelek és netezek)

f3-f4 játszunk, ha kell porszívozok

f4 uzsonna

4-f7 játszótér

f7 vacsi

7 fürdök, utána a gyerekek

8 kicsi megy aludni

f9 nagy megy aludni

én 10-f11 közt alszok, a férjem van hgoy még tv-zik.

2011. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Fodrászhoz a lányommal járunk, körmömet este magam csinálom, vásárolni együtt járunk hétvégén, de ha kell valami hétköznap akkor elmegyünk a lányommal ketten.

Biztos lehet jobban is.Nekem igy sikerül. Néha érzem azt, hogy na ez most nemfog menni és nincs is kedvem elindulni és olyankor lep meg a lányom azzal, hogy angyalian viselkedik a dackorszak kellős közepén...

Van abban valami, hogy szervezés kérdése, de az is biztos hogy nem mindenkinek megy egyformán.

2011. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerek mellet (egy 3 éves éd egy 7 hónapos) mindent magam csinálok, bevásárolok, háztartást vezetek, füvet nyírok, fodrászhoz járok, orvoshoz hordom őket.

Fodrász van hétvégén is, de én általában úgy oldom meg, ha megyünk anyuékhoz, ott megyek el, a többit pl körmös, pedikűr ugyanígy, mert a férjem reggel 6-tól este 7-ig dolgozik, mamák papák, dédik, tesók mind több száz kilométerre.

Szóval tényleg csak szervezés kérdése!

2011. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!