Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Irigy gyerek - nevelés kérdése?

Irigy gyerek - nevelés kérdése?

Figyelt kérdés

3 éves kislányom irigy korszakát éli a játszótéren. Mindig viszek neki vödröt, szitát, lapátot és egy-két formát. Ezeket maga köré gyűjti és hosszasan használja őket...nyílván nem egyszerre, de ezekkel köti le magát sokáig, és rossz néven veszi, ha más gyerek használni akarja. Megkéri, hogy "légyszi ne vedd el ez az enyém". Otthon ha kap valamit azonnal rohan megkinálni vele aki csak ott van, de a tárgyaira érzékeny, főleg az utóbbi időkben. Ma egy kb 2 éves kislány a játszótéren szerette volna használni a lapátját és a vödrét, de ő elutasította (nem volt agresszív, de határozottan rászólt, hogy ne vigye el, mert ő szeretné használni), én mondtam a kislány sarkában álló nagymamának, hogy bocsánat, irigy korszakát éli a gyerek, mire ő lenézően, majd szinte azonnal sarkon fordulva:"ez nevelés kérdése".

Én ugyan még mondtam erre valamit, de kiváncsi lennék rá, szerintetek is nevelés kérdése-e az irigység egy gyereknél? Illetve rá illett volna kényszeríteni a gyerekemet, hogy ossza meg azt, amit használ?

Véleményeket várok :-)


2011. jún. 9. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2 és fél éves a fiam, és mostanában ő is hasonló. Nem neveljük irigységre, vannak testvérei is, mindent megosztanak, amit lehet. Én nem látom nagy gondnak, ha most még ilyenek. Ha nem akarja adni, hát nem adja. Épp az előbb írtam egy kérdéshez, hogy ilyenkor néha együtt játszunk, leülök közéjük, beszélek, beszélek, és ilyenkor általában azért odaadja, de ha mégsem, hát az sem nagy gond.
2011. jún. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Amúgy múltkor egy rugalmasabb anyuka azt mondta a gyerekemnek, hogy egy kicsit szeretnék használni az egyik formát, és visszahozzák 5 perc múlva, a lányom azonnal rábólintott. Kíváncsi vagyok a néni kisunokája a jó neveléssel majd ebben a korban hogy fog viselkedni :-D
2011. jún. 9. 17:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy ez nevelés kérdése.

Két gyerekem van, ugyanúgy nevelem őket, és mégis: az egyik a fél lábát is odaadná bárkinek, a másik meg borzasztó irigy tud lenni.


Nincs ezzel semmi gond, te udvarias voltál, a nénit meg hagyjuk...

2011. jún. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az szokott eszembe jutni ilyenkor, hogy a felnőtt sem mindenkinek adja szívesen kölcsön az autóját, ruháját, könyvét:)
2011. jún. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez a gyermek korának megfelelő viselkedés,amikor már pontosan tudja mi az övé,mi nem,vagyis azt még nem annyira mi a másé,vagy úgy viselkedünk a máséval mint a sajátunkkal,az szerintem az óvoda fogja majd megtanítani.de biztos mentalitás,gyerek természet kérdése is,mert 2 éves fiam mindent oda ad,oda visz,viszont el is hoz.viszont a múltkor oltári patáliát rendezett mert egy kisfiúnak ugyanolyan játéka volt mint az ő kedvenc játéka,és meg volt győződve hogy az az övé.és azt viszont nem adta oda,viszont nevelés kérdése biztos nem.
2011. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

az az öregasszony egy tuskó volt. :)

nem bírom az ilyeneket.

és szerintem sem nevelés kérdése.

2011. jún. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nevelés kérdése. AHogy felnőttek között is vannak irigyek és nem irigyek, úgy a gyerekek között is. Én például elég irigy gyerek voltam. Persze anyu rám szólt, ha azt látta nem akarom odaadni valamimet, de ennek az lett a következménye, hogy megtanultam, hogy oda KELL adni, tetszik, nem tetszik. Az irigység attól még ugyanúgy ott volt...
2011. jún. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Otthon ha kap valamit azonnal rohan megkinálni vele aki csak ott van, de a tárgyaira érzékeny, főleg az utóbbi időkben."


Szerintem ezzel te is tisztában vagy kedves Kérdező ,hogy ez teljesen normális. A játszótéren idegen gyerekek vannak, mi felnőttek sem adogatjuk oda idegeneknek , azokat a dolgainkat , amik betöltenek minket , mint egy gyereket a játékai. Ha nem írtad volna ,hogy az otthoniakkal megoszt mindet, akkor is azt tudnám csak mondani ,hogy ez ebben a korban teljesen normális. Az önzőséget az életösztön hívja életre , még ha olyan dologról is van szó , ami nem kapcsolódik a szervezet biológiai szükségleteihez. Az önzetlenség eszméjének akkor van lehetősége megjelenni elvként a gyerekben felülírva a fentebb említett ösztönt , amikor már igényt formál egy ideál én-képre. Ez a lehetőség pedig akkor teljesedik be , ha a gyerek felismeri az önzetlenség szükségességét és szépségét. Ehhez nem nevelés , hanem tapasztaltság szükséges. Ezt az óvodában meg fogja kapni, amikor majd ő szeretne egy másik gyerek játékával játszani, és azt a választ fogja esetleg kapni , hogy nem , még akkor is , ha a másik nem akar épp azzal a játékkal játszani. Így fogja meglátni kívülről szemlélve ,hogy mit jelent az ,hogy irigység. Viszont az már igenis nevelés kérdése ,hogy ezekhez a felismerésekhez hozzásegítsük a gyereket , amit utána magába építhet saját maga által elfogadott felismerésként.


Az az öreg nő meg képzelheted ,hogy "neveli" szerencsétlen gyereket önzetlenségre...

2011. jún. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nos, én azonnal azt reagáltam a nőnek, hogy feleslegesen sérteget, szerintem nincs igaza, de ezt már félig a hátának :-)

Nos, valóban, az óvoda nagy tanulság lesz a gyereknek...

Ha nagyon gáz a viselkedése azért én is szólok neki, hogy egy-két dolgot igazán kölcsönadhatna, de valahogy én sem láttam be, hogy miért kényszerítsem arra, hogy adja oda a homokozóját, amikor homokozik....biztos én is irigy szülő vagyok :-DDDD

2011. jún. 10. 11:22
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy irigy. :-))) Irigység az, ha mondjuk a gyereked épp teljesen mással játszik, de csak azért sem akarja odaadni a játékát. Da ha épp ő homokozik a SAJÁT játékával ugyan mi a fenéért mondanád azt neki, hogy adja oda másnak...? :-)
2011. jún. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!