Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hétvégi programotok kisgyereke...

Hétvégi programotok kisgyerekekkel?

Figyelt kérdés
2011. szept. 3. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk például a mai nap ugyanolyan lesz mint egy hétköznap mert apa ma is dolgozik. Ha felébred( még alszik) reggeli, aztán játszik ameddig én kicsit összetakarítok. Elmegyünk boltba, hazafelé játszótér. Hazajövünk, főzők addig ő játszik. Ebéd, utána délutáni alvás. Ha felébred elmegyünk sétálni megint, vagy a mamához, vagy valamerre lenézünk. Estefelé amikor apa itthon van már akkor pedig lehet, hogy elmegyünk fagyizni vagy ilyesmi! Tudom nem túl érdekfeszítő, de kb. Így néz ki egy nap! Autónk sajnos nincs, messzire nem tudom vinni egyedül. (14 hónapos a kisfiam)
2011. szept. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Van busz is... Nem tudom, milyen környéken laktok, így nehéz javaslatot tanni. A fagyizás nem igazán program egy ekkora gyereknek.
2011. szept. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi Szegedtől 1 órára lakunk.

A férjem dolgozik, mi pedig a gyerekkel (21 hónapos) elvonatozunk Szegedre egy barátunkhoz. Kimegyünk a Halászlé Fesztiválra, játszóterezünk és bevásárolunk, majd estefele hazajövünk. Viszem a babakocsit, abban aludni is tud a gyerkőc.

Holnap nálunk mamás nap lesz, azaz jön mama. Én meg végre főzhetek, süthetek kedvemre, egy kis takarítást terveztem még be. A gyerekemnek ilyenkor úgyis csak akkor jut eszembe, hogy anyja is van, mikor éhes, álmos vagy elesett.

2011. szept. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ava87 ***** válasza:
100%

Nekem mára a semmittevés a programom :) A férjem elment a gyerekkel anyóshoz, csak este jönnek haza, én addig kicsit henyélek itthon :)

Holnap viszont megyünk kirándulni. Annyi jó kirándulóhely van a környéken, mint a tenger, az idő is tökéletesen megfelel erre.

2011. szept. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma délután családostul moziba megyünk, aztán vacsizunk valahol. Holnap kirándulunk egy közeli városba.
2011. szept. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3 és 1.5 évesek a gyerekeim. Egy átlagos hétközbeni nap kb úgy néz ki, hogy reggel felcihelődünk és kb 8 körül elindulunk vásárolni majd játszóterezni. KB 10-re érünk haza, akkor már úgyis rettentő meleg van, nem aszaolom őket tovább odakint, így itthon játszanak, míg én kicsit összepakolok/teregetek stb és ha épp soron van, akkor megfőzök (2-3 naponta szoktam, többfélét, nagy adagokat, és sokat fagyasztok, szóval van, hogy csak előveszem megmelegedni). Fél 12 ebéd, kicsi alszik 12-től, nagy negyed-félórával később.

Ébredés után szoktunk menni erre-arra, sok bevált "programunk" van. Pl: elbuszozunk a város másik végébe , ott egy kis játszózás egy új helyen és hazabuszozás (imádnak utazni, kb 10-15 perces menet egy forduló, van, hogy kérésükre többet is fordulunk XD); kiadós sétával elmegyünk a vasútállomásra és vonatokat nézegetünk, néha a közeli büfében lángosozunk is; elmegyünk a piacra, ahol ilyen pénzbedobós játékjárművek vannak, persze nem dobálunk bele, de így is legalább egy órát szoktak rajtuk ücsörögni és nagyon élvezik, alig lehet hazaindulni velük; lemegyünk a közeli parkba, piknik néven kipakoljuk az uzsit, vagy csak labdázunk, kavicsokat hajigálunk a patakba, hajót úsztatunk, mókusra vadászunk, fára mászunk stb, évszaktól függően terméseket/levelet/virágot gyűjtünk hogy aztán otthon kézműveskedjünk velük. Esős időben külön program a tócsbúvárkodás gumicsizmában, kedvenc helyük ilyenkor is a park gödrös ösvényei; a városban van strand, oda is kimegyünk néha így délután pár órára; Ismerősök naaaagy gyümölcsös-veteményes kertjébe kimegyünk és míg a gyerkőcök egy felnőtt felügyelete mellett vígan elvannak, addig a többi felnőtt elvégzi az aktuális kerti munkákat, innen szokott lenni friss bio gyümölcsönk/zöldségünk és közben a kölkök is jól szórakoznak a levegőn. Ja, meg lekvárbefőzés, befőttelrakás is itteni közös program; és ha más nincs, akkor marad a délutáni játszóterezés.

De nemsoká kezdik az ovit-bölcsit én meg a munkát, és akkor más világ jön ránk, eleve ugye megnyírbálódik a szabadidő, és délutánonkénti "programnak" marad a közeli park vagy játszótér, messzebb ritkán jutunk majd el, ha vacsira haza is akarunk érni :S Illetve hétvégére maradnának a progik, de hétvégén meg annyifelé kell szakadnunk, hogy nemtom hogy fogom megoldani, hogy a nagyszülőknek is jusson az unokáikból (mindenki külön él), meg nekünk is a gyerekeinkből, meg azért pihenhessenek is, de történjen is valami értelmes velük hétvégénte, plusz barátok, távolabbi rokonok stb.... hát nemtom hogy lesz, amúgy is olyan nagy félelmem ez az egész újbóli munkábaállás :S Remélem kevésbé sínylik majd meg, mint gondolom mostani fejjel. De a kérdésre visszatérve: az tuti, hogy nem fogok tudni ennyiféle házonkívüli progit prezentálni nekik.

2011. szept. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Timi.31 ***** válasza:
100%

6-kor értünk haza 4 éves kislányommal a barátnőmtől.Áthívtak du. sütögetni, meg a kislányom és az övé pancsoltak egy kicsit.

Nemsokára jön át aludni anyukám és vigyáz a két kislányra , amég a barátnőmmel éjszakázunk :-)

Holnap pedig kókuszgolyót csinálunk az exemmel és a kicsinkkel, utána megyünk vásárolgatni.

29.N

2011. szept. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!