Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet a délutáni alváskor...

Hogy lehet a délutáni alváskor lecsendesíteni őket?

Figyelt kérdés

Sem "szigor", sem kérés, se büntetés beígérése (pl. esti mese elmarad), semmi nem használ, állandóan szórakoztatják egymást. Hiába aludna az egyik, a másik piszkálja. (Énekelnek, röhögcsélnek, dumálnak) Másfél két óra is eltelik így, mire elalszik a kicsi (ő előbb kidől), de tegnap pl. a nagy már el sem aludt utána. HA mégis, akkor 5-fel 6-ig is alszanak, akkor este megint nehezen megy...

2 és 4 évesek

Külön szobába nem tudom tenni őket.

Ötletek?


2011. szept. 3. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi azt csináljuk, hogy a kicsit (2 lesz) lefektetem rögtön ebéd után, a nagy addig elvan. Majd mi is lefekszünk a hálószobában, legalább én is pihizek egy kicsit :)

Sajnos mostanában már nem hajlandó aludni, sőt lefeküdni sem, így addig mesét néz a tv-ben.

2011. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk nincs hálószoba sem...

A kicsi van hogy néhány perc alatt elalszik, de olyan is van, hogy fél óra kell neki. Ennyi ideig nem tudnék mit kezdeni a naggyal a nagy szobában, ami egyben konyha, háló, étkező, dolgozó és minden...


Most kivittem az előszobába a kiságyat mérgemben, de hallom, hogy kinyúl a rácsok között és pakolászik. :((


Az az érzésem, hogy valahogy túlpörögnek, és már azért nem megy az elalvás.


És valahogy azt is megfigyeltem, hogy mindegy, mennyire fárasztom ki őket délelőtt, mert ma pl. elmentünk programozni, izgalmas szabadtéri gyerekszínházat nézni, és mégse megy...

2011. szept. 3. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem 4 éves a fiam és már nem alszik du. 2 éves korától a nagyok is voltak ha nem akartak aludni nem erőltettem. ha erőltettem akkor meg este nem aludtunk azért döntöttem így. nem baj az ha nem alszanak max annyit tehetsz ha este fáradtak hamarabb lefekteted őket. én így csináltam
2011. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk még nem billent át a mérleg. Ha a nagy nem alszik du., akkor 5-6 óra magasságban már kezelhetetlen. És 6-7kor meg mégsem fektethetem le. :o(

Igazából én iskolás koromig aludtam du, és nem bánnám, ha a gyerekeim is így tennének...

De meglátjuk. :o)


Egyébként a szeparáció után 10 percen belül mindkettő elaludt. :o))

Lehet, hogy mégis így fogom csinálni. A nagy szerintem sportot űz most ebből, hogy szórakoztatja a picit, de ha nincs a szobában, nincs kit...

Csak nehéz kitolni az ágyat, no meg így maradhatok pisszenés nélkül...

2011. szept. 3. 15:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a kicsi délben alszik, a nagyot meg egykor fektetem. Neki előtte mese van délutáni alvás előtt is. Persze volt, hogy egyik feküdt, másik kelt, azt annyira nem bírtam. Egyébként meg a szigor vált be, ilyenkor elég volt hangosabban rájuk szólni vagy mondtam, hogy nem érdekelnek, akkor sem jönnek ki 3-ig, ha nem alszanak.

Ha a nagy nem alszik, akkor nálunk is a 6 óra elég necces, akkor korábban fürdetem, kicsit felélénkül.

2011. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!