Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért engedik össze az óvodába...

Miért engedik össze az óvodában az udvaron a kis 3 éveseket a nagy csoportos 5-6 éves vad, neveletlen gyerekekkel?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam most kezdte az ovit. Égnek állt a hajam, mikor beszoktatásnál láttam, az udvaron a több, mint 100 gyerek ide-oda rohangál, összeengedik a nagyokat a kicsikkel, mindenki azt csinál, amit akar, stb. A fiam nagyon félénk és visszahúzódó típus, egy 5-6 éves gyerekkel szemben nem tudja megvédeni magát. Azt mondanom sem kell, hogy az óvónők 8-10 gyerekkel elvannak a homokozóban, vagy épp eltűnnek... nem tudom, hová lesznek, de több, mint 10 percig kerestem. Láttam, mikor a gyerekem fel akart mászni a csúszdára, egy vad, állat módon játszó (elnézést a kifejezésért) gyerek a papucsával majdnem szájba rúgta a kicsit, nem engedte, hogy a pici is fölmásszon. Senki észre nem veszi, senki rá nem szól!! És ha fejberúgja, vagy lelöki?? Miért nem figyelnek ezekre? Miért kell azon a hatalmas udvaron összeereszteni azt a sok gyereket? A bölcsiben minden csoport az udvar külön-külön részén játszhatott. A gondozóőnőnek is jobb volt, nem kellett ellátnia kilóméterekre, hogy a csoportjában lévő gyerekek éppen merre flangálnak. Lehet tenni valamit, vagy meg kell várni, míg az egyik kiscsoportos a kórházban köt ki?
2011. szept. 5. 09:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
49%
Jahh drága kincsem! Csak nehogy egy pillangó a vállára szálljon, és eltörje a kulcscsontját!!!
2011. szept. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Miért ne játszhatna egy nagy hatalmas udvaron együtt a 3-4-5-6 éves gyerek?

Az én fiam vegyes csoportba jár, tehát nem csak az udvaron van együtt 6-7 évesekkel.Most 4 éves és jelentem túléltük az első évet.

Nem szabad ennyire félteni a fiadat, vedd lazábban egy kicsit.Én is tartottam eleinte a nagyobb, durvább gyerekektől, de a kisfiam haja szála sem görbült, az egy év ovi alatt pedig ő is életrevalóbb lett:))

2011. szept. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
54%

Hát ehhez nem tudok mit hozzáfűzni.


Enyém gyerek most kezdte az ovit, vegyes csoportba jár, szóval egész nap együtt van nagyokkal. Lehet, hogy ott sírva is fakadtál volna.

Nem kell ilyen tragikusan felfogni.

Az udvart kerítéssel kellene részekre bontani? Nem állatkert ez!

2011. szept. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk olyan az udvar adottsága, hogy van egy lenti kisebb udvar és egy fenti nagyobb. Délelőtt a lentin van a 2 kiscsoport, fent a nagy játékokkal a nagyon a középső és a nagycsoport. Délután, aki uzsonna után, fél 4 után is marad még, az megy fel a nagyudvarra. Kicsik, közepesek, nagyok vegyesen.

Ha a ti ovitokban más a szokás, te egyedül nemigen tutod megváltoztatni.

Inkább tényleg az lehet gond, hogy 100 gyerek van együtt és ennyire nehéz egyszerre pár óvónőnek figyelni. Kitartás, belejön a fiad is. 1-2 év múlva már lehet ő fogja "lerúgni" a kicsiket. :)

2011. szept. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem, a pillangó biztos nem fogja eltörni a kulcscsontját.... de nagyon sok szülő fel van ezen a dolgon háborodva, nem csak én. Sok hülye bunkó gyerek, akik otthon is a terrort látja, ott éli ki magát az óvodában. Nekem az a problémám, hogy bántják a kicsiket és nem szól rájuk senki!! Úgy gondolom, nem homokvárat kellene építeni az óvónőknek, hanem figyelni a problémás gyerekekre. Ez annak idején így is volt. Az ismerősöm rossz gyereke ki sem mehetett az udvarra. Bántotta a többieket, ezért szépen benn maradt és rajzolt. Így biztonságban volt a többi. Ezt bevezetném újra! Nem csak én.
2011. szept. 5. 09:56
 6/20 anonim ***** válasza:
44%
Természetes az aggodalmad, hogy félted a gyermekedet. Elmesélek egy sztorit: a bátyámék kisfia 1 évesen lett beíratva a bölcsibe (még nem járt, csak mászott). Első héten egy túlkoros, túlsúlyos 4 éves (28 kg) rálépett a mászó kicsi lábszárára. A gondozónőknek semmi sem tűnt fel, csak a sírás... Amikor a bátyámék mentek érte, alig bírták felöltöztetni, annyira sírt.
2011. szept. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, az előbb véletlenül elment. Szóval elvitték ügyeletre, ahol kiderült, hogy eltört a lába. :( A bátyám a diagnózissal visszament a bölcsibe, és megkérdezte, tudják-e, mi az a foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés, mert hogy ezzel az indokkal jelenti fel őket, ha még egyszer probléma lesz. Azóta vigyáznak a kisfiára. Sajnos, csak most, mikor a baj már megtörtént. Esetleg az SZMK tagoknak jelezniük kellene az óvodavezető felé a problémát, ha több szülő is így gondolja, lehet egy ésszerű megoldást találni. (Nem elkülönítést, de pl. óránként másik korcsoport megy ki, a bent lévő csoport pedig gyurmázik, rajzol, fest, énekel.)
2011. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Nézd, írtam, hogy a fiam vegyes csoportba jár.

3 évesen az egyik 6 éves gyerek rászállt és folyton piszkálta, megrúgta, kicsavarta a kezét, a fejét a WC-be nyomta.Ha egykorúak lettek volna, azt mondanám, mivel fiúk, intézzék el egymás között. De a pici 3 évesem nem tudta megvédeni magát, az óvónők pedig ebből mit sem vettek észre, beszéltem velük, de szerintük a fiam csak fantáziált:S

Én odamentem a gyerekhez, figyelmeztettem, hogy meg ne próbáljon a fiamhoz érni egy ujjal sem.Másnap eltépte a kisfiam rajzát, akkor megint elbeszélgettem vele kicsit erőteljesebb hangon.A fiú csak tovább piszkálta a gyerekemet.Beküldtem a férjemet, aki egy nagydarab, erős férfi és elég egyértelműen a tudtára adta a gyereknek, hogy ha bántja a fiúnkat, nagyon el fogja veri, jobban, mint ő a fiúnkat.

Soha többet nem bántotta.

Szóval Te is beszélhetsz ezekkel a rossz magaviseletű gyerekekkel, az óvónők gyakran nem vesznek tudomást a kis vitáikról, néha a szülő kell már beavatkozzon.

Jelzem, nálunk hagyták az óvónők, hogy leordítsuk a gyereket, mondták, hogy ők ezt sajnos nem tehetik meg, a szülők rögtön perelnének:(

2011. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértelek. AZ én lányom nálunk messze a legnagyobb a családi napköziben, ahova most kezd járni. Én most, hogy beszoktatásnál még vele vagyok, nem hagyom, hogy kivegye a kicsik kezéből a játékot vagy tolakodjon a csúszdán. Bár ő nem bántja a gyerekeket szerencsére, de mivel nagyobb, gyorsabb, akaratosabb, érzi a saját fölényét és persze ki is használja. Viszont meg kell tanulnia, hogy ezt nem szabad, és én magam aggódom, nehogy a kicsiknek bajuk legyen, ha akaratlanul mondjuk fellöki őket. És remélem, a gondozónő sem fogja hagyni! És ugyanezt fogom elvárni az oviban is, ahol majd az enyém lesz a kicsi a többiek között (vegyes csoportok lesznek szintén).

Szerintem felháborító, hogy az óvónők eltűnnek! Azt rendben találom, hogy egy-kettő mondjuk homokozik vagy mittudomén mit csinál, de a többinek igenis vigyáznia kell a mászókáknál, csúszdáknál, nehogy baj legyen! Cigiszünetre, pisiszünetre az óvónők egyesével járjanak! Vásárolni meg munka után kell, mint ahogy nekünk is! Végül is a mi dolgunk, felnőtteké, hogy neveljük a gyerkeket, nem lehet mindent rájuk hagyni, hogy majd lejátszák egymás közt! Könyörgök, ez itt egy civilizáció, nem az esőerdő!

2011. szept. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is vegyes csoportba jár igaz ő már 6 éves. Ő is félénken kezdte az ovit eleinte nem játszott senkivel, mesélt ő is dolgokat amiktől a szívem szakadt meg, de én is azt csináltam mint más válaszoló hogy inkább annak a gyereknek szóltam aki bántotta nem az ovónéninek. Egyszerűen azért mert legtöbb esetben úgysem akkor bántják mikor az óvónéni látja, ha a gyerek meg nem megy panaszkodni akkor most mit rójak fel az ovónéninek? Aztán minden évben az én fiam egyre önállóbb lett megtanult alkalmazkodni, és megtalálta a helyét a barátait, és meg is védte magát ha kellett. Ma reggel úgy indult nagycsoportosként már az oviba, hogy a barátai a nyakába ugrottak az ajtóban amikor meglátták. Pedig első évben ő volt az egyetlen aki nem állt be az műsorokba sem, most meg ő az egyik vezéregyéniség. Igaz ő nem bántja a kicsiket, talán mert megtanulta a maga példáján hogy nem jó.

Ami a játékot illeti azt megfigyeltem hogy ő is vadabbul játszik most mint 3 évesen, amiben nem szándékos gonoszság van, egyszerűen ügyesedett sokat testileg és beleéli magát a szerepjátékokba, annyira hogy nem figyel annyira oda közben másokra, nincs türelme kivárni amíg a kisebb felmászik valamire így beelőzi pl, de sosem azért mert bántani akarja. szerintem a legtöbb gyerek ilyen, persze vannak igazi kis gonosz dögök, de talán ha nagyon zavar egy két gyerek beszélj a szüleivel. amúgy meg rossz látni az ilyet de a gyereknek be kell illeszkedni, hisz az életben mindig lesznek ilyen szituk.

2011. szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!