Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért engedik össze az óvodába...

Miért engedik össze az óvodában az udvaron a kis 3 éveseket a nagy csoportos 5-6 éves vad, neveletlen gyerekekkel?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam most kezdte az ovit. Égnek állt a hajam, mikor beszoktatásnál láttam, az udvaron a több, mint 100 gyerek ide-oda rohangál, összeengedik a nagyokat a kicsikkel, mindenki azt csinál, amit akar, stb. A fiam nagyon félénk és visszahúzódó típus, egy 5-6 éves gyerekkel szemben nem tudja megvédeni magát. Azt mondanom sem kell, hogy az óvónők 8-10 gyerekkel elvannak a homokozóban, vagy épp eltűnnek... nem tudom, hová lesznek, de több, mint 10 percig kerestem. Láttam, mikor a gyerekem fel akart mászni a csúszdára, egy vad, állat módon játszó (elnézést a kifejezésért) gyerek a papucsával majdnem szájba rúgta a kicsit, nem engedte, hogy a pici is fölmásszon. Senki észre nem veszi, senki rá nem szól!! És ha fejberúgja, vagy lelöki?? Miért nem figyelnek ezekre? Miért kell azon a hatalmas udvaron összeereszteni azt a sok gyereket? A bölcsiben minden csoport az udvar külön-külön részén játszhatott. A gondozóőnőnek is jobb volt, nem kellett ellátnia kilóméterekre, hogy a csoportjában lévő gyerekek éppen merre flangálnak. Lehet tenni valamit, vagy meg kell várni, míg az egyik kiscsoportos a kórházban köt ki?
2011. szept. 5. 09:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért az a megfogalmazásod, hogy hülye, bunkó gyerek, nagyon erős. A Te kisfiadra sem mondja senki, hogy egy nyámlila, anyámasszony katonája, szerencsétlen kisfiú.


Amúgy a meglátásod jó, már én is gondoltam erre. Nálunk is minden csoport együtt van az udvaron. Kisfiam is csütörtökön kezdte az ovit, még nincs 3 éves. Ő nem egy elveszett gyerek, de már pénteken meg is történt az első kisebb baleset. egy nagycsopotos kisgyerek valahogy megütötte a hintával. Volt nagy sírás, az óvónő megtörölgette a vérző száját, megvigasztalta, aztán ment vissza játszani. Én ezen nem akadtam ki, itthon is többször előfordult ilyen balesete, de azért elgondolkodtam.

2011. szept. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
35%

Hát a te kölkös is a te stílusodat látja otthon, akkor ő is "hülye bunkó gyerek" lesz!

Kicsit válogasd meg a szavaidat. Te fogatlan anyatigris!

2011. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

hát igen kissé merész lebunkózni egy 6 évest.

Még a Te gyereked is lehet olyan mint azok a gyerekek akikre ezt írtad...


Engem is bántottak az oviba sokat (bár anyám asszony katonája éppen nem voltam) volt egy másik kislány aki folyton megtalált a hülyeségeivel. Igazi gonosz kislány volt, anyukám engem felbiztatott, hogy védjem meg magam, és szólt az óvónőknek is, hogy nekem ezt a meccset le kell játszanom a kislánnyal. Szerencsére elsőre sikerült, azóta talpra esett lettem és szerintem ez a történet sokat számított.

Lassan kislányom kerül oda, hogy oviba megy nála is ezt a példát fogom követni :)

2011. szept. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Persze, mindenhol történnek balesetek egy oviban. Megüti a hintával egyik gyerek a másikat, vagy elüti a kismotorral, véletlenül fellöki,stb. ezek balesetek. De amikor papuccsal szájba akarja rúgni, hogy nehogy ő is fölmásszon a csúszdára?? Ez nem baleset! És még mellette ocsmányul is beszél, magában szajkózza a csúnya szavakat. Igazatok van. Az óvónénik csak homokozzanak, meg kávézgassanak... biztos ezért fizetik őket. Addig majd minden szülő megvédi a saját gyerekét. És igazad van, neked is, aki azt írtad, bementél Te is, a párod is és elkaptátok a másokat terrorizáló gyereket! Ha nem lehet másképp megoldani, akkor marad ez. :)
2011. szept. 5. 13:14
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A nagyobbik lányom ovijában külön kertrész volt(nem kerítéssel)minden csoportnak,külön játékokkal.A másik lányom most viszont vegyes csoportba jár.Itt arra tanítják őket hogy segítsék a kicsiket,öltözésben stb,nem volt még probléma.Viszont az igaz hogy 1 rossz élmény nagyon kihathat a későbbiekre.A nagylányomnak amint bekerült volt egy incidense:3 éves volt akkor,azt játszották hogy a parkettán körberakott székek tetején sétáltak,mire az én lányom véletlenül megbotlott és lelökte az előtte lévő kislányt.Akinek a tejfoga becsúszott az inyébe,fogorvoshoz kellett vinni.Ez úgy volt beállítva hogy a lányom lelökte,és a kislány elkezdte szadizni a lányomat.Ez úgy jött elő hogy otthon minden indok nélkül sírt(wc-n,evésközben stb)ha kérdeztük nem tudta megmondani miért,nagyon ijesztő volt.Kérte hagy vigye el a nyuszját és amikor a nyuszinak beszélt útközben akkor jöttem rá mi a baj.A kiscsaj nem hagyta élni,halálra szekálta.Az ovónők sem a balasetet nem látták,és az oviba is sírt de nem szóltak róla.Én kérdeztem rá.Kicsit elkülönítették őket igy megoldódott.De az a lány még általános felső tagozatban is csúfolta az utcán ha találkoztak,pedig nem 1 suliba jártak.És persze csapatostul,mert egyedül nyuszi volt.A lányom pedig át akarta iratni magát emiatt másik suliba,mert ott kellett elmennie naponta 2x,ahol várta a csúfolója.Állítólag az ovis ügy miatt csinálta.A lányom sosem volt verekedős,inkább félénk,csendes.15 éves még mindíg emlékszik.Persze nem irattam ki a suliból,mondtam hogy nem szabad elmenekülni a problémáktól.Nem foglalkozott vele,abba is hagyta.Te ismered a gyereked,nem kell agyonfélteni,de sajnos vannak helyzetek amikor oda kell figyelni.Én bemennék az ovi igazgatójához,és beszélnék ez ügyben.
2011. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
29%

Kérd meg az óvodavezetőt, hogy az egyik sarkot ültessék tele virággal, és a kisfiad hadd ülhessen ott egymagában és Barbie-zhasson... A te kis drágád ha ilyen nyámnyila, és ennyire összesz@rod magad már az ovitól, akkor mi lesz a suliban? Még jó, hogy nincs már sorkatonaság. Ott mit tennél? Bekiabálnál a kerítés tövéből, hohy "az én kicsikém nem fog a sárban kúszni, és 10-nél több fekvőtámaszt nem csinálhat!"?

Borítékold amit mondok: a fiadból b*zi lesz.

2011. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nyilván minden csoporttal kint van az óvónéni meg a dajka és odafigyelnek rájuk. Te mint anyuka ezt nem látod, mert a sajátoddal vagy elfoglalva. A nagyok pedig nem akarják feltétlenül a kicsiket bántani, sőt sokszor sokat segítenek a kicsiknek a beszoktatásnál. A játszótéren, a strandon mindenhol vannak agresszívebb, rosszabb gyerekek, de ilyen az élet is. A gyerek szocializálódik az oviban és hidd el nem lesz gond. Természetesen ha tudomást szerzel arról, hogy a gyerekedet valaki szánt szándékkal bántalmazza akár fizikailag, akár lelkileg jelezd a problémát az óvónőnek és a gyerek szüleinek is. Ha más megoldás nincs jöhet a nagy darab apuka:) Az én lányom is most kezdte az ovit, én is síkideg vagyok és mindenen felkapom a vizet az ovival kapcsolatban, de meglátod egy hónap múlva Te is nevetni fogsz az aggodalmaidon!
2011. szept. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nálunk olyanok az ovi adottságai, hogy a kezdő kiscsoportos gyerekeket külön udvarra tudják kivinni az óvónők. Ott is van homokozó, mászóka, játékok, viszont nincs "ezer" rutinos ovis. Könnyebb így figyelni 25 kicsire 2 óvónőnek, mint egy nagy udvaron, és nem csak a balesetek miatt. Szegénykék olyan anyátlanok még az elején, én úgy látom, a kicsiknek is jobb a belátható terep, ahol az óvónéni jelenléte akár megnyugató is lehet. Szóval én és a többi szülő is, mind örülünk annak, hogy ez itt így van!
2011. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, amiről a kérdező beszél.

Nálunk az oviban nincs iylen, hálistennek, de játszótéren sajnos sokszor előfordult, h az én "nyámnyila" gyerekem lelökték, ellökték, elsodorták.

Ha láttam, h direkt történt, nem pedig a játék hevében, akkor bizony szóltam a gyereknek, h még egy húzása van, utána megüti a bokáját.


Trágárul beszélnek, köpködnek, verekednek, kínozzák a kisebbet, sajna ilyen 4-5-6 évesek is vannak, mondjuk nálunk inkább a kisebbség tagjaiból kerülnek ki az ilyen gyerekek.


Kérdezőnek: mondd a gyereknek, h mindenképp szóljon az óvónéninek, ha bántják, a mi óvodánkban egyébként azt vettem észre, h a kisebbek az óvónénik körül vannak mindig, szerintem a fiad is ezt fogja csinálni, ha majd jobban megbízik a saját óvónénijében.

2011. szept. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valamennyire rendezzék el egymás között a gyerekek! De amikor 2-3 év van két gyerek között, az rengeteg, egyértelmű, hogy a kicsi hátrányt szenved és nem tudja megvédeni magát! Nem az a megoldás, hogy elkülöníteni a gyerekeket, hanem az, hogy az óvónők figyeljenek oda az ilyenekre és ha lehetetlen a két gyereknek elintéznie egymás közt a vitát (mert az egyik kétszer akkora mint a másik), akkor avatkozzanak közbe! Te egyedül nem tudsz mit tenni, viszont ha több szülő is ki van ezen akadva, akkor jelentsétek a szülői munkaközösségnek és ne hagyjátok annyiban a dolgot! Egy 3 évesnek nem kell és nem is tudja megvédenie magát a nagyobbaktól!
2011. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!