Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hová vezet az ilyen nevelés?

Hová vezet az ilyen nevelés?

Figyelt kérdés

Nagyon beteges ovis gyermekről van szó,aki többet van otthon mint az oviban,tehát a szocializálódás akadozik .

Az oviban egyedül játszik panaszkodnak az óvónénik,másoknak elveszi a labdáját,nem hajlandó megosztozni a játékokon.

Ha esetleg gyerekek jönnek hozzájuk anyuka egy percig el nem mozdul a gyerekek mellől és azonnal simítja a konfliktust,megakadályozva ezzel azt,hogy a gyerek saját magára legyen utalva,saját maga tapasztalja ki hogyan lehet megeggyezni egymással.


Valaha képes lesz közösségbe illeszkedni és megfelelni az ottani szabályoknak,mit tegyen a szülő,hogy segítse a gyermekét (a túlféltés nem jött be)?...


2011. szept. 5. 11:27
 1/6 A kérdező kommentje:
5 éves.
2011. szept. 5. 11:27
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, akkor te most azt kérdőjelezed meg, hogy aki nem jár oviba, akkor az már lehet, hogy antiszociális lesz?

Sem én, sem a húgom nem jártunk óvodába, én még beteges is voltam(vagyok), de mégsem lett belőlünk remete vagy mulya emberke, és be tudtunk illeszkedni az iskolákba, csoportokba is, mert anyuci nem volt mindig mellettünk, és meg kellett tanulni megvédeni magunk, stb.

Ez kialakul idővel, nem kell egyből bolhából elefántot csinálni..

2011. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Hová vezet az ilyen nevelés?"

Ilyen bugyuta kérdésekhez..

Bocs, de ezt nem hagyhattam ki..

Most komolyan azt hiszed, hogy ilyen miatt válik majd egy gyermekből egy antiszociális felnőtt?

2011. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mikor tanul meg beilleszkedni? Masjd ezután. Pl az iskolában.

Amúgy én sem értek egyet az ilyen túlféltésel. De ha nem a te gyereked, ne foglalkozz vele. Neked ettől nem lesz rosszabb.

2011. szept. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én csak magyarázattal próbálok szolgálni a magam számára,hogy talán miattam ,az én nevelésem hiányosságai miatt nem tud beilleszkdni a gyermekem.

Keresem az okokat,a megoldást.

2011. szept. 5. 12:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha magadról és a gyerekedről van szó, és felmerült benned hogy nem úgy kéne, ahogy eddig tetted, akkor próbáld ki máshogy. Ha eddig mint írod, folyton mellette voltál mikor valaki van nálatok, akkor most hagyd őket a szobában játszani és menj szendvicseket készíteni. Vidd játszóházba, hagyd hogy szétnézzen, hogy odamenjenek hozzá és nézd meg hogy mire hogy reagál. Vidd bábszínházba, más gyerekek közé, figyeld meg el tudja e engedni magát, nézi e az előadást, vagy szorong a többi gyerek ottléte miatt. Segíts neki feloldódni, kezdeményezz játékot ha van nálatok másik gyerek és szép lassan szállj ki a játékból ha ő már ráhangolódott.

Járjatok sokat játszótérre.

2011. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!