Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akkor jelenthetem ki, hogy...

Akkor jelenthetem ki, hogy szobatiszta lett, ha nem kell kérdezni hanem szol magátol és éjszaka sem pisil be?

Figyelt kérdés

Lányommal egy hete kezdtük a leszoktatást (wc-re szokik, nem bilire, ha ez számit valamit) és egészen jol haladunk szerintem.. igazábol nincs erőltetve, eddig minden déli alvása száraz volt ( azért irom, hogy eddig, mert épp alszik és tuti ilyenkor esik be egy baleset :) ) Nappal többször kérdezgetem, de van, hogy ő szol. Most már a kaki is a wc-be megy szerencsére.

Viszont nem tudom, hogy ez hogyan folytatódik??? Most már mindig kérdezgetni kell, néha elvinni pisilni, vagy meg kell várni, hogy maga szoljon? Néha elmerül a játékban és pici becsurog és jön, hogy bepisilt,de menni kell. Tehát tudja visszatartani is. Csak kérdés, hogy fog ő szolni majd rendesen?

Másik dolog, hogy ha este lefekvés előtt kb 3 dl tejet megiszik akkor is ki fogja birni az éjszakát majd? Vagy valamit változtatni kell ezen?

Bocsánat,de ez nekem még nagyon uj...


2011. szept. 5. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Jól haladtok! Légy türelmes és kérdezgesd még, sőt időnként enélkül is elviheted pisilni. Hozzá fog szokni, hogy már nincs pelus és megtanulja, hogy vissza kell tartani és szólni anyának:) Az alvás előtti tejtől ki kellene bírnia, de ha többször bepisil éjszaka, akkor alvás közben is vidd el pisilni (az enyém fel sem ébredt rá). Szerintem pelust már semmiképp ne adj rá. Balesetek még előfordulhatnak, de a lányod még csak most tanulja, hogy hogy is van ez. Légy türelmes és dicsérd meg sokszor, amiért ilyen ügyes nagylány:)
2011. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon jól haladtok!Az én babám is most szokik le már 3 napja nem volt baleset!Mindig szól!Nekem 3 hétig tartott eddig eljutni de ő még csak 20 hónapos!Szerintem hagyd egy kicsit had ő szóljon persze ha eltelik 1 óra ivás után érdemes megkérdezni!Este az enyém is 2-3 deci kakaót iszik és reggel mégis száraz a pelus!Ez sem lesz gond egy kis türelem és minden megy a maga útján!Nagyon sok sikert!
2011. szept. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!