Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti tartottátok az...

Anyukák, ti tartottátok az otthonlét alatt a kapcsolatot a munkáltatótokkal?

Figyelt kérdés

Minden cikk, szakmai könyv azt írja, hogy tanácsos a kismamának a munkáltatóval tartani a kapcsolatot, azaz "benne maradni a köztudatban, a körforgásban".


De mégis hogy? Én mostmár 3. éve vagyok itthon (novembertől dolgozhatnék újra), de kb. egy éve már semmilyen kapcsolatom a munkálatómmal. Néha még egy-két udvarias e-mail volt a főnököm (tulajdonos) és köztem, aztán egyre kevesebb... ő nem kérdezett felőlem, én meg mivel traktáljam, a gyerekem fotóival? :(


Szóval hogy lehet kapcsolatot tartani 3 éven át egy munkáltatóval? Úgy érzem, iszonyúan eltávolodtam a cégtől is, és tőlük is. :( Pedig előtte a cég "motorja" voltam 10 éven át.


2011. szept. 6. 01:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy a főnököm nem szeret a cég ügyeiről beszélni sem telefonon, sem e-mailben, és soha nem is beszél. Szóval az, hogy érdeklődjek, hogy "hogy megy a cég?" vagy "mi történt az irodában az elmúlt időszakban?" ez nálunk nem jöhetett szóba.
2011. szept. 6. 01:44
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
3 éven át sehogy, szerintem nem ilyen hosszú időre gondoltak... ennyi távollét után nekem már barátságom is szakadt meg (jó, nem olyan közeli).
2011. szept. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én sem tartottam annyira a kapcsolatot, pár havonta, mikor kellett valamit intézni, pl. adóbevallás, papírozás, bementem, körbe néztem bent, a főnököm legtöbbször nem is volt benn... De a vezetőkkel beszélgettem pár szót, akivel jóban voltam, azzal többet is. De mindegyiknek mondtam, hogy folyamatosan megbeszélések vannak, a fele társaság benn sincs éppen, a főnök természetesen elfoglalt, nekem kellemetlen ott téblábolni a fiammal. Nem mintha nem érdekelné őket, hogy mi van velünk, de nem véletlenül munkahely :)


Nemigen izgat, elvileg jövő tavasszal szeretnék visszamenni, jövő hónapban beszélek a nagyfőnökkel és meglátjuk. én is már közel 2 éve itthon vagyok.

2011. szept. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem fontos szerintem a cég ügyeiről beszélni,lehet magán dolgokról is.vagy nagy általánosságban.van telefon,van net,vannak közösségi oldalak,nem kell minden héten bejárni hogy tartsd a kapcsolatot valakivel.én sok kollégámmal tartom igy a kapcsolatot és a főnökömmel is.pedig nem voltam bent 2 éve.de tudnak rólam mindent és én is róluk.
2011. szept. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel most kezdesz majd ujra érdeklődni, fogják tudni, hogy inkább azért teszed, hogy mehess ujra vissza...a kollégákkal kellett volna tartani emailben legalább a kapcsolatot, hogy ők visszavárjanak, igy könnyebb lett volna. Most max annyit tehetsz, hogy bemész személyesen a főnökhöz, megkérdezed, hogy számithatsz e rá vagy sem.
2011. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, 2,5 éve vagyok itthon.

A kolléganőimhez is bejártam.

Sajnos helyileg már nem ott fogok dolgozni, ahol gyrek előtt(megszűnt), de remélhetőleg a szervezethez visszavesznek.

Monduj van bennem egy szálka, mert az otthonlét alatt megszünteték a munkakörömet (mindekinek aki gyrekkel volt/van otthon), de úgy néz ki lesz másik.

Pont tegnap hívtam volt főnökömet(ő is máshol dolgozik már) és kértem a segítségét.

2011. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igaz en csak 1 evig voltam otthon de 2-szer bevittem a kisfiamat az irodaba, hogy megnezzek a kolegak. Egyszer 8 hetesen es egyszer 10 honaposan pont Karacsony elott, akkor ugysem volt senki mar nagymunkaba, keszult az unnepekre. :) En kulfoldon elek es itt van a gyes alatt egy ugy nevezett "munka kapcsolattarto het". Ilyenkor be lehet menni az irodaba, fizetnek erte es a kolegakkal vagy. En bementem 1 hetre amikor a kisfiam 7 honapos volt. Addig edesanyam vett ki szabadsagot es o volt otthon vele. Reggel 10-tol delutan 1-ig maradtam bent. Nagyon jo volt. :)
2011. szept. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
bejártam néha az első másfél évben, aztán megharagudtam a főnökömre és most épp nem állok szóba vele. A kollégákkal beszélgetek. Nem valószínű, hogy oda fogok visszamenni dolgozni. Egyébként a férjem bejár elég rendszeresen hozzájuk, így én is tudok róluk és ők is tudnak rólam.
2011. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nincsenek kollégáim. Mikor eljöttem, 8-an voltunk az irodában, de az első évben már kirúgott mindenkit, csak én maradtam (meg a főnök, aki egyben a tulaj is). Vár amúgy vissza... De semmi részletet nem tudok még.


A főnökömmel nem lehet magándolgokról beszélni, mert nagyon zárkózott... nagyon társasági volt az elmúlt 10 évben is a viszonyunk. Pld. azt sem tudta még 8 év múlva sem, hogy Bp melyik kerületében lakom... :( A magánéletem nem igazán érdekelte, de egyik kollégáé sem. Ő kimondottan a munka világában érezte jól magát, és szinte 100%-ban csak munkáról tudtunk beszélni még teázás közben, a konyhában is.


Szóval nehéz eset... Nem tudom, visszamegyek-e hozzá... Főleg hogy most már nem 9-en lennék az irodában, csak mi ketten. :(

2011. szept. 6. 13:48
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, amúgy én is kétszer vittem be a kisfiamat az irodába még az első évben :)
2011. szept. 6. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!