Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti is ennyire tartoto...

Anyukák! Ti is ennyire tartotok/tartottatok attól, hogy a gyereket bölcsibe keljen adni?

Figyelt kérdés

Igazából nem nem aktuális a bölcsibe iratás, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ti hogy éltétek/élitek ezt meg.

Szóval 20 hónapos a kislányom, jövő év szeptembertől (nálunk csak szeptemberbe van felvétel a bölcsibe... no komment) megy bölcsibe a lányom. (tegyük fel hogy fel is veszik. A hátam borzong tőle, hogy mi lesz vele a bölcsibe.. a házunk erkélye pont egy ovira néz, és látom hogy mit csinálnak az oviban a gyerekek.

A gyerekem nem egy elveszett anyámasszony katonája, tök önálló, ügyes kislány, de biztos belebetegszek ha bölcsibe fog menni. Ő amúgy tök jól ellesz a gyerekekkel, szereti őket.

Ti hogy éltétek ezt meg?


2011. szept. 2. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Én jövő szeptemberben adom be őket (ikrek), 20 hónaposak lesznek akkor!

Nekem sem lesz egy leányálom, de a pénz nagy úr!!!!!

Neked meg már elég nagy lesz akkor a lánykád! Figyeld meg, jól fogja érezni magát a többi gyerek között! MIndig sok szép élménnyel megy haza és már este menni akar megint!

Te meg tudsz menni dolgozni!

2011. szept. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy ez az élet rendje. Ő oviba/bölcsibe megy, én vissza dolgozni...Biztos, hogy ez lelkileg egy szülőnek sokkal rosszabb, de mit lehet tenni? Nem lehetünk ott vele minden pillanatban, míg felnőtt nem lesz. :)

S igen, pénzből élünk...

2011. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor mit szoljak en? A kisfiam 1 eves volt amikor bolcsibe ment. Ahol mi elunk csak 1 ev a gyes. :( Azota mar 19 honapos nagyfiu es imad bolcsibe jarni. Teljesen egyet ertek a masodik valaszadoval en is ugy fogtam fel, hogy ez az elet rendje. Van akinel hamarabb eljon az ido bizonyos okok miatt (mint pl. penz) van akinel kesobb. De az elvalas sosem lesz konnyu. Tulvagyunk rajta, tuleltuk, nehez volt de nallunk az, hogy van munkahelyunk, jo fizetessel sokkal tobbet jelent mint az, hogy en mit gondolok vagy mit szeretnek mert ugy ahogy irttak mar sajnos penzbol elunk. Nekem sem a kisfiammal volt gond hanem az en erzeseimmel. A ferjem engem jobban feltett a beszoktatasi ido alatt mint a fiamat. :) Aztan osszeszedtem magam es vegulis jol sult el minden. A mai vilagba meg kell becsulni egy jo munkahelyet. Orultem, hogy van hova visszajonnom. Meglatod nem lesz semmi baj. Foleg, hogy mar nagyobb lesz a babad. Minden kezdet nehez de o is majd megszokja, belerazodik majd. En az elso evemet azzal toltottem, hogy feltem ettol a pillanattol ugyan ugy mint te es elarulom neked, hogy felesleges volt, csak bearnyekolta a mindennapjaimat a lelkiismeret furdalas es szomorusag, hogy el kell ot engednem ilyen hamar. Nem eri meg ezen ragodni mert az ismeretlentol valo felelem nagyobb mint maga az egesz procedura. :) Majd meglatjatok. Addigis elvezzetek a kozos idot.

Kisfiam egyebketn napi 6 orat vna ott reggel 9-tol delutan 3-ig. Ebbol 2 es fel orat alszik es 3 es felet jatszik. Nem hangzik olyan szornyunek. :)

2011. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%

Ha így állts hozzá, akkor mi lesz vela suliba, főleg felsőben..ez az éklet rendej és nem nyunyerák gyerekeket kell nevelni,akiket elnyomnak.


Fima 21 hónapos korától járt bölcsibe, lányom 2,5 évesen fog menni, ajövő héten, nem tartok tőle egyáltalán.

2011. szept. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 19 hónapos lesz jövőre, mikor megy bölcsibe. Én is félek tőle, de nekem is mennem kell vissza dolgozni. Remélem hamar megszokja és jól is fogja magát érezni.

Én csupán azért sajnálom nagyon, mert a nagy 3 és fél évig velem volt itthon, most megy oviba és látom, hogy mik azok amiket már nem én fogok megélni, megtanítani a fiammal/fiamnak.

2011. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

az enyém 21 hónapos, 12.-én kezd..... ő alig várja, el szoktunk sétálni a bölcsihez, megmutatom neki, alig tudom visszatartani, hogy be ne menjen, de én....hát én romokban vagyok:( előtte próbálom nem mutatni, de nagyon megvisel. eddig minden percünket együtt töltöttük, erre most 8 órán át nem velem, velünk lesz, én nem is tudom.... :(

basszus, már ettől elsírom magam, tiszta hülye vagyok:)

2011. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lányom október 1.-én kezd. Akkor 21 és fél hónapos lesz :) Konkrétan be vagyok tojva, hogy mi lesz és az sem segit a helyzeten, hogy a férjem akkor megy egy hónapra külföldre és nem lesz mellettem/mellettünk. szerintem a lányom jol fogja birni,mert "baba" párti... én már most félek tőle, hogy mi lesz,de szerencsére lesz otthon munkám és bizom benne, hogy az eltereli a figyelmemet és segit nekem is beszokni a bölcsibe... :)
2011. szept. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!