Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tartottatok a bölcsődei...

Tartottatok a bölcsődei ismerkedéstől?

Figyelt kérdés

Nem a gyerekekre gondolok, hanem a szülői közösségre.


Sajnos azt tapasztalom, ami itt is megy gyk-n, hogy a gyereknevelés az az üzem, ahol mindenért képesek anyukák ölre menni és kibeszélni és leszólni és kinézni és lenézni, ha máshogy gondolsz valamit.

Nem szeretem a játszótéri anyuka-kört sem, mert mindenki csak arról tud beszélni hogy milyen a gyerek pelusa meg mennyire rosszcsont, és tuti hogy mindig, minden beszélgetésből úgy kényszerítenek ki, hogy az ő gyerekük huncutkább és izgőmozgóbb és életrevalóbb, bezzeg a tiéd milyen csendes és bezzeg Neked milyen könnyű.


És ez a legkevesebb....ha én 13 hónaposan Danone túrókrémet adok a gyereknek, van hogy elítélnek ás rám ragasztják hogy elhízott gyereket csinálok a fiamból.


Magyarán kimondva: irtózom az anyuka-körtől akikkel pedig együtt kell működnöm majd, hiszen sok mindenben egymás segítségére lehetünk. De mégis félek, mert tudom hogy sokan akik más elveket vallanak, talán majd kibeszélnek, ferdén néznek, stb. Pedig alapvetően nyitott vagyok és szeretek barátkozni, de a kisgyerekes anyukák elég nagy megpróbáltatást jelentenek nekem, más is érezte ezt?


2011. szept. 12. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Én pontosan tudom miről beszélsz! :(


Bemész egy közösségbe, elárulsz valamilyen infót magadról és ha már 10 anyuka ott van, akkor tuti lesz egy , aki szerint ezt gyerekgyilkosság és tuti lesz 2, aki meg ennek az ellenkezője miatt "csesz le".

Nekem a kicsi most egy éves és most hagytuk abba a szopizást. Ha ezt elmondom egy közösségben, akkor tuti 2 ember nekem esik, az egyik, hogy ilyen icipici 1 éves babának még napi 5x kellene szopiznia, a másik, hogy minek kellett 1 évig szoptatni.


Én már eljutottam a xarok rá állapotig és neked is csak ezt tudom tanácsolni!

Nem vagyunk egyformák, eltérő a zenei, az öltözködési ízlésünk, a főzési szokásaink, családi szokások, házasságunk stb, még szép, hogy egy ilyen fontos témában mint a gyereknevelés nem vagyunk egyformák. Ha pedig szélsőséges esettel találkozom, akkor csak mosolygok egyet és lezárom a beszélgetést.

Nagy ritkán előfordul, hogy valaki kifejezetten tolakodó, ilyenkor sajnos kénytelen vagyok rendesen "beszólni"!

2011. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

neke már van egy iskolás fiam úgyhogy volt bölcsi/ovi/iskola, de soha nem fogalkoztam a szülőkkel, csak amennyire muszáj.


Volt 1-2 szülő, akit közelebb engedte/ek magamhoz, de nem vagyom az az állandóan beszél, prög, szervezedik, mindent tud típus.

Ja a én valóbabn dolgoztam tehát nem tudtam reggel 8-9 körül az bölcsi/ovi/iskola ajtajában semmiségekről.


Most a kicsivel vagyok itthon, ő nem megy bölcsibe(nem vezsnek előbb vissza), majd csak óvodába.

2011. szept. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
beszélj másról,kezd más némába mint a gyerek,az idő,a kaja stb.vagy beszélj az ő gyerekéről.én a játszótéren sosem beszélek az én gyerekemről,mindig az anyuka beszél a sajátjáról én meg kérdezek róla,dicsérem stb,az én gyerekem szóba se kerül,mert az igazából nem érdekel senkit,ezt figyeld meg.
2011. szept. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát igyekezni fogok nem odafigyelni, csak sajnos elég lelkis típus vagyok, ha valahol úgy érzem kibeszélnek, megutálom a közösséget, és ezt a kisfiam bölcsis közösségével nagyon nem akarom :(((( Pedig tudom, nem lesz egyszerű, mert a minap olvastam egy fórumot ahol rólam írta valaki (megismerem a nicknevét az illetőnek) hogy mennyire károsítottam a gyerekem beleit és egészségét, hogy 5 hónaposan már (!) barackot meg almát adtam neki, és hogy miért kellett ilyen hülyeséget csinálnom. Nehéz ügy, de irigylem azt aki le tudja tojni nekem még edződnöm kell majd :))


Valóban sok olyan anyuka van, akinél úgy az égvilágon semmi mással nem foglalkozik, csak babásokkal ismerkedik, szervez, mindenről tud, és mindig hátrányban érzem magam. A bölcsis SZMK anyukák, akik valóban mindig élvonalban lesznek, és egyfajta keménymagot alkotnak majd, tuti nem fogják jó szemmel nézni hogy én csak 6 hónapig szoptattam és a fiam már Túró Rudit is evett egy évesen...

2011. szept. 12. 13:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Február óta bölcsisek a lányaim. VAn olyan szülő, akivel még nem is találkoztam.... akivel igen is csak annyit, hogy reggel amíg cipőt adok a lányomra, ő nadrágot ad a fiára... szóval nekem ettől nincs félnivalóm...

Amúgy meg nagyívben sz---ok arra, hogy ki mit gondol rólam vagy a gyereknevelési elveimről. Ezek az enyémek, és senki nem veszi el tőlem!

2011. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is iskolás már a nagyobbik fiam,inkább az ő bölcsis évéből vannak ismerőseink,a legjobb barátját is a bölcsiből ismeri.

A pici most bölcsis,3 anyukával vagyok baráti viszonyban,de őket még a bölcsi előtti időből ismerem.A 4 gyerkőc egy idős,7 hónapos koruk óta összejárunk,együtt csinálunk programokat,a gyerekek nélkül is:),a többi anyukával köszönő viszonyban vagyok csak, a többség nem dolgozik,így még közös témánk sincs.

A 2 gyerekem bölcsis kora között 5 év van,azóta már én sem szeretek csacsogni,fárasztanak a ki gyereke okosabb? versenyek,így aki csacsogni akar azt lerázom.Amit megszavaznak szülőin elfogadom,befizetem amit kell,a gondozónőkkel nagyon jó a kapcsolatom,más nem nagyon érdekel:)

2011. szept. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne vedd ilyen komolyan, hogy ki mit gondol! Ez nem minősít téged, minden gyerek más, minden anya kicsit máshogy csinálja. Egy éve járunk bölcsi előkészítő játszócsoportba a lányommal, és a játszótéren is sokat beszélgetünk anyukákkal. Volt olyan akivel nem értettünk egyet, de ez különösebben nem volt gond. Nem jó hozzáállás, ha "irtózol tűlük", erre kevesek fognak jól reagálni. Te se ítélkezz mások felett, és ha elfogadóbbnak látnak, veled is megértőbbek lesznek.
2011. szept. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Talán csak paranoiás vagyok :) Mindenesetre sajnos mindenki megpróbál legokosabb lenni a más gyerekének dolgaiban is, de majd nem elterelem a szót és megpróbálom nem felhúzni magam ha legközelebb valamiért lesajnálóan néznének a fiamra, hogy "szegénykém, milyen rosszul csinálja ezt anyád" - tudom, mindenki kap ilyet, de engem iszonyúan bosszant. Majd igyekszem :)
2011. szept. 12. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!