Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed ha az óvónéni...

Mi a véleményed ha az óvónéni ezt mondja a GYED-en otthonlévő anyának, "Anyuka jobb az mindenkinek, ha délben haza tetszik vinni"?

Figyelt kérdés
Ez kérés ,vagy célzás,esetleg utasítás?
2011. szept. 6. 16:54
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Tudod az a baj, hogy ezzel az egész felvetéssel azt az érzetet keltik, mintha te a gyerek és az óvoda rovására meg akarnál szabadulni a gyerektől...
2011. szept. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Igen azt az érzetet,hogy lelkiismeretlen,lusta anya vagyok,ezért is bánkódom rajta.
2011. szept. 6. 20:34
 23/29 anonim ***** válasza:
65%
Ne hagyd, hogy ezt belédültessék, mert ez csakis arról szól, hogy nincs kedvük dolgozni, nekik kellene szégyellni magukat!
2011. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
68%

Ne hagyd magad! Nincs olyan, hogy haza KELL vinni, főleg ha megbeszélted már a vezetővel, és csak a sima óvónő szólogat be. Így van, ahogy írtátok:

1. az óvónő DOLGA hogy felügyelje a gyerekeket AMÍG NYITVA AZ ÓVODA

2. GYEDEN vagy, de nem lustán nyújtózkodsz a jacuzziban egész nap, hanem a kisbabádat gondozod és a háztartást vezeted

3. a picinek is kijár a kizárólagos figyelem

4. a nagy ÓVODAKÖTELES, lassan iskolába megy, hadd használja ki ő is, hogy a társaival lehet napközben, és nem borul fel az alvásideje sem

5. nem vagytok milliomosok, hogy ide-oda autózzatok, így is túl sokáig engedtetek a nyomásnak.


Minket nem vettek fel oviba, pedig ithhnoról dolgozom, fősulira járok, és itthon "lustálkodok" az 5 hónapos babámmal. A fiam 3 és fél éves és éhezik a gyerektársaságra...én is megkaptam az ismerős anyukáktól, hogy "el kellene dönteni, mi a fontosabb" meg "úgyis otthon vagy egész nap, szegény nagyfiad meg lepasszolod?"

2011. szept. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Ma reggel sikerült beszélni velük,őszintén elmondtam ismét a problémámat,kedvesen voltak...a gond talán nem is velük volt,hanem velem, nagyon-nagyon lelkiismeretfurdalásom van,mert nem megyek érte délben.

Remélem lecsitul majd bennem,ha látom,hogy élvezi a játékot a többiekkel és megszokja az új rendszert.

2011. szept. 8. 08:50
 26/29 anonim ***** válasza:

A gyereknek tényleg jobb, egy kicsit minek quazi 8 órás munkába küldeni.

Az óvónéninek jobb, megkapja a fizetést, és nem dolgozik annyit.

Neked rosszabb, ha hazaviszed, nem tudsz dolgozni, pihenni esetleg tanulni annyit.

2013. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
nem kizárt, hogy szeretik lepasszolni a gyereket az óvónők, főleg, ha otthon van szülő- tudnillik, így kevesebb gyerekkel kell bajlódniuk délután és többet pletykálkodhatnak. máshol is van ilyen.
2014. okt. 5. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

3 éve szóltam hozzá a témához. (#6 válasz.) Azóta ovit váltottunk, nagycsoportos a fiam, és kishúg született...

Mi is a "GYES-en vagy, vidd haza a gyerekedet minél hamarabb, de inkább be se hozd" csoportba kerültünk... Szeptember óta már másfél hét volt olyan, amikor egyáltalán nem is vihettem a gyereket óvodába. (Nevelés nélküli napok, óvodafelújítás, stb.) De még mindig jobb volt itthon, mint a fél napozás az oviban.

Ugyanis: a délben hazahozott gyerekem a társasági élet egyik felébôl, és az ovis szakkörök kétharmadából (amik délután vannak) teljesen kimarad. (Utóbbiakra visszavihetném, de kocsi nélkül, kistestvérrel napi 2x is épp elég utazni.) Eredmény: a fiam már évek óta nem alszik délután. (Hiszen pont alvásidôben buszozunk.)

A kistestvérrel szemben pedig kifejezetten embertelen eljárás, hogy se ebédelni, se aludni nem tud rendesen a déli utazgatások miatt. (Fél 12-tôl fél 2- ig nem vagyunk otthon, mert "hazahozzuk a nagyot".) Mivel a nagy heti kétszer sportol is, mint minden normális gyerek, így olyankor a kicsit délután keresztszülôre, nagyszülôre kell bíznom, ha azt akarom, hogy tudjon aludni... (Nagyszülô ideutazik 180 km-rôl, mert miért is ne..) Emellett se egy hivatalos ügyet, se egy orvost nem tudok normálisan elintézni, mert a nap közepén menni kell a gyerekért az oviba.

A kicsi 2 éves múlt tavasszal. Babakocsiban már nem alszik jól, megpróbáltuk. Kocsink sajnos most nincsen...

Én már könyörögtem az óvodavezetônek, de munkáltatói igazolás nélkül nem veszi fel egész napra a nagyot. Így marad a rohangálás a kicsivel ebédidôben hóban-fagyban... És semmi rugalmasság. Délután egyig oda kell érni, mert "utána már alszanak a többiek", és "nem zavarhatjuk ôket...

Agyrém.

Jövôre megy oviba a kicsi. Egész napra. Én meg vissza, dolgozni.

Kíváncsi leszek, mennyire lesznek kiakadva az ovónôk, hogy a kiscsoportos gyerek nem akar majd aludni, mert addigra tuti leszokik róla a rohangálósdi miatt. :(

2014. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%
Fene a pofatokat, mindig a 2 autóval rendelkezo irodista gazdag parasztank nyug a sajat kolyke,minek szultel annyit,minek koltezt mucsara ahol mesze van az ovoda, sajnolod a benzint is pedig telikra ,azert van 2 kocsitok paraszt
2018. szept. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!