Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed ha az óvónéni...

Mi a véleményed ha az óvónéni ezt mondja a GYED-en otthonlévő anyának, "Anyuka jobb az mindenkinek, ha délben haza tetszik vinni"?

Figyelt kérdés
Ez kérés ,vagy célzás,esetleg utasítás?
2011. szept. 6. 16:54
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Ha a falunkban lenne fel sem merülne,hogy ne hozzam haza délben,de kiszámoltuk,hogy csak azzal ,hogy minden délben érte megyek,ahelyett,hogy a férjem(vagy az ovis busz) hozná 25.000(üzemanyagköltséggel) ft-al terhelem a családi kasszát...nagyon nem midegy.


Így érthető voltam?

2011. szept. 6. 18:37
 12/29 anonim ***** válasza:

"5 éves elmúlott már egyébként."


Akkor meg eleve "óvodaköteles"!

Így már más a dolog , ezt nem írtad!

Akkor viszont kötelező is ott lennie!

2011. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
DE nem egész nap kötelező,ezért van a probléma.
2011. szept. 6. 18:43
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Oké, értettem ezt a részt, meg magamtól is kitaláltam volna. De ez nem valódi ok, mert gondolom nem azért célozgat az óvó néni, mert meg akarja terhelni a családi kasszát az útiköltséggel. Vagy gondolod kiszámolta és hű ez jó kiszúrás lenne.


Én egyébként továbbra is hiányolom, hogy miért nem kommunikálsz az óvónővel? Nem tudod ő miért célozgat nap mint nap és mire. Illetve nehezen hiszem el, ha odamentél megkérdezted és azt mondta, anyuka gyerek imád itt lenni, nincs semmi gond, csak vigye haza. És te elmondtad, hogy ez több tízezres kiadás, a férjed érte tud jönni munka után, ez könnyebbség, miért nem fogja ezt fel az óvónő és miért célozgat nap, mint nap? Vagy tényleg ez motiválja, dobj ki az ablakon 25 ezer forintot?

2011. szept. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Jól tudja,hogy nem vagyunk helyiek,pontosan tudja hol lakunk és elmondtam nekik azt is ,hogy azért szeretném ha a férjemmel jönne haza,mivel nagyon drága nekünk nap mint nap az,hogy én délben oda-vissza megteszem a nem rövid utat autóval,mindezt havonta 20x.

Ennek ellenére célozgat,nem konkrétan beszél,csak célozgat.

2011. szept. 6. 18:53
 16/29 A kérdező kommentje:

Reggel persze én viszem,hogy ne keljen túl korán ,mert ha a férjemmel menne ,akkor nagyon korán is kelne szegény.


Ez a legközelebbi ovi sajnos,ezért is biztosít a falunk ovis buszt a hazahozatalra délután 4 óra felé,sok családnak egyáltalán nincs autója,nemhogy ekkora távokat autózzanak naponta többször,tömegközlekedés szinte nincs,déltájban egyáltalán nincs,csak reggel és délután 5 óra felé jár egy-egy busz.


Luxuskategória az amit mi elköltünk pluszban üzemanyagra,holott direkt ezért biztosít a falu különbuszt,mivel nagyon messze van,tavaly délben hoztam haza,hát igen kemény volt.

2011. szept. 6. 18:57
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérj egy fogadóórát. És kérdezz rá konkrétan. Mond el, téged zavar, hogy célozgat. Mondja meg feketén-fehéren, most konkrét gond van vagy csak rákapott erre?

És akkor kész.

Most ennek sok értelme nincs, ő célozgat, te meg idegesíted magad. Holnap reggel szólj neki, hogy szeretnél vele pár szót váltani, fogadóórán, amikor nyugodtan meg tudjátok beszélni ezt a hazavitel dolgot.

2011. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
67%

Ugyan, ez általános. Az óvónők többsége ahol csak lehet, csökkenti a munka mennyiségét.


Pl. nálunk 6-ig van nyitva az óvoda, én 5-kor tudok a gyerekemért értemenni, és nagyon csúnyán néznek már akkor is! Mert nekik ugye az a kényelmes, hogy 4-kor kiürül az ovi, ők meg mehetnek haza, persze a fizujukat meg úgy kapják mintha végig dolgoztak volna.


Ugyanez a motiváció akkor is, mikor az otthon lévő anyukáknak célozgatnak, vagy akár utasítják is őket, hogy hozzák haza a gyereket, mert nekik így kevesebb a gond. Gondolj bele, ha 5-ből csak 3 anyuka "fogad szót", már az is mekkora könnyítés nekik.


Az óvodavezetők általában tisztázzák a helyzetet, és elmondják, hogy egyáltalán nem KELL hazavinned korábban a gyereket (ahogy ez meg is történt), innentől célozgasson a többi ahogy akar, azért kapják a pénzüket, hogy a gyerekekre vigyázzanak és nem az ő tisztjük eldönteni, ki jogosult erre.

2011. szept. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

A délben hazahozás csak és kizárólag az óvónő kényelmét szolgálja. Megkérdezném tőle, hogy délutánra fele annyi fizetést kap állami pénzből (adóból), hogy kevesebb gyerekkel akar foglalkozni?

Nálunk nem is téma, hogy ki van otthon és ki nem, sőt, már azt is hallottam egyszer, hogy az óvónénink kifejezetten kérte anyukát, hogy ne vigye haza délben a gyerkőcöt, mert nem jó így nekik.

Természetesen a gyesen lévő anyukák nem 7-kor viszik a gyereket, hanem 8-negyed 9 körül és nem 5-kor hozzák el, hanem közvetlenül uzsi után fél 4-4 között, de erre sem kérte senki, egyszerűen mindenki előveszi a józan eszét.


Más: a kis korkülönbséggel született 2. gyereknek miért nem járhat egy kicsit ugyanaz a figyelem, mint az elsőnek? És a nagynak miért nem lehet megadni a lehetőséget, hogy a korban neki való szocializációt megkapja?

Olyat is hallottam már, hogy aki otthon van, az ne "egye" az állam pénzét oviztatással! Na de azt ne felejtsük el, hogy ezek a szülők kevesebb ideig is vannak gyeden, gyesen!!!

2011. szept. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez sok helyen előforduló probléma. Elvileg meg kell nézni a házirendet, ill. az intézmény saját belső szabályzatát, ha ott le van írva (, amit kétlek), hogy a Gyeden otthon lévő szülők kötelesek délben elhozni a gyereket, akkor nincs mit tenni. Ellenkező esetben viszont... A vezető óvónő tud erről hiteles tájékoztatást adni, az óvónőknek ebbe nincs semmi beleszólása. Szerintem vele beszélj, amikor legközelebb viszed a gyereked az oviba.
2011. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!