Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves fiamnál gerincferdülést...

5 éves fiamnál gerincferdülést állapított meg a háziorvos, vészjóslóan ingatta a fejét, hogy nem jó, ha jobb oldalra van a ferdülés, mit jelenthez ez?

Figyelt kérdés
Miért rosszabb ha jobbra ferdül,mintha balra ferdülne?
2011. szept. 6. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem a 4 éves lányomnál állapítottak meg alsóháti gerincferdülést. Utánnanéztem de nem nagyon találtam a témában információt. Nem is tudom mennyire hasznos vagy káros neki a gyógytestnevelés. Rengeteg kérdés kavarog most bennem. Szerintem felül fogom vizsgáltatni szakemberrel, és utánna döntök. Egyáltalán van valami értelme a gyógytestnevelésnek? mivel az nem is gyógytorna, nem személyre szabott, és gondolom mivel ingyenes oda sem figyelnek rendesen személyre szabottan....

Bocs hogy nem a kérdésedre válaszoltam de remélem valamennyire már lenyugodtál te is...

2011. szept. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Ortopédiára küldtek benneteket is?

Állítólag,ha ilyen nagyon korai korban már gerincferdülés van,akor az mindenképpen rosszabbodik majd,ahogy nő a gyerek.

Az elváltozás súlyosságától kezdve vagy gyógytestnevelés,vagy fűző,vagy műtét.


Én még egyáltalán nem nyugodtam meg,sőt...jövő pénteken megyünk ortopédiára.

2011. szept. 8. 09:15
 3/3 A kérdező kommentje:

•Infantilis scoliosis:


születés után, 3 éves korig kialakuló forma;

◦fiúknál gyakoribb,

◦általában balra konvex, thoracalis ív jellemzi,

◦ellapíthatja a konvexitás felőli koponyafelet,

◦fokozhatja a lumbalis lordosist,

◦kialakulását elősegítheti a mozgásfejlődés sürgetése (korai felültetés, felállítás, járatás),

◦a legrosszabb a prognózis tekintetében.



•Juvenilis scoliosis:


5-10 éves kor közt megjelenő forma;

◦lányoknál gyakoribb,

◦jobbra húzó, háti ív jellemzi,

◦meglehetősen rossz prognózisú.

2011. szept. 8. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!