Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bírjátok az állandó...

Hogyan bírjátok az állandó egyedüllétet a babával?

Figyelt kérdés

Nyolc és fél hónapos a kisfiam és gyakorlatilag egész héten kettesben vagyok vele. Reggel elmegy a párom és este jön haza. Újabban már hétvégén is dolgozik.

Család vidéken, a barátok teljesen elmaradtak amióta megszületett a fiam.

Nagyon nehéz így egyedül, sokszor már azt sem tudom milyen nap van annyira egyformák a napok.Így könnyen befordul az ember.

Szóval nagyon magányos vagyok. Akik ugyan ilyen helyzetben vannak azoktól kérnék tanácsot, ötletet hogyan lehet ezt átvészelni?


2010. dec. 11. 09:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%
A játszótéren eltöltött napi 2-3-4 óra alatt jókat lehet beszélgetni a többi kismamával
2010. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%
én sokat sétálok a babámmal. más babakocsisokkal ismerkedek ilyenkor, beszélgetünk. ha otthon vagyok, zenét hallgatunk, olvasok. lassan valami alkotásba is belefogok (kézimunka). olyan gyorsan elröpül ez az idő! most kell kihasználni!
2010. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
26%

Ez a dolgod mert anya vagy, nincs ezen mit "átvészelni".

Menj el otthonról sétálni vagy babaklubbokba heti 2 szer egész délelőtt. És máris nem olyan "unalmas".

2010. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%

szia,


sajnos én is akkor kezdtem el értékelni az együtt töltött időt, amikor 10 hónaposan a mamákra kellett hagynom, mert vissza hívtak dolgozni...:S

mi is rengeteget sétáltunk, én szerettem vele ketten lenni. de ha sok lett, beraktam a kocsiba és irány Szeged vagy Szabadka, a palicsi állatkert, vagy csak egy plázázás :) mindig csináltam valami programot és mivel az elején a barátaink úgy gondolták, hogy hát most tuti minden megváltozik nem hagytam, hogy elmaradjanak, programokat szerveztem velük közösen, kerestem őket. a legjobb azonban az, hogy megismerkedtem egy anyukával, aki mára már a barátnőm lett, a gyerekeink között 1,5 hónap van és sok programot csináltunk együtt. sajnos ma már nagyon kevés időm van ezekre a dolgokra!! tudom, hogy rossz egyedül lenni, de ne hagyd, hogy elhatalmasodjon rajtad!! élvezd nagyon, mert aztán marad csak a rohanás és a mókuskerék...


Ági

2010. dec. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Próbáltam már a babaklubbot de nagyon nem bírja a kisfiam.Sajnos végig nyüglődte az egészet.

Próbáltam séta közben ismerkedni, de valahogy nem voltak kaphatóak az anyukák egy újabb jövevény befogadására.Minden nap sétálunk és ráköszöntem többször is az ismerős anyukákra akiket nap mint nap látok séta közben.Hát egy sem köszönt vissza, sőt volt aki még el is csapta a fejét.

Játszótérre még nem járunk de remélem tavasszal már mehetünk. Pláza nincs a közelben max. a Tesco-ba tudnánk elmenni nézelődni.

Egyébként nem unalmas itthon lenni csak a felnőtt társaság hiányzik, a beszélgetés.Azelőtt emberekkel foglalkoztam nagyon pörgős munkám volt a kommunikáció volt mindennek a középpontja.

Egy kis beszélgetés is nagyon fel tudja tölteni az embert energiával, kikapcsol.

2010. dec. 11. 10:16
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Nekem még este sincs társaságom, a férjem külföldön van, de mi lefoglaljuk magunkat:)


Vásárolni járunk, vagy csak úgy sétálni, járunk babaklubba, babaúszásra, most hogy hideg van a játszótéren alig van valaki, de megoldjuk.

Lemegyünk anyósékhoz vidékre(autóm nincs, így buszozunk, ott eltöltünk pár napot, hazajövünk)

Szóval el lehet az időt tölteni.

2010. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
18%

"róbáltam séta közben ismerkedni, de valahogy nem voltak kaphatóak az anyukák egy újabb jövevény befogadására.Minden nap sétálunk és ráköszöntem többször is az ismerős anyukákra akiket nap mint nap látok séta közben.Hát egy sem köszönt vissza, sőt volt aki még el is csapta a fejét. "


HA ez igaz akkor veled lehet a baj :(

2010. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%

Miért nem mehettek játszótérre?

Ott sok anyuka ücsörög, és a többség szeret beszélgetni is

2010. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én kicsim 1 éves. Hasonló cipőben járok mint te. Férjem egész nap melózik, mi meg itthon.

4. emeleten lakunk lift nélküli házban, így a séte csak akkor oldható meg, ha a férjem is ráér.. Az anyukákkal hasonló tapasztalatom van mint neked. Akiket látoka környéken többnyire párban, vagy hármasban sétálnak. Hozzájuk már nem lehet "odacsapódni". Pedig én is ki vagyok éhezve más felnőtt társaságára, egy jó beszélgetésre bármiről. De nem egyszerű.. Sokszor kiborulok, mert a férjem nem érti meg, hogy néha nekem is szükségem van más társaságára ( ilyenkor azt hiszi vele van bajom ). Pedig nem így van.

2010. dec. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
72%
hát igy tényleg nem egyszerű a helyzeted,mert lépsz te csak falakba ütközöl.A baba mama klubot azért csak erőltetném egy kicsit,hamar megfogja szokni,és ott biztos találsz egy két kismamát is,aki szívesen beszélget veled.Hamar megfogja szokni és már nem fog nyűgösködni,vagy valamilyen játszóházat is ajánlanék,bár ahhoz még kicsi.
2010. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!