Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit teszel, ha gyermeked...

Mit teszel, ha gyermeked takarózik? Ha épp szokik hálózsákról a takaróra?

Figyelt kérdés

Lányom 3 múlt, eddig hálózsákozott. Pont azért szoktattam erre, mert pici korában is nagyon dobálta magát, mindig lerúgta a takarót. Most már ovis, igényli a takarót. De egész éjjel parázok, hogy ki van takarózva.

Egyenlőre 2 óránként kelek hozzá-betakarom. Volt pár éjjel , mikor mindig be volt takarva, de legtöbbször mindig ki van takarva. Félek, megfázik, mert nem takarja be magát, sőt legtöbbször ráfekszik a takaróra is.

Próbáltam már egyszer, akkor kikötöttem a takarót, betűrtem, de felnyomja magát az ágy végébe, vagy ráfekszik a takaróra, tehát ez nem válik be.

Ha felöltöztetem, hogy ne fázzon akkor sem , ha kitakarózik, akkor meg melege lesz, ha betakarózik, és nem fog takarózni.

Ördögi kör és dilemma, de hosszútávon az sem kivitelezhető, hogy kelek 2 óránként hozzá-és persze ez sem elég, mert reggel pl 5-kor beetakartam, de negyed hatkor már megint ki volt takarva...

Segítség....!! :.)


2011. szept. 10. 09:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha fázik, felébred rá és megkeresi a takarót. Mi egyébként sokáig overált használtunk éjszakára pizsi helyett
2011. szept. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen idős kislány, ha fázik, akkor be fog takarózni. Még most kezdd el hozzászoktatni a takaróhoz, amíg nincsenek nagy hidegek. Az én lányom két és fél éves, de már nem izgulok azon, hogy be van-e takarva, mert látom, hogy rendeltetésszerűen használja a takarót. Ha melege van, kitakarózi, ha fázik, akkor nyakig magárahúzza!
2011. szept. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a délutáni alvásnál adtam először takarót. Hosszabbíthatós fenyőkeretes ágya van, szivaccsal. A takaró végét betűröm elég rendesen a szivacs alá, így nem tudja kihúzni, összegyűrni.
2011. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Mint írtam, ő nem takarózik be, jéghideg a lába, felébred, hogy pisilni kell, mert fázik, de arra nem ébred fel, hogy betakarózzon. És igen, már most félek, hogy mi lesz télen, mert nálunk nagyon kihűl reggelre a lakás...

És hiába tűröm be mindenhol, akkor is ráfekszik...

2011. szept. 10. 19:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezen aggódom. Leszedtük a rácsokat, hálózsákba már nem tehetem, mert kimászik, orra esik.

Én azt találtam ki, hogy éjszakára body-t adok, és hidegben harisnyát, e felé a pizsit.

Még olyan is eszembe jutott, hgoy keresek egy kinőtt hálózsákot, kinyitom teljesen alul, és csak egy kis takaróval a lábát takarom be.

Kíváncsi lennék én is, mások hogyan oldják meg. Most a melegben nálunk is az van, hgoy vagy nincs rajta a takaró, vagy alatta van reggelre.

2011. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ha felébred pisilni, vagy ilyesmi, akkor betakarózik. Amúgy nem kel fel arra, hogy fázik. De eddig soha nem lett baja belőle, nem parázok rajta...
2011. szept. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan polár anyagból készült bő kezeslábasok, amik nagyobbacska gyerekekre jók. Ez olyan célt szolgál, mint a hálózsák, de jobban tud benne mozogni. Vékony takarót használj hozzá és így megtanulja majd a takaró használatát. Ha melege lesz, biztos nem húzza majd magára a takaró, viszont tudja, hogy ott van és előbb utóbb csak rájön, hogy ha fázik, akkor magárahúzza. Zoknit adhatsz rá, ha lábfej nélküli az alvós ruhája. Most kezdd el, még nem hiszem, hogy annyira kihül a lakás reggelre, télig meg csak megtanulja, ha eddig nem kellett neki!
2011. szept. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányomban fagyálló van:-))


Soha nem bírta a hálózsákot, még kicsinek sem és állandóan kitakatrja magát.


ha fázna, akkro nem tudna aludni, gondolom én.

2011. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
a gyermektakaróval pont ez volt a bajom, mint nálatok, ezért rendes felnőtt paplannal takarom. Ezt nem tudja lerúgni :)
2011. szept. 13. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van a korábban válaszolóknak. Egyrészt betakarózik majd, ha fázik (s igen, most kezd el takaróhoz szoktatni, mert télre rá is fog jönni, hogy mit kell tennie, hogy ne fázzon), másrészt meg felnőtt méretű takarót adj neki, abból nehezebb kitakarózni (betakarózni szerintem nem).
2011. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!