Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most mit csináljak? Hogy...

Most mit csináljak? Hogy vigyem őket oviba és iskolába?

Figyelt kérdés
Eddig úgy volt, hogy reggel a férjem vitte a gyerekeket, mert én reggel 7-től dolgozok. 1 óra az út. Délután én hozom el a gyerekeket. De tegnap a férjem elköltözött. Szinte egy szó nélkül elment. A kicsi most szokott be az oviba, a nagy most kezdte az iskolát. Nem tudom, hogy mit tegyek... Nincs senki, aki tudna segíteni.
2011. szept. 11. 17:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! Milyen környéken laktok? Van a közelben élő kortársa a gyermekeidnek? A kicsit viheted oviba korábban is, mint hét, de a nagyhoz kell valaki, aki elviszi, így akár beszélhetnél egy anyával az osztályából, akinek beadod útközben. Vagy ha nem rossz és forgalmas környéken éltek és közelben laktok, akkor egyedül is mehet (ezt még nekem is nehéz leírni, de sokszor nincs más választás, fel kell nőnie hozzá, h egyedül közlekedik). Egy gyereket meg lehet erre tanítani. Ismertem olyan családot, ahol az apa nem volt otthon, az anya nem akart kimozdulni, így az ovis fiú vitte a tesóját bölcsibe, majd mikor suliba járt, akkor iskolába. Őket sem érte baj.

Monsjuk tudom, h te jobban féltenéd a gyerekeidet, mint ez az anya, de lehet, h nincs más választásod, ha nincs segítség.

Nagyon szorítok, h minden rendben menjen!

2011. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Iskolába, ha normális környéken laktok, és nincs messze, akkor szerintem már tényleg el tud menni egyedül. Mondjuk nem írtad, hogy hány éves, de én nem tartom akkora katasztrófának, ha egyedül közlekedik egy gyerek, régebben ez természetes volt, csak mostanában óvják őket mindentől... Hozzáteszem, hogy persze a forgalom is kisebb volt, szóval először persze meg kell tanítani a helyes és óvatos közlekedésre. Az se lenne rossz, ha esetleg lenne idősebb, de még ugyanabba a suliba járó szomszéd gyerek, aki megy vele, esetleg más szülő, aki őt is el tudja vinni... Szerintem ez még megoldható.


A bajosabb az óvoda, nem tudom, oda hánytól lehet bevinni a gyereket? Ha lehet olyan korán is, akkor nincs más választás, sajnos korán be kell vinned.

Ha nem lehet olyankor még, akkor viszont passz, segítség nélkül nem megy, ovist azért nem biztos, hogy lehet még egyedül engedni. :(


Ha ez ennyire most történt, akkor attól tartok, kénytelen leszel kivenni szabadságot, vagy valami, és legalább 1-2 hétig tanítani a nagyobbat is a közlekedésre, mert ha sosem ment még egyedül, akkor őt sem küldheted holnaptól csak úgy...


Sajnálom, hogy így jártatok. :(

2011. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Az óvoda hattól nyitva van, oda el tudod vinni a kicsit. A nagy már problémásabb, mert azért egy elsős gyerek még nem túl nagy. De egyébként iskolába is el tudod vinni hat körül.


Merre laktok?

2011. szept. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy elsősnek még korai egyedül járni, de az iskolákban is f7-től van ügyeletet. Én ált 7-re vittem fiamat, akkor már voltak ott gyerekek
2011. szept. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
és a férjed igy a sz@rba hagyott..? ez nagyon dúrva.
2011. szept. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Budapesten lakunk. Az iskola gyalog kb. 15-20 percre van. 6 éves. Szabadságot nem tudok kivenni, mert leépítések vannak nálunk, és nem szeretném elveszíteni a munkahelyem, mert akkor nem tudnám fizetni a lakást. Sajnos az iskolából még senkit nem ismerek, mert még csak 7 napja járunk, 1 szülői volt, de nem nagyon ismertem meg a többi szülőt. A kicsi is csak 1 hete jár oviba, úgy látom, hogy beszokott, de a múlt héten még korábban kellett mennem érte. Az iskoláig 2 forgalmas úttesten kell átmenni. Mindkettőnél van zebra, az egyiknél rendőr kíséri át a gyerekeket.
2011. szept. 11. 17:55
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szomszéd, aki tudna segíteni?

Szerintem hívd fel az osztályfőnököt, ő pl. tudja elvileg, ki hol lakik, van-e valaki a közelben, akár tanár, aki onnan jár...

Esetleg egy nyugdíjas, idős néni/bácsi a szomszédban, aki ráér, és meg lehet kérni? Csak van, aki segítene, legalább amíg nem találsz ki mást!

Sajnálom, más ötletem nincs. :(

2011. szept. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis 6 kor el kell indulnod,hogy odaérj a melohelyedre?
2011. szept. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, 6-kor szoktam indulni. Az iskolában 7-től van ügyelet. Az oviban 6-tól 7-ig összevont ügyelet van. 7-től mehetnek a gyerekek a saját óvónénijükhöz. Sajnos a tanító néni telefonszámát nem tudom, de szerintem nem is lehet másra rákényszeríteni kora reggel egy ekkora gyereket.
2011. szept. 11. 18:10
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Elég durva amit a férjed művelt, de nem írtad hogy volt e veszekedés, vagy ilyesmi. Biztos nem akarod, de esetleg amíg nem találsz megoldást reggelente ő nem tudja továbbra is elvinni őket? Ennyire nem cs..het ki veletek! Esetleg a melóhelyeden nem tudod kérni hogy egy darabig később járj be és később gyere haza?
2011. szept. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!