Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai verekedés! Mit mondjak...

Óvodai verekedés! Mit mondjak a gyermekemnek?

Figyelt kérdés
A kisfiamat megverte egy gyermek az óvodában, és nem ez volt már az első eset! Mit mondjak a kisfiamnak? Adja vissza? Nem igazán vagyok az erőszak híve!
2011. szept. 13. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az óvónővel és a másik srác szüleivel kéne beszélni...
2011. szept. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy ilyenkor szóljon az óvónéninek. És beszélj te is velük, ők majd kezelik ezt a problémát.
2011. szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az óvónővel már beszéltem, de ő azt mondta, hogy nem tud ott lenni azzal a gyerekkel minden pillanatban, azt mondta, hogy "majd a gyerekek lerendezik egymásközt!" Az anyukát még nem tudtam elcsípni!
2011. szept. 13. 19:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is az anyának szólnék, hogy beszéljen a fiával!
2011. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
A gyerekedet tanítsd meg, hogy megtudja védeni magát, gyakoroljatok, hogy, hogy üssön vissza. Az iskolában sem rohanhat, majd a tanárhoz, csak magára számíthat. Egyszer lerendezi a gyerek, ahogy az ovónő mondta, utána nem lesz több ilyen.
2011. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Bocs az OFF-ért, de utolsó téged kicsit sem zavarnak a hírek, amiket naponta hallani, hogy gyerekek lerendezik egymás közt a dolgokat. Oké, mert most még megtanítod, üssön vissza, aztán később meg hogyan ölje meg a másikat, mert agresszióra agresszió a válasz. Komolyan erre kell nevelni egy gyereket már óvódás kortól, hogy üsse a másikat? És ha nem úgy üt és komoly sérülést okoz a másik gyereknek? Mert elég egy rossz mozdulat.

A mi ovinkban ez alap, nem kell szólni az óvónőnek mert az óvónő lerendezi, anyukát is meg a gyereket is, azonnal. És ilyen iskolába is akarom vinni, ahol olyan tanító nő van, aki nem híve az erőszaknak.

Most is az a kisgyerek, aki felgyújtotta magát. Nem akarok a gyerekem halálos ágyánál zokogni. De az sem tenne boldoggá, ha egy másik gyermek anyja zokogna, mert elintézte a gyerekét az én gyerekem.


Én biztos balhét csinálnék, és egyébként elhoznám onnan a gyerekem, mert arra sincs szüksége, hogy verjék meg arra sem hogy ő verjen másokat.

2011. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
21:22! Nagyon egyet értek veled! De mi a teendő akkor, ha az óvónő nem foglalkozik a problémával, és ha esetleg a szülőt sem érdekli ez a dolog?! Erőszakra nem akarom nevelni a gyermekemet! De akkor mit tehetnék? Tanácstalan vagyok!
2011. szept. 13. 22:24
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 évesen vegyes csoportban kezdte az ovit. Három kicsi volt a 25 gyerekből. Volt egy fiú, aki megverte. Az óvónéni egyszerre adta ki a két gyereket ebéd után, és elmondatta velük mi történt. Mi egymásra néztünk az anyukával aki annyit mondott a fiának, hogy majd az apáddal megbeszélitek.Én meg azóta is azt mondom a lányomnak, igenis védje meg magát! Most tiszta kiscsoportban kezdtük a következő évünket, de hiányolja azt a kisfiút, mert az év végére nagyon jó barátok lettek.
2011. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!