Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól lehet/ kell elkezdeni...

Mikortól lehet/ kell elkezdeni a bilizést és hogyan?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves néha néha mondja hogy bilibe pisil. Akkor rá is ül és szépen oda pisil mindig megdicsérjük érte együtt öntjük ki a pisit és húzzuk le a wc-t. De ez 2-3 naponta van csak. A többi időbe pelusban van. Le kéne vennem a pelust róla és mondani, hogy mostantól bilibe pisilsz? Vagy hogy, mert már a védőnő is azt kérdezgeti mikor lesz a gyerek szoba tiszta Ti, hogy csináltátok?
2011. szept. 15. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ha szól és tudja mire való a bili, tehát nem órákat kell rajta ülnie, hogy produktum legyen, akkor próbáld meg egy olyan napon levenni róla a pelust, mikor nem terveztek elmenni sehova. Biztosan lesznek bepisililések az első pár napban, de ez kell ahhoz, hogy megszokja, hogy nincs rajta pelus és ha érzi, hogy jön a pisi, akkor szólni kell. Te meg rohansz vele a WC-re, vagy hozod a bilit és meg fogja érteni, hogy mit kell csinálni. Egy próbát megér, de ne izgulj nem vagytok elkésve semmiről!
2011. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még nagyon időben vagytok!Nem tudom miért lennétek elkésve!Ez nagy haladás hogy mondja hogy pisilni kell!Reggel öltözésnél kérdezd meg kell-e neki pelus vagy mond el neki hogy nem lesz pelus és a bilibe kell pisilni!Meg szólni kell ha jön a pisi!De lehet ha vársz még egy kicsit majd ő kéri hogy ne legyen rajt pelus!Sok sikert!
2011. szept. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Védőnő kérdezte, hogy bilizik-e már. 2 éves vizsgálaton + a nagymama nagypapa mondja, hogy a másik unoka (lány) már ilyenkor szobatiszta volt….


Viszont megfogadtam a tanácsot és ma már nem volt rajta d.e. pelus.:) Igaz, hogy 2x bepisilt a kőre de épp nagyon játszott:)

Alváshoz rá adtam mikor felkelt kérdeztem le vegyük-e azt mondta ne. Így most pelusban van még de remélem hamar megszokja és már d.u. se fog kelleni.:)

Köszi a válaszokat!

2011. szept. 19. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!