Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegyes csoportos ovis gyereked...

Vegyes csoportos ovis gyereked, aki most ment először oviba, megviselte a nagyok jelenléte?

Figyelt kérdés
nem ijedt meg a nagyoktól akik hangosabbak,durvábbak,másképp játszik mint egy 3 évvel fiatalabb?
2011. szept. 15. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jól működnek az ilyen csoportok.
2011. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, azok az óvónők, akik ilyen csoportokban dolgoznak, nagyon jól meg tudják szervezni a nagyok és a picik kapcsolatát! Én évekig dolgoztam vegyes csoportban és sokkal jobban szerettem, mint a "tiszta" csoportban. A piciket "húzzák" a nagyok, azaz a kicsik igyekeznek olyan ügyesek lenni, mint ők. A nagyok meg élvezik, hogy segíthetnek a kicsiknek. Az ilyen csoportokban sokkal toleránsabbakká, segítőkészekké válnak a gyerekek. Emellett kicsit olyan, mint egy nagy család, azaz az "egykék" itt megtanulhatják a "családi "játékszabályokat" is.
2011. szept. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszod.fiam egy ilyen csoportba fog járni,és kapom a sima csoportos anyukáktól,ha náluk nagyon rosszak a gyerekek,milyen lesz majd nekünk.csak győzzem kapkodni a fejem.
2011. szept. 15. 19:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is ilyen csoportban kezdte még két társával, és imádta!!! A nagyok folyton babusgatták őket! :) Édesek voltak, hamar beszokott, és már azt kérte, hogy sokára menjek érte

Idén tiszta kiscsoportban van, a nagyok elmentek suliba, és most nem szeret oviba járni. :(

2011. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
:)én is ezt szeretném majd írni.nekem eddig mindenki csak jót mondott a vegyes csopikról,rossz kis gyerkőcök mindenhol vannak,sajnos azt kivédeni nem lehet.de nagyon jó olvasni hogy figyelnek a kicsikre.
2011. szept. 15. 20:23
 6/12 anonim ***** válasza:

Az én kislányom tavaly kezdte az ovit vegyes csoportban. Rögtön két nagy lány a pártfogásába vette, úgyhogy semmi gondunk nem volt, nagyon szeretett járni, elég könnyen be is szokott. most hogy ők elmentek iskolába, idén már a kislányom is pátyolgatja a kisebbeket, segít nekik.

Szóval én örülök hogy vegyes csoportba jár.

2011. szept. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én nagyon féltem amikor tavaly elkezdte a fiam az ovit. Itt is vegyes csoportok vannak, aggódtam fel lesz-e rendesen öltöztetve, nem fogják-e a nagyobbak bántani, figyelnek-e rá eléggé, meg foglalkoznak-e a kicsikkel is. Most középsős a fiam, imád oviba járni, egy hét alatt beszokott úgy, hogy ott is alszik. Délután nem akar hazajönni. Ennyire szeret oviba járni, ráadásul nem is a nagyokkal játszott tavaly, hanem a saját korosztályával. Én megnyugodtam, láttam mennyit foglalkoznak velük az óvónők, nem volt gond az öltöztetéssel sem. Így utólag már örülök neki, hogy vegyes csoportba jár a fiam, pedig 10 kiscsoportos volt tavaly, amikor bekerült a 24-ből. Most egy kicsit könnyebb lesz, mert csak 5 kicsi lesz köztük. Ne aggódj, szeretni fogja a gyermeked.
2011. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm fel lélegeztem.
2011. szept. 16. 12:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Azt hiszem, én írtam neked 2.-ként. Az se mindegy ám, hogy a vegyes csoportban általában 8-10 kiscsoportos korú kicsi van, a többiek idősebbek, már ismerik a szokásrendet, emellett már önállóbbak is. Az óvónőknek így sokkal több ideje marad az épp oviba kerülő apróságokra. Persze, a nagyokra is figyelünk, ha kell nekik is segítünk, de azért ők már ügyesek, velük kevesebb a gondozási feladat.
2011. szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
5 kicsi lesz a csoportba.
2011. szept. 16. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!