Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet egy másfél éves...

Hogyan lehet egy másfél éves kisgyereket fegyelmezni? Mit csináljak hogy a lányommal nem legyen minden séta egy rémálom?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már utálok kimozdulni a kislányommal. Annyira akaratos,és hisztis lett hogy megőrjít! Mire elindulunk,a készülődés is 1órát vesz igénybe. Odakint biztos hogy nem arra megy amerre mondom,szalad össze vissza,én meg a babakocsival utána. Annyira fut hogy sokszor elesik,ilyenkor sír. Mindent felszed a földről,hiába szólok rá semmit nem ér. Ha elveszem bömböl. Ha megfogom a kezét elkezdi rángatni,visít,vagy leül az út közepére. A babakocsiban feláll. Egy 10perces utat 1óra alatt teszünk meg. Hiába szólok neki szépen csúnyán,nem hajlandó tudomást venni róla. Volt már hogy a fenekére ütöttem. Néha szégyellem magam,és olyan érzésem van hogy mindenki minket figyel. Abból áll a séta hogy folyamatosan a lányom után kiabálok.

Mostanában nagyon gyakran elszakad a cérna,és kiakadok,rákiabálok. Tudom hogy nem jó,de annyira kimerítő!

Nem tudom mit rontottam el,és hogyan kéne fegyelmeznem,vagy legalább hallgasson rám?!


2011. szept. 16. 14:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van mindenkinek aki a következetességet irta... Nekünk 2 hónap kellett hozzá, hogy arrol a szintről,hogy a bolt közepén földhöz vágja magát ( és nem valamit szeretett volna és azért,hanem csak ugy..), eljutottunk oda,hogy ma bevásároltam a NAGYBEVÁSÁRLÁST a lányommal aki 21 hónapos.

Most már képes 1 órát sétálni mellettem.

Na persze van,hogy a kezemet nem akarja megfogni forgalmas ut mellett, meg olyan is hogy hisztizik kirántja a kezét és a lendülettől elesik és sir, de olyankor én oda szoktam hozzá menni és elmondom neki, hogy ha nem akaratoskodott volna akkor ez nem történik...ez általában az ut többi részére elegendő szokott lenni.

Otthon van büntihely, ha nagyon kiborit. Apa már betartja a játékszabájokat.(fegyelmezés terén)

DE még igy is ki tudok borulni egy egy nehezebb nap végére.

Szoval szerintem van kiut belőle, vagy legalábbis enyhiteni lehet rajta...

2011. szept. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
64%
Én azt nem értem, ha sétáltok, akkor miért viszel babakocsit is. Miért nem mehet arra, amerre ő akar, persze nem az útra. Vidd olyan helyre, ahol nyugodtan bóklászhat. Szerintem már neki is sok a "nevelés" azért ilyen kis tüskés. Ha elesik, akkor tudod neki mondani, hogy legközelebb lassabban fusson, vagy ha elindul mondd neki, hogy el fog esni, ha ennyire siet. Felvenni miért nem vehet fel dolgokat? Vagy szemetet szed fel? Szerintem, ha lementek sétálni, akkor az csak arról szóljon. Én is ha megyünk valahová időre, akkor szigorúan babakocsi, ha sétálunk, akkor meg gyalog megyünk. Persze nálunk is van néha visítás, de akkor általában már fáradt is. Legyél egy kicsit lazább vele. Persze ne szaladjon autó elé, meg ne egyen kutyapiszkot, de nekik is kell egy kis fesztelen csavargás.
2011. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó vagyok, azért én is néha kiakadok, mert én is egyedül vagyok vele egész nap és tényleg kiemrítő, de ilyenkor szoktam én is arra gondolni, hogy szegényt ne trenírozzam már annyit és tényleg bejön, ha ésszel kezelem a helyzeteket, akkor kezelhető ő is. Szerintem az én kisfiam sem egy egyszerű eset, már pici baba kora óta. :) Miért nem viszed pl. játszóházba, ott nyugodtan szabadjára engedheted.
2011. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a kérdező 10 perces utat mondott nyilván tartottak valahova, ha meg mész valahova ott nincs fesztelen csavargás. Nyilván, ha csavarogni megy a gyerekkel, akkor nem foglalkozik vele, ha másfelé akar menni.

Szolidan jegyzem meg, hogy a járdáról felszedett dzsuvával én sem szeretem, ha játszik a fiam, sétálni meg itt a városban nemigen találok megfelelő rétet, szóval hadd ne legyen senki kioktatva, nyilván nem harmatot szed a gyerek a levélről és azt nem szereti a kérdező.

2011. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igen. Mivel egész nap egyedül vagyok a gyerekkel,így mindenhová vinnem kell magammal. Bolt,posta,de voltunk már bankban is,de még a fogorvoshoz is jött velem. Így ha időre megyünk muszáj vinni a babakocsit. De akkor sem nagyon lehet haladni a hisztitől!

Természetesen ha játszani megyünk ki,akkor "szabadjára" van engedve a gyerek. Olyan környéken lakunk ahol sok a kutyasz@r,és a drága gazdi van felháborodva ha rászólok hogy szedje fel. Mert volt rá példa. Na meg az is előfordul hogy a járda melletti padnál "pisilt a bácsi",ezért nem mindegy hová megy és mit szed fel az útról a lányom! Játszóházra meg nem telik,főleg nem minden nap!

2011. szept. 18. 22:41
 16/16 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok, én is egyébként ezért nem szeretek játszóra menni, mert minden tele van szeméttel és persze kutyapiszokkal is. Nem tudom Ti mióta jártok, mert nálunk már nem sláger a szemét, nem úgy mi eleinte. Én még a fákat nem szeretem, ha tapogatja, mert kb. abban a masságban pisilik körbe a kutyák is. És persze, hogy keresztülviszik a játszón a kutyákat. Igaz kevés, de felénk van 1-2 körbekerített játszó is, azokat jobban szeretem. Én még van, hogy inkább felveszem, csak hogy haladjunk, ez általában akkor van, amikor már hazafelé kellene mennünk. :) Itt tanácsolták már nekem, hogy le kell guggolni a gyerek mellé és úgy elmondani neki, hogy mit szeretnél, valamennyire nálunk ez is használ. Meg a trükközés és figyelem elterelés pl. ott egy galamb, menjünk arra, vagy nézd ott egy hinta, meg ilyenek, amik tudom felkeltik a figyelmét.
2011. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!