Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves babával hogy alakul...

1,5 éves babával hogy alakul egy napotok? Kaja, játék, séta, alvás?

Figyelt kérdés

Nálunk így van kb:

7-fél 8 ébredés, iszik 2,5 dl kakaót.

9-ig rendet rakok, ágyazás, mosogatás, ebédet felteszem, reggeli készítés.

9: reggeli, bár a kisfiam szinte nem is eszik, csak egy-két falatot.

Fél 11-3/4 12: játszótér,

12 körül ebéd, általában leves sok zöldséggel, husival vagy májjal, vagy tésztaféleség.

fél 1-negyed 3 alvás, 3-ig még ébredezés, huncutkodás, negyed 4 körül uzsonna, utána játszótér 5-ig.

Itthon apázik ezután, én készítem elő a vacsit ,ami fél 7-kor van.

Fürdés fél 8, utána kakaó, alvás. Kb. negyed -fél 9-re alszik. Éjjel ébred 2-3 körül, onnantól vele alszok.


2010. máj. 1. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia,

fél 7-kor kelünk, megissza a 2 dl kakaóját, felöltöztetem, peluscsere, aztán én is kávézok. Rendet rakok, együtt odarakjuk az ebédet (már nagyon ügyesen segít)

fél 9-9 körül reggelizik, aztán ha kész a benti dolgom, játszunk a kertben. 11 körül eszik joghurtot, vagy gyümit.

fél 12-től alszik fél 2-2 ig. aztán ebéd. Utána jön a csavargás, vagy megyünk mamázni, barátnőzni, vagy séta, játszótér (viszem az uzsiját, mióta jó idő van be se jövünk enni). Ha elmegyünk, csak 7 körül érünk haza, amúgy 6-kor már nem vagyunk kint, csak a kertben. Fél 7-kor vacsizik, fél 8-kor pancsi, kakaó, mese, és már ő mondja, hogy csicsi-csicsi és vonul aludni a szobába...:)

elaltatom, és vége a napnak...:)ja igen az én fiam is 2-től átkéri magát, és onnantól velünk alszik.

nálunk apának kötetlen a munkaideje, van, hogy egész nap otthon van, olyankor persze ő is játszik vele, de van, hogy csak akkor jön meg, mikor a fiam már alszik. hát kb. ennyi.

Üdv

2010. máj. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 1/4-1/2 7 körül van ébredés, aztán jöhet is a reggeli tápszer (2.5 dl). Aztán ágyazás, pelusozás, átöltözés, játék fél 10-ig (hol a konyhában, míg főzök, hol a szobában), akkor tízóraizunk (tejszeletet vagy gyümit), aztán játék (vagy bevásárlás), ebéd délben (egytálételt eszik), megint játék, fél 2 körül alvás majdnem 3-ig, utána uzsi (tejpép), majd irány a játszótér! Fél 7 körül vacsi (ebéd maradék), fél 8-kor fürdés, majd az esti tápszer és alvás.
2010. máj. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! 7- kor kel, 240 babatej, amit két napja nem kér:( a szobájában ébredezünk, öltözés, le a konyhába, reggelizik velem virslit, tojást, joghurtot..., megyünk a kertbe vagy át anyósomhoz, délben itthon eszik, egykor lefekszik és 3 órát alszik, annyit futkos. Felkel, uzsizik, vagy nem, mostanában kihagyogatja, gyümi vagy joghurt, tejpép, aztán babakocsival séta ,játszi, jönnek anyuék vagy barátnőmhöz megyünk, este fél hétkor vacsi, fél kilenckor fürdés, 9- fél 10-kor alszik el a szobában tápival. Nem szokott felkelni éjjel, ritka. Ha az ágyamba teszem, egyáltalán nem tud aludni, csak a sajátjában.
2010. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Reggel 6-7 körül ébred fel a kisfiam,kap teát(semelyik folyékony tejfélét nem issza meg).

Utána készülünk,megyünk a tesóval az oviba.

Ovi után bevásárolunk,megreggelizünk (májas,sajtos,sonkás kenyér vagy virsli),előkészítem/megfőzöm az ebédet,feltakarítok és megyünk le a játszótérre.

Ez 10 óra körül van,ott vagyunk fél 12-ig,hazajövünk,ebédel,és megy alukálni.

Az ebéd általában főzelék,vagy leves gombóccal,husival,vagy püré hallal stb.

Amikor felébred meguzsonnázik(gyümölcs és keksz vagy joghurt és tejszelet) és megyünk az oviba.

Onnan jó idő esetén megint a játszóra visz az utunk,ahonnan fél 7 körül indulunk haza.

Itthon megfürdetem őket,vacsoráznak és 8-kor megy a pici aludni,előtte még olvasok és énekelek neki

De ezt az időt mostanában már kihúzom fél 9-9-ig,hogy nyáron is majd tovább lehessünk lent.


Napközben teát kap és ásványvizet,néha lecsúszik 1-2 keksz is 2 étkezés között:)

2010. máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

a kisfiam elég rosszul viseli a folyamatos fogzási fájdalmakat,van olyan éjszaka,hogy 2x-3x is felébred,megsimizem,és marad az ágyán,de legtöbbször ő is 5-6 óra környékén mellettem köt ki

remélem,ha kibújnak a szemfogak is lesz egy kis nyugi megint...

2010. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!