Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, dolgoztok...

Kisgyerekes anyukák, dolgoztok? És teljes állásban?

Figyelt kérdés

Én teljesen ledöbbentem azon, hogy pl. az óvodai ügyelet során az egész faluban (kb. 3600 fő) összesen 10 gyerek volt augusztusban. Elvileg 5-ig van az ovi, de 4-kor már az utolsók közt viszem el a gyerekemet. Reggel negyed 9-kor meg az elsők közt van. Én folyton ezen gondolkodom, hogy a többiek hogy csinálják?! Itt senki sem dolgozik, akinek gyereke van?!

Én még otthon vagyok, mert a 2. gyermek még csak 1,5 éves, de ha visszamegyek dolgozni, akkor 6.30-ra viszem a gyereket és jó, ha 5-re odaérek érte. Az összes óvónő engem fog a legjobban utálni.


2011. szept. 16. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem voltak bölcsisek is, félállásban dolgoztam, 10-14-ig, én is 'irigyelt" időpontokban hoztam vittem őket. Iskolás korukig terveztem így, de az élet közbeszólt, válok, muszáj teljesállást vállalnom :-( Mi is koránkelők leszünk
2011. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, 6-ig van óvoda, én 5-kor érek oda a gyerekeimért, és az enyémeken kívül max 2-3 gyerek játszik még ott. Engem sem szeretnek emiatt az óvónők, eleinte mindig mondogatták, hogy jobb lenne a gyerekeknek (véletlenül sem nekik maguknak..), ha korábban hazavinném őket, más is meg tudja oldani...


Ugyanez, mikor a kistesóval otthon lévő anyukáknak forszírozzák, hogy vigyék el a gyereket ebéd után. Hogy nekik kevesebb legyen a munkájuk. Nagyon gáz.

2011. szept. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
ha nem dolgozol és nem vagy kénytelen a gyereket korán vinni és későn hozni, ne tedd!! azok a felnőtt emberek akiket megkérdeztem mind a szüleiket tették hibássá a bölcsődei és hosszú óvodai időért (mert utáltak odajárni, és mert az anyjukkal szerettek volna lenni) ha van valaki, aki tud ebben segíteni, vinni hozni a gyermeket ha majd dolgozol, használd ki a lehetőséget. a gyerek nem felejt.
2011. szept. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most írta teljes időben kell dolgozni,mert válik. Ha nem viszi a gyermekeit oviba/bölcsibe akkor miből esznek? Vagy inkánn éhezzen a gyerek,csak az anyjával legyen???

Ovónőkkel meg ne törödj.Ez van,nem fogsz tudni mást csinálni. Max néha kedveskedsz nekik csokival stb..

2011. szept. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

lehet, a gyerek nem felejt, de gondolom, anyuka nem jókedvéből hagyja az oviban sokáig a gyerekét.

A kistesóval otthon lévő anyukához meg: vagy ebéd előtt elhozom a gyereket vagy ottalszik, ui. a kistesó nappali alvását is figyelembe kell venni, 16 hós, nem fektethetem du. kettőkor, mert kb. addigra érnénk haza, ha ott eszik a nagy.

Én meg akarom fizetni a házbeli nénit, hogyha visszamegyek dolgozni, akkor hozza el a gyerekeket. De lehet, nem fenyeget ez a veszély, mert nem fognak visszavenni!! Szerintem sok kisgyerekes anyuka örül, ha van állása, és nem örül, hogy a gyerek az oviban senyved.

2011. szept. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Míg gyesen vagyok, addig 6 órába dolgozom. Heti 2x fél 7-re járok, ilyenkor 6.10-re már a bölcsibe vagyunk, és 3-ra megyek érte. A többi napon fél 11-re megyek, őt is csak előtte viszem be, akkor fél 5 után érek oda. Nálunk akkor még vannak gyerekeke.
2011. szept. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom megoldani, hogy más menjen érte. Az egyik nagymamát hétfőn temetjük, a másik meg még nem nyugdíjas. Max. fizetek valakinek, hogy menjen a gyerekért. DE nem keresek olyan jól.

Most még itthon vagyok, én is 4 körül megyek a gyerekért, a kicsi nagyjából akkor kel fel. Szerencsére nekem még nem tették szóvá. De ha dolgozni fogok, akkor elsők és utolsók leszünk.

2011. szept. 17. 13:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs a háttérben egy jólkereső apuka, vagy energikus nagyszülők, akkor bizony anyának is dolgozni kell és sokáig van bent a gyerek... Én nem gondolom, hogy ez jobban árt a gyereknek, mintha például a hónap utolsó hetében már csak az oviban eszik rendesen, mert otthon már nincs pénz kajára....
2011. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, ennek ellenére meg vagyok lepve, hogy az oviban 3 után már alig van gyerek. Csak kíváncsi lennék mások hogy csinálják.
2011. szept. 18. 22:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Reggel 7 órakor első a lányom, és délután 5 órakor mire odaérek az utolsó. A csoportjában minden más gyereket 8-ra visznek oda és 3-kor hoznak el. Elvileg dolgoznak a szülők, tehát nem értem...ha 4-ig dolgozik a két szülő hogy oldják meg, hogy minden nap hazavigyék a lányukat 3-kor. Vagy ellóg hol egyik hol a másik?


Teljes állásban dolgozom fél8-tól 4-ig. Hála a helyi járat közlekedésnek és rendszeres dugónak esélyem sincs korábban odaérni a kicsimért. Baromira sajnálom, főleg, hogy egyedül sötétben üldögél a csoportszobában amíg a nevelője a szomszéd csoport nevelőjével trécsel a nyitott ajtónál. El lehet képzelni, 2 óra hosszat nem foglalkoznak vele!!!!!

2011. szept. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!