Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 23 hónapos gyerek, ha örül...

23 hónapos gyerek, ha örül vminek, repked a kezeivel ez normális?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 09:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Amikor még 1-2 éve nyári gyakorlaton voltam az egyik pöttöm kislány az oviban (3.5 éves) is így örült. "Panna, Te jössz!"(egy játékban pl.) És a kislány páros lábbal ugrál és repked. Szerintem nagyon ari, nem mindig bÍrtam, hogy ne nevessek rajta(persze nem rosszindulatból) de olyan vicces volt. Ja, visszatérve, ahogy előttem is írták: ha más baja nincs, akkor ez önmagában nem jelent gondot.

Puszi a kisfiadnak!

23N óvónéni

2011. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
És a beszéde sem késik. A fiúk 1: sokkalta lustábbak beszélni. 2: ha három éves korában se kezd el beszélni, akkor van gond. Beszélj sokat hozzá, és ne törődj azzal hogy nem érti. (A rokonom mesélte, hogy a lányának sokszor elmesélte, egy egy sütemény receptjét. Ja az anya cukrász :)
2011. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
köszi még1x mindenkinek:) amúgy édes aranyos gyerek , kis bújós:)
2011. szept. 19. 11:28
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kisfiam ma-holnap 22 hós és....

-nem beszél,csak 1-2 szót mondogat de azt lelkesen:)

Rengeteget beszélek hozzá/dumagép vagyok/ énekelek,mesét olvasok stb......és semmi!

-nem hajlandó egyedül enni,egyszerűen hallani nem akar róla,ha a fejem tetejére állok akkor sem!

-szobatisztaság? felejtsd el! azt sem tudná mit akarok tőle a bilivel:)))

-végül pedig ha örül a drágám nagyon, akkor ő is "repked" mint a te gyerkőcöd!!!

Mi ebből a tanulság?

Hogy a gyermekek számottevő része autista:)))

NYUGI! AZ ÉG VILÁGON SEMMI BAJA A LURKÓDNAK!!!

Csókoltatom a rokonokat!!!

2011. szept. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
nem tudom mi a helyzet most nálatok ,az én lányom 8 éves és ő is repked mikor boldog.más tünetek is arra utalnak hogy enyhén autista
2014. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Igen,az is számít,hogy hány éves korban csinál ilyet. 6 éves kor után már azért nem árt gyanakodni,hogy ha furá gyerek.
2014. febr. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Eltelt azòta 10 èv. Ha esetleg mèg olvasod, nagyon èrdekelne, hogy vègül mi lett? Alaptalan volt az aggódás?
2021. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Aki most utólag olvassa a válaszokat, nekik mondom, hogy sokkal egyszerűbb ilyen esetben elvinni a gyermeket a nevtanba vagy más szakemberhez. Nekünk pont nem jelezte senki, hogy bizonyos tünetek utalhatnak autizmusra. Korai fejlesztéssel csodákat lehet tenni a gyermek érdekében. Ez a szülőknek is nagy segítség!

Az első gyermekünk mozgasfejlődése hihetetlen gyors volt, a beszéde megkésett, és ez a "repkedés" is jelen volt. 1 éve kaptuk meg a papírt, hogy autizmus spektrumzavar merült fel. Sokkal jobb lett volna előbb tudni a biztosat, rengeteg energiát megspóroltunk volna vele. Egyetlen év alatt a fejlesztés annyit segített, hogy senki nem is hiszi el, hogy autizmus áll fenn. Pedig jelen van, de már csak mi vesszük észre, akik tudjuk és figyeljük.

febr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!