Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Használnátok a 2 éves gyerekne...

Használnátok a 2 éves gyereknek ha az orvos javasolta, de a betegtájékoztató szerint nem szabad?

Figyelt kérdés
2 éves a kislányom és sajnos elkezdett szuvasodni elől a foga, még nagyon kezdetleges, de elvittem ma a fogorvoshoz aki azt mondta mivel gyenge a gyerek fogzománca kenegessem heti egy alkalommal a fogacskáit Elmex géllel és ha tudja köpje ki végén. Elmentem a patikába és megvettem, olyan amit a doki mondott:" Elmex gél heti egy alkalommal használható sárga dobozban". A betegtájékoztató szerint 6 éves kor felett használható. Ilyenkor mi a teendő?
2011. szept. 20. 12:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen olyan, amit be linkeltél
2011. szept. 20. 12:47
 12/15 anonim ***** válasza:
Amikor még tanultam a szakmát, javasolták. ( Dentocar és Zymafluor) Viszont az ivóvízzel és a táplálékkal is kerül be fluorid a szervezetbe, ezért tablettaszedő gyerekeknél előfordul a zománc foltosodása, ami nem gyengíti ugyan a fogat, de csúnya. Ezért jelenleg olyan területeken javasolt az adása, ahol a természetes ivóvíz fluortartalma nagyon alacsony.
2011. szept. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ezt kihagytam:

Ami nagyon fontos: ne kapjon a gyerek cumisüvegből cukrozott italokat, pláne ne altassuk vele! Ehet édességet, de utána fogmosás, vagy minimum vízivás. Naponta minimum kétszer, reggel és este fogat kell mosni. Az Elmex fokrém tényleg nagyon jó. Abban különbözik a többi fogkrémtől, hogy a fluor szerves kötésben van benne (aminfluorid) éa jobban beépül a zománcba. A gyerekváltozatot mi is használtuk, de a leányzó nem kedveli az ízét, így váltanunk kellett. A gél magas fluoridtartalma miatt kicsi gyereknek nem való.

Ha a fentieket betartja a szülő, tabletta nélkül is megóvhatja a gyerekek fogait. Ugyanakkor tabletta mellett is lyukadni fog annak a gyereknek a foga, aki édességen él, cumisüvegből issza órákon át a cukros folyadékot, vagy nem tanul meg fogat mosni!

2011. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
En biztos nem adnam.
2011. szept. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Elvittem kislányomat egy másik fogorvoshoz is és kiderült nem szuvasodik a kicsikém foga, mindössze az egyik elől zománchibás ami szerinte tejfogaknál előfordul de a csontfognál már nem lesz gond, Elmex gyerekfogkrémet javasolt. Nagyon megnyugodtam:)
2011. szept. 21. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!