Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szobatisztaság teljesen...

A szobatisztaság teljesen reménytelen! (? )

Figyelt kérdés

2,5 éves a kisfiam, nem akarom erőltetni a dolgot, de egyszerűen sehol sem tartunk még. nem szól ha kaki, vagy pisi jön. ha ráültetem a wc szűkítőre vagy a bilire rögtön leugrik róla, vagy üvölt.


mit tegyek?


2011. szept. 20. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam is 2,5 éves. De még sem tartunk sehol, pedig egész nyáron csak gatyóban volt. Amikor belepisilt/kakilt szólt. Illetve 2x kakilni, 1x pisilni sikerült a WC-be, és ennyi. Én nem erőltetem. Mivel 3,5 évesen megy oviba, addig bölcsis marad így ráér. De azért remélem, hogy 3 éves korára az lesz.
2011. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fiam juliusban volt 2.5 éves,ő is pont igy viselkedett,igy abbahagytam a biléire wc-re ültetést,májusba jött a nagy meleg megpróbáltam levenni a pelust,az erednény ugyanaz,pelus vissza.nem beszéltem neki,róla,nem hívtam semmit nem modtam a pisiről,aztán júniusba megint jött a nagy forróság,sajnáltam igy levettem a pelsut róla,de nem monstam neki,hogy biliznie kell,csak hogy nincs rajta a pelus,nem lesz melege.kint a mededncébe megtörént az első pisi,aminek nagyon örültünk,aztán fent apa mondta hogy ő megy pislini kisérje el,és láss csodát az én fiam rá ült a wc-re.és azóta szobatoszta,igaz éjjel még kap pelsut,de nagyíon büszke vagyok rá amit eddig tett.
2011. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 28 hónapos.Kb 3 hete pisil wcbe.a hétvége óta a kaka is megy néha wcbe.Csak sajnos nem szól,hogy pisilni kell.Csak ha rákérdezek,hogy kell pisilni kakálni?

A bölcsibe meg azt mondták,hogy nem foglalkoznak ezzel mert a pelenka addig míg nem szobatiszta teljesen,rajta marad.És csak 2szer kérdezik meg,hogy kell-e pisilni.És mivel a pelus rajta van ezért nem is érzi szükségesnek szerintem,hogy szóljon.Próbáltam már itthon is sokszor,hogy pelus nélkül hagyom,de max fél óra és bepisil és utána követeli a pelenkát magára.Sőt a bugyipelust már fel is tudja venni magára.

2011. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kisfiam 3,5 évesen lett szobatiszta, tehát nem vagytok elkésve
2011. szept. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mintha én lennék a kérdező.Az én fiam április közepén lesz 3 éves és sehol sem tartunk.
2011. szept. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ráér még!! Egyáltalán ne erőltesd, ha nem akarja, üvölt, akkor meg főként ne ültesd a bilire. Az én kisfiam is későn ért meg a szobatisztaságra.

Kb. 2,5 éves korában én is próbáltam erőltetni (ráültetés, kérlelés), de csak azt értem el, hogy el kezdett dacolni, és már csak azért sem ült rá. Ma már belátom, ez elég buta dolog volt tőlem, mert emiatt még jobban kitolódott a szobatisztaság. Ami végül segített:

- békén hagytam ez ügyben, és vártam, hogy ő jelezze mikor szeretne bilibe pisilni.

- viszont többször játszottunk olyat, hogy a játékmackó este velünk "vacsorázott", aztán elment "fürdeni", de előtte ráült a bilire "pisilni"

- báboztam az itthon lévő kesztyűbábokkal rövidebb történeteket, amikben a szereplők a játékbilibe pisiltek, kakiltak, amikor érezték, hogy feszíti a pocakjukat

- rendszeresen olvastuk Alona Frankel Bilikönyvét.

Mindezek lassan oldották benne a bilizés körüli feszültséget, megszűnt a dacosság is, és néhány hónap után maga jelezte, hogy bilizni szeretne.

Bilis könyvet, mesét egyébként többet is találni.

Pl.:

- Trixi Könyvek - Bili mesék 1. (Nedves lábnyomok)

- Szöllősi Edit: Hurrá bilizek

2011. szept. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk már elmúlt 2,5 éves és a bölcsiben tudták ránevelni, rászoktatni. Nekem nem ment. De nem is erőltettem.

A Nedves lábnyomok nekünk is megvan, most már ő maga meséli a történetet a képekről. de még mindig nagoyn szereti.

2011. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek


mindenféleképp beszerzek egy bilis könyvecskét:D

2011. szept. 25. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!