Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam vissza a...

Hogyan szoktassam vissza a mókusom a gyümölcsre, ha nem eszi már meg?

Figyelt kérdés
Egy ideje csak a mogyorót szereti, de az meg nem jó mert nagy mennyiségben hasmenést okoz neki... kéne gyümölcsöt is ennie, de nem eszi meg...nem tudom hogyan szoktassam vissza. Gondolkoztam azon h nem adok neki mogyit és ha éhes lesz csak megeszi a gyümit, de nem tudom mennyire válna be...nem akarom hogy lefogyjon szegény.
2010. dec. 8. 00:54
 1/7 anonim válasza:
kend össze csokival
2010. dec. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem fog lefogyni, ne aggódj! Nekem a nyulam ilyen finnyás, csak ő a száraz nyúltáppal kapcsolatban. Vannak benne bizonyos, amiket otthagy, ezért néha ki szoktam hagyni egy- egy etetést, és olyan bizony ráfanyalodik a nemszeretem falatokra is. És ennyitől nincs semmi baja, hiszen nem napokig nem adok mást neki.
2010. dec. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gfero ***** válasza:
a mókus magvakkal él szereti a lisztkukacot ,diót meg igényli az állati fehérjét de ha vega mókust akarsz akkor 1-2napig ne adj neki mást és akkor meg fogja enni ha éhes lesz a mókus szereti összegyűjteni az ételt egy sarokba ez nem azt jelenti hogy nem éhes hanem szeret raktározni.csinálj neki vegyes magvakat
2010. dec. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy magvakon él, de a doki szerint azért van hasmenése, mert túl sok olajos magvat eszik. Azért kellene neki ennie gyümölcsöt meg zöldséget is... meg ajánlotta a tobozt hogy azt minden nap egyen.Szereti amúgy a háztartási kekszet is,de túlzásba azt sem szabad vinni. Azt hiszem kicsit elkapattam a mogyoróval szegénykém. Akkor nem adok neki mást csak alma és répa egy pár napig, míg a széklete rendbe nem jön.
2010. dec. 8. 06:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy képzeld el, hogy amit talál megeszi. Nem csak magvakat. Liszt kukacot, egy pici főtt toját esetleg kukoricát húst is néha. A miénk az nagyon kíváncsi, és eléggé kotnyles. Ha odanyújtok neki valamit és nem tetszik neki akkor odavágja jó látványosan a földhöz. Ha pl. eszek előtte egy almát akkor odajön (mindegy, hogy ki van engedve, vagy ketrecen keresztűl) és kell neki belőle. Akkor levágok egy darabot odanyújtom neki, szó szerint kitépi a kezemből és úgy eszi mint aki 5 napja nem evett.
2010. dec. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó nagyon édes lehet a mókusod... Bírom a kiváncsi állatkákat :):):)

Teszel fel róla egy képet?? Kééérlek!

2010. dec. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mire hazaértem le volt rágva a héjáról az alma,szóval éhes volt a kicsike :D Egy pár napig nem kap mogyit...
2010. dec. 8. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!