Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak érdeklődöm, mi a szokás?...

Csak érdeklődöm, mi a szokás? 3-4 év közötti gyereketeket mikor viszitek fel este?

Figyelt kérdés
nekem olyan fura,főleg most már sötét van este 8 körül.a szomszéd kisfiú meg ilyenkor még kint van.nem beleütöm az orrom,mielőtt ezt megkapom,csak tényleg érdekel,hogy én vagyok-e elmaradott,hogy olyankor már fürdeni kellene,meg menni lassan aludni.
2011. szept. 23. 14:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk 6-kor vacsi,fél 7-kor fürdés,esti mese és fél 8-háromnegyed 8 között elalszik.Reggel fél7-7 között kel,de ebéd után nem alszik.3 éves kislány.Szerintem egy ennyi idős gyereknek 8-kor alvás van.
2011. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Fél 7-kor szinte mindig itthon vagyunk. Kb ekkor vacsizunk is. 7-kor megyünk fürcsizni. Aztán a 3 évesem nézi 8 órától a Hogyan készültet fél 9-ig. Ekkor megyünk fogat mosni, pisi, és mese. 9 órakor legkésőbb magára hagyom és van, hogy rögtön bealszik, de van, amikor kell neki még fél óra. Nálunk azért is ez az aránylag kései "felvonulás", mert apa jó esetben 8 és fél 9 körül jön haza (és reggel 6-ra megy melózni), és legalább egy picit lássák egymást (egy fogmosás erejéig).
2011. szept. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Két fiam van, 1,5 és 3,5 évesek, minden este 8 kor ágyban vannak.

Én sem fogom fel mereven, mert ha valahonnan picit később érünk haza és csúszik a program, akkor sincs katasztrófa, de legkésőbb 9-kor ágyban vannak akkor is. Nem is bírnák tovább, ők 8-kor menetrend szerint kidőlnek.

A házban lakók máshogy vannak ezzel,mert nálunk is nagy ricsaj van még kint este 8-kor. Ő dolguk, engem nem zavar, csak az, ha panaszkodnak, hogy 10-11 kor még fent van a gyerek.

2011. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi is legkésőbb hétkor bejövünk, ennek ellenére csak 10-11 körül alszanak el. Akármit is csinálok. Képesek két órát feküdni az ágyban és nem alszanak. Már kész vagyok, de ez van. Szóval nem biztos hogy minden gyerek úgy működik hogy le lehet tenni 9-kor.
2011. szept. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi is max. fél7-ig vagyunk kint és kb. fél9-kor van villanyoltás.

Nem tudom mások hogy vannak vele, de nekem szükségem van este egy kis nyugira még alvás előtt, amikor nem nyaggat és karattyol mellettem egy gyerek sem és nyugodtan nézhetem a tévét, de persze nem mesét :))))

Oké, jó lenne, ha hétvégén reggel 7-nél tovább aludnának (meg persze mi is), de akkor meg hétköznap lenne nekik kínszenvedés felkelni...

2011. szept. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, ti hogy csináljátok hogy elalszanak 8-9 órakor? Az én 22 hónaposom mostanában csak 23-23.30 körül alszik el. Egyszer alszik napközben. 6.30 kor kelünk, kb 12-12.30-tól alszik (előbb nem lehet elaltatni) 14-14.30-ig. Este 9-kor mondja hogy este van, álmos, de hiába fekszünk le a sötét szobába, nem alszik el. Kb fél óráig cicicik (inkább cumizik rajta) aztán közli hogy ő nem álmos, és nem is alszik el. Ha próbálom ágyban tartani üvölt mint akit nyúznak. Próbáltam már tök csendben lenni, énekelgetni,, ringatni, ágyba tenni egyedül (akkor szintén üvölt, de hányásig) ágyba tenni és ottmARADNI VELE (a vége ugyanolyan ordítás), de semmi nem jön be. Ezt eljátszuk 2-3 alkalommal mire elalszik. A nagyom 4,5 éves. Ha napközben nem alszik akkor elalszik 20-20.30körül, de mivel az oviban alszik du. ezért ez is kitolódik 22-22.30-ra. Fekszik akár 2 órát, a sötétben,de nem tud elaludni. Már kész vagyok. A sírás kerülget ha az estékre gondolok. Nekem is kellene az a 2-3 nyugis óra, de nincs, és kezdem felélni az erőtartalékaimat
2011. szept. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!