Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy csak én képzelem...

Lehet, hogy csak én képzelem azt, hogy lenéznek az anyukák engem?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a kislányommal gyes-en. Minden anyuka ismerősöm azt kérdezi,hogy mikor adom be a bölcsibe,mikor mikor megyek vissza már dolgozni. Mintha kötelező lenne visszamenni! Nem azt mondom,hogy gazdagok vagyunk,de a férjem keresete elég ahhoz,hogy fizessük a házat,az autót és hogy ne éhezzünk. Nagyobb igényünk nincs,a gyerekek rendesen vannak öltöztetve. De nagyon furcsán néznek rám,mikor közlöm velük,hogy nem akarok visszamenni dolgozni. Szerintetek is ilyen szégyenletes dolog ez??
2011. szept. 26. 16:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%
Majd pár év múlva hasonlítsák össze a gyereküket a tiéddel, hogy ki fejlődött egészségesebben. Nagyon sok múlik az első éveken, szerintem megfizethetetlen. Az anyai örömöket meg semmi pénzért nem adnám másnak az első években :)
2011. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

ezeket hidd el minden gyes-en lévő anyukának felteszik!

a bölcsis kérdésre mondd azt,hogy nem szeretnéd beadni és kész!

a munkára meg azt,hogy: majd ha adódik egy jó lehetőség akkor elmész..!

vagy,mond meg az őszintét,hogy:megteheted,hogy háztartásbeli legyél,mert a férjed keresete fedezi a kiadásotokat.

2011. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat,jó tudni,hogy nem mindenki gondolkodik úgy!
2011. szept. 26. 17:09
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
Az én kislányom 18 hónapos,nekem is mondták már hogy miért nem megyek el 4 órában dolgozni.De én megmondtam nem fogom beadni a kislányomat bölcsődébe.
2011. szept. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem szégyenletes, és ha megteheted miért ne maradnál vele otthon? Ehhez tényleg nincs köze senkinek. De reagálnék az első válaszra. Azért azt túlzásnak tartom, hogy attól, mert valaki kénytelen kisebb korában beadni a gyerekét, a gyerek kevésbé egészségesen fejlődik, mint az akivel otthon van. Erre példa a két rokon kicsi. Az egyikkel az anyja végig otthon volt és csak vele foglalkozott, hát nagyon kis elkényeztetett nyámnyila a kislány. A másik 1 éves volt amikor az egyedülálló anyukája kénytelen volt visszamenni dolgozni, ő nagyon önálló és talpraesett kislány. Én nem mondom hogy ezen múlik és azt se hogy ez mindenhol így van. Pl. velem 10 éves koromig otthon volt anyám, kamaszkoromtól kezdve mégsem túl jó a kapcsolatunk a mai napig. Szóval nem kell azért általánosítani.
2011. szept. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Engem meg lehurrogtak mikor ezt mondtam,az anyának a gyereke mellett a helye.Pedig szerintem nem 3 év szabadságot kapnak a szülők.Leírtam mikor mit csináltak a gyerekeim,és jó visszanézni a fejlődésüket.(napló formában).
2011. szept. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
én se mentem vissza,és egy percig nem bánjuk.összehúztuk jol magunkat,igaz itt csak fizetős bölcsi van,de oda se adnám be.van egy nagy fiam,és pontosan tudom milyen gyorsan elszáll a gyerekkor,és ahogy az első írta az első évek megfizethetetlenek.élvezd amíg tudod,és ne törődj senkivel.kicsit ugy látom egyébként divat is lett a bölcsi,tehát nem csak kenyérkereső anyukák viszik bölcsibe a gyereket.nem kell mindenben utánozni a másikat,főleg ha neked igy jó.
2011. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%

1. nincs is hely a bölcsibe

2. keres a férjem eleget h otthon legyek

3. szeretek a gyerekeimmel lenni olyan nagy bün ez?

4. éppen melót keresek de hát gyerekkel olyan nehéz... :-))


én sem vittem anno inkább elmentem munkanélkülire utána mert már nem volt hova vissza mennem 2 gyerek mellet majd 1.5 év volt mire találtam melót

most h a 3.kal vagyok itthon most sem opció a bölcsi és most sincs már meg a helyem ahol dolgoztam

majd mikor 2 éves lesz eldöntjük h lesz e 4ik baba vagy keresek melót :-))

2011. szept. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%
én se menetem vissza 3 évig, de utána nekem őszintén szólva piszkosul hiányzott a saját szellemi szintemhez való elfoglaltság. Nem tudom úgy értetted e hogy egyáltalán nem akarsz visszamenni dolgozni, vagy csak úgy hogy kihasználod a 3 évet gyerekenként. Ha a gyerek már úgyis oviköteles lesz lehet már máshogy fogod gondolni.De addig semmi baj nincs ezzel 3 éves korig én se fogok megint dolgozni a pocaklakómmal, de utána sem vágyom karrierista munkahelyre csak valami pár órásra.
2011. szept. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

Nem szégyenletes.

Azt viszont megkérdezném, hogy csak valameddig míg ovisok addig akarsz velük maradni, vagy egyáltalán sosem akarsz dolgozni munkahelyen már.

Az első részével semmi gondom, nyugodtan nevelheti anyuka a gyereket, amíg teheti, de mikor már a gyerekek is odavannak, akkor hidd el jobb, ha dolgozik az ember. A jövőre is gondolni kell, hogy bármi történhet a férjeddel, hogy egyre többet szeretnétek a gyerekeknek is talán majd adni lehetőségeket az mind pénzbe kerül. Nyugdíjadba beszámítanak az évek......

2011. szept. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!