Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy csak én képzelem...

Lehet, hogy csak én képzelem azt, hogy lenéznek az anyukák engem?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a kislányommal gyes-en. Minden anyuka ismerősöm azt kérdezi,hogy mikor adom be a bölcsibe,mikor mikor megyek vissza már dolgozni. Mintha kötelező lenne visszamenni! Nem azt mondom,hogy gazdagok vagyunk,de a férjem keresete elég ahhoz,hogy fizessük a házat,az autót és hogy ne éhezzünk. Nagyobb igényünk nincs,a gyerekek rendesen vannak öltöztetve. De nagyon furcsán néznek rám,mikor közlöm velük,hogy nem akarok visszamenni dolgozni. Szerintetek is ilyen szégyenletes dolog ez??
2011. szept. 26. 16:50
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Mindenképpen vissza megyek dolgozni,csak addig maradok,míg 3 éves nem lesz. Szeretek dolgozni,cukrász vagyok,úgy hogy... nem magyarázom tovább! :D
2011. szept. 26. 20:22
 12/25 anonim ***** válasza:

Nem lenéznek, hanem írigylik, hogy te megteheted ők nem! Hiddel ők is boldogan megtennék és nem törődnének azzal hogy te esetleg nem.

A nem tudom hányadik válaszoló aki azt írta, hogy mond, hogy nem akarod beadni, illetve ha lesz lehetőséged elmész dolgozni. Tehát ne add ki magad, hazudj hogy majd-majd, bocs még nem sikerül munkát találnom. K@pják be!

2011. szept. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat mindenkinek!
2011. szept. 26. 20:32
 14/25 anonim ***** válasza:
59%

Nem szégyenletes, de akkor az se legyen már szégyenletes, mert valaki beadja a gyereket bölcsibe. Én pl. megtehetném, hogy nem megyek vissza, de az mínusz 50e lenne, hogy visszamegyek meg plusz 60 (6 órás), azért nem mindegy. Én nem gondolom hogy a bölcsi olyan nagyon rossz hely lenne, ahova ha jár a gyerkőc, sajnálkozni.

Én nem szólok le emiatt senkit, van ismerősöm, aki gyesen lesz, mert megteheti. Mi tervezzük a kistesót, és ha akkor jön, mikor a fiam óvodába menne, akkor meg oda sem veszik fel. Így a bölcsiből nagyobb az esélye, hogy oviba felveszik, ezért is döntöttünk a bölcsi mellett. Ez van. Azt meg végképp nem szeretném, hogy 4 évesen még ne járjon társaságba.... Nálatok gondolom ilyen helyzet nem áll fenn, tehát megy majd oviba 3 évesen.

2011. szept. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Megy oviba persze. És szó nélkül beadnám én is,ha úgy alakulna. Csak az zavart,hogy úgy néznek rám,mint egy csodabogárra.
2011. szept. 26. 21:05
 16/25 krisztivan ***** válasza:
Szerintem is inkább az irigység beszél ilyenkor a lenéző emberekből.Nekem ha 2 éves lesz a fiam vissza kell mennem dolgozni ezért én bizony bevallom hogy nagyon irigylem azokat az anyukákat akik otthon maradhatnak!De,nem lenézem.Viszont én a helyedben még rá is tennék egy lapáttal a válaszra:Á,nem kell dolgoznom ,apa annyit keres,maradhatok amig jól esik.Hát kapják be az irigyek.
2011. szept. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 alaszka ***** válasza:
Na nálunk ez másképp volt, engem pont azért nézett le néhány anyuka, mert beadtam bölcsibe a kislányom 2 évesen, mert vissza kellett mennem dolgozni, kellett a pénz. Sajnálkozva néztek rám azok az anyukák akik azért nem dolgoztak, mert nem lett volna hová visszamenniük...Ha tehettem volna, én is inkább itthonmaradok.
2011. szept. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
.
2011. szept. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

persze mert azok az anyukák akik beszólogatnak mártírt csinálnak magukból,hogy nekik dolgozni kell..nekem is kellene elvileg mert siralmas az anyagi helyzetünk,de nem vették fel mert túljelentkezés van...

és én is egyet értek azzal a válaszolóval aki mondta hogy nézd meg az ő gyerekét meg a tiédet..meghálálják a törődést...de különben én is érzem azt ha valaki otthon gondozza,neveli a gyerekét mintha kevesebb lenne az embereknek de hát kit érdekel..a kevesebb néha több,,igaz???!!!

2011. szept. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Én is otthon voltan 2,5 évig, most már dolgozom. Én inkább sajnálattal vegyes tiszteletet éreztem a dolgozó anyák iránt, mert féltem tőle, hogy hogy fogom megoldani a kettős feladatot, de végül is nagyon jó volt az időzítés a gyerek és az én számomra is, és büszkeséggel tölt el, hogy ilyen klasszul megálljuk a helyünket! Most ebben a helyzetben egyáltalán nem nézem le a nem dolgozó anyákat, mert már tudom, otthon se jobb, mint így (leszámítva persze, aki nagyon kicsi gyerek mellett megy vissza dolgozni, mert az tényleg nagyon rossz lehet). Aki lenéz téged, ha tényleg lenéz, és nem csak te érzed így, az inkább irigy lehet, nem? Bár én az otthonlétem alatt se éreztem ilyet soha, hogy bárki irigy lenne vagy lenézne. Kinek ezt hozza a pillanatnyi sors, kinek azt, kár ezen rágódni.
2011. szept. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!