Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet, hogy csak én képzelem...

Lehet, hogy csak én képzelem azt, hogy lenéznek az anyukák engem?

Figyelt kérdés
Itthon vagyok a kislányommal gyes-en. Minden anyuka ismerősöm azt kérdezi,hogy mikor adom be a bölcsibe,mikor mikor megyek vissza már dolgozni. Mintha kötelező lenne visszamenni! Nem azt mondom,hogy gazdagok vagyunk,de a férjem keresete elég ahhoz,hogy fizessük a házat,az autót és hogy ne éhezzünk. Nagyobb igényünk nincs,a gyerekek rendesen vannak öltöztetve. De nagyon furcsán néznek rám,mikor közlöm velük,hogy nem akarok visszamenni dolgozni. Szerintetek is ilyen szégyenletes dolog ez??
2011. szept. 26. 16:50
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Tőlem is többen megkérdezték már mostanában, és furcsán néznek, hogy nem adom be bölcsibe. Most 2 éves a kislányom, nem vagyok szerencsére rászorulva, hogy beadjam, ezért azt teszem, ami a kicsinek és az iskolás tesójának is a legjobb. Jelenleg az első és egyetlen hivatásom az anyaság. Tudom, hogy ezzel teszem a legjobbat a picinek, megóvom a sok bacitól - ami számomra az egyik legfontosabb. Mondhat bárki bármit, hogy mennyire szeret a gyermeke bölcsibe járni, én úgy gondolom, hogy sokan rákényszerülnek sajnos, de nem az ideális megoldás. Ilyen picinek sokkal több figyelemre van szüksége, mint amit huszonvalamennyi kicsi között kap, e mellett a legtöbb bölcsis ismerős folyamatosan beteg egész ősszel, télen át.

Egyáltalán nem kell szégyellni egyik megoldást sem egyébként. Szerencsésnek érzem magamat, hogy megadhatom ezt a picinek.

2011. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat.

Tisztelet jár,aki otthon marad, és tisztelet annak is aki kénytelen beadni a picijét a bölibe. Nem lehet könnyű!

Mindenkinek boldog életet kívánok.

2011. szept. 27. 13:37
 23/25 anonim ***** válasza:
Miért lenne szégyenletes, 4 órás munka pedig szerintem valami városi legenda. Ha anyagilag kijöttök, nincs probléma, a gyereknek is jobb.
2011. nov. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nos én lenézem az olyan anyukákat, akik azért adják be bölcsibe a picijüket, hogy otthon tudjanak maradni EGYEDÜL, tehát nem azért adják be, hogy vissza menjenek dolgozni, hanem, hogy eltudjanak járni vásárolni, stb. Tény, hogy néha nagyon jól esik a magány, mert hazudnék, ha nem vallanám be, de hogy ezekért beadjam na azt már nem. Mindezek mellett nekik ugye vannak ismerőseik a bölcsikbe és ezért fel is veszik a gyerekeket, akinek meg szüksége lenne rá, hogy felvegyék, mert vissza kell mennie dolgozni elutasítják túljelentkezés miatt.

Kicsit irigyellek, hogy otthon tudsz velük maradni, ha tehetném én is ezt tenném. Sajnos én vissza megyek még 2 éves kora előtt dolgozni, mert kell a pénz. Engem azért néznek le, mert így se adom bölcsibe. Megtehetjük, hogy nagymama vigyáz rá, így fel sem merült a bölcsi ötlete. Nem akartam mások elől elvenni a helyet a másik meg, hogy ismerem itt a helyeket és inkább anyut választottam. Másik amiért "lenéznek", hogy 8 órában megyek vissza, nem gyes mellett 6-ba. Sajnos én is jobban szeretnék minél több időt a fiammal tölteni, de csak így lsz 60.000-rel több a bevétel. Ami ugye azért egy gyerek mellett nem mindegy.

Ne szégyelld, mond meg, hogy megteheted, nem akarod beadni bölcsibe, majd ha eljön az a kor, amikor vissza kell menned dolgozni minden szó nélkül vissza mész!

2011. nov. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak irigyelnek. Én is itthon vagyok a gyerekekkel, és itthon is maradok a kicsik 3 éves koráig, mondjuk nekem nincs is lehetőségem a bölcsire. Lányom most múlt 3 éves, kipróbáltuk az óvodát, de a szomszéd faluban van, busszal kéne mennie, vagy én vinném kocsival. Meg hát azzal is jönne haza este 5kor, így erre az évre csak fél napra adtam volna be, de akkor el kellett volna érte menni minden délben. Hát pár nap után ez a 15 hónapos ikerfiaim miatt nem jött össze. Nem tudtam megoldani hogy elvigyem és hazahozzam, és neki se nagyon tetszett, így aztán feladtuk az ovi dolgot minimum tavaszig, de lehet őszig. Nevelem én ha már itthon vagyok mindenképp. :-)

Nem mondom hogy anyagilag nem férne ránk még pár 10-es, de ha visszamennék, akkor se lenne jobb sokkal sajnos, mert bejárást nem fizetnek, így a gyeshez képest(nekem ugye az ikrek miatt dupla lesz) talán 15-20-szal lenne több a jövedelmem, ami meg elmenne az ovira, bölcsire.


Akinek vissza kell mennie az anyagiak miatt, azt ugyanúgy becsülöm mint aki itthon marad a kicsivel. Viszont aki beadja, és otthon veri a fenekét a földhöz, na az a lenézendő!

2011. nov. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!