Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez lelki terror alkalmazása a...

Ez lelki terror alkalmazása a gyerekemnél?

Figyelt kérdés

Viselkedészavaros kisfiammal ma elmentünk a háziorvoshoz,mivel köhög,míg várakoztunk egy kisfiútól el akarta venni a kisautóját amit én nem engedtem.Emiatt teljes erejéből csípni kezdte a karomat ,többször rámütött erőből,megrúgni is próbált,a többi anyuka tátott szájjal nézett,sőt felháborodtak,én csak híggadtan megfogtam és annyit mondtam,hogy majd otthon megbeszéljük a történteket.

Belül nagyon szomorú voltam,miután végeztünk az orvosnál,hazafelé bementünk egy nagyáruházba ahol követelte,hogy kisautót vegyek neki,én rezzenéstelen arccal mondtam,hogy a mai viselkedése miatt szó nem lehet kisautóról,a pénztárnál az eladó hallva a keserves ,szívhezszóló sírást sajnálgatta a gyereket.

Aztán hazafelé mentünk,folytak a könnyeim,a gyerek meg elkezdte,hogy "Ne haragudj anya,hogy csúnyán viselkedtem,megígérem,hogy többet nem beszélek csúnyán,nem verekedek,te mindig olyan türelmes jó anya vagy"

ÉN azonban nem reagáltam egy ideig,csak mire már nagyon-nagyon keservesen kezdett el sírni,hogy őneki nem kell másik anyuka,el ne hagyjam amiatt,hogy ma így viselkedett,könyörgött,hogy szólaljak meg végre.

Aztán megadtam a feloldozást,elmondtam,hogy nem szabad verekedni,anyának sem és neked sem,anyának nagyon rosszul esett,hogy így viselkedtél,többet ne forduljon elő.

Nagyon meghúzta ma magát,kezdem azt hinni,hogy talán igaza van azoknak akik azt mondják,hogy azért is problémásabb ,mert nem fogom túl szigorúan,érdekes ,hogy ha másképp viselkedek vele,akkor jobban a kedvemre akar tenni.

Még azt is mondta,hogy "anya én mindig azt fogom akarni ezetúl amit te" ,annyira meg akart felelni.


Talán szigorú voltam,hogy hagytam előbb szenvedni és csak utánna beszéltem vele,egyébként hozzá van szokva,hogy bírkatürelmem van,nagyon megdöbbent,hogy most ilyen voltam.


2011. szept. 26. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Ezt ő szeretet megvonásként értékeli. Szerintem más büntetést kellene kitalálni. De mivel nem így szoktad csinálni nem hinném hogy nagy baja lenne belőle. Elméletileg helyes mindent azonnal megbeszélni mikor lehiggadt a gyerek és kiszabni a büntit.De hangsúlyozom, a te gyereked, te ismered, te tudod milyen és mi válik be nála, mi az ami még belefér.
2011. szept. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen igazad van,nekem is az a problémám,hogy ezt szeretetmegvonásnak élte meg ,tudom,hogy nem volt túl szép ezt alkalmazni,de annyira haragudtam rá...
2011. szept. 26. 21:35
 3/12 anonim ***** válasza:
A szándék jó volt szerintem, de gyerekednél ez nem jön be. Tényleg úgy érzékelte, hogy te nem szereted ő, amikor ilyen. Mást kellene kitalálni. Hát rohadt sokat segítettem...
2011. szept. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne jó, ha a gyerek tudja, hogy bántja anyát, ha ő ilyen? Emlékszem, egyszer elemeltem apukám pénztárcájából egy ötvenest, vettem cukorkát belőle, anyukám rájött és csak sírt :((( mindig eszembe jut, pedig 31 éves vagyok, hogy anyukámat milyen szomorúvá tettem, akkor döbbentem rá, hogy a lopás tényleg valami nagyon rossz dolog.
2011. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3. válaszoló, amit te írtál azzal teljesen egyetértek, nálunk a legfőbb eszköz a gyerek hülyeségeivel szemben, hogy engem szomorúvá tesz vele, de a kérdező kisfiának a reakciója szerintem egyáltalán nem azonos ezzel. Más az, hogy "anya nem szeret engem ha xxx" és más az hogy "anya szomorú, ha én xxx".
2011. szept. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha őszinte volt a reakciód - márpedig az volt -, nem megjátszott, akkor ne emészd magad, semmilyen borzalmas dolgot nem műveltél. Most egy kicsit megérezte, hogy tényleg csúnya dolgot csinált, neked pedig tényleg nagyon rosszul esett.

Ha valamit jól csinál, ügyes, igyekszik....akkor dicsérd nagyon szeretgesd, érezze, hogy olyankor büszke vagy rá! Ne aggódj, hamar visszaáll majd a lelki békéje!

2011. szept. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem vagyok biztos abbanb, hogy szeretetmegvonásként érzékelte, azt, hogy szomorú vagy, és nem kap játékot. Lehet, hogy megértette, hogy tarthatatlan a viselkedése, és ezzel tényleg nagyon komoly fájdalmat okoz neked.

100%-os birkatürelemmel, ahogy mondod, nem lehet nevelni szerintem. Valahonnan tudnia kell, hogy nem jó, amit tesz. Ha csak higgadtan mondom ezredszer, az én fiam sem érti meg. Nekem a nagyon nemkívánatos viselkedéseinél nagyon el kell keserednem, és akkor kéri, hogy ne legyek szomorú, nem csinál ilyet.

Szerintem semmi baja nem lesz ettől. Lehet, hogy legközelebb már nem is jutsz odáig, hogy sírsz, mert már a szomorúságot látva rendesen kezd viselkedni.

2011. szept. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a helyzetet pontosan igy kell kezelni, ahogy Te! Jobb lenne, ha a rendelőben megrángatod, adsz egy seggrecsapást és vicsorogsz? Nem. Ez sokkal humánusabb és logikusabb. Ha a fiam hisztizik, bizony egy darabig nem reagálok rá, akármit kérdez, kér közben, csak ha látom, hogy kezd higgadni. Szóval vagy csapunk rájuk (nem szerencsés), vagy ordibálunk (ez sem túl jó), vagy igy teszünk, ahogy Te.
2011. szept. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

volt h ezzel büntetem a gyereket mikor nagyon nagy rosszaságot csinált

bevált

utána megbeszéltük h én akkor is szeretem de nagyon nagyon szomorú lettem annyira h nem volt kedvem beszélni sem vele megértette és legközelebb mikor rosszat csinált és látta h szomorú lettem akkor már rohant is helyre hozni a hibát


nálunk nem vált be az h büntibe rakom sarokba állt megvonom a mai nasit stb....

2011. szept. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hiszem, hogy minden estben az a legjobb büntetés, ami a dolog természetes következménye. Például aki verekszik, azzal nem akarnak játszani a gyerkek és magára marad. Ebben az esetben a dolog következménye az volt, hogy szomorú lettél. Nem a gyereket akartad szívatni (már elnézést), hanem tényleg szomorú voltál. Játszottad volna meg, hogy nem bánt a dolog? Szerintem nagy butaság lett volna.

Az anyukák a váróban nyugodtan táthatják a szájukat. Ahogy kezdted a mondandódat: viselkedészavaros a kisfiú. Úgyhogy lehet nyugodtan bámészkodni, jegyet is vehetnek. A boltban az eladó meg egy brilliáns elme lehet. Gondolhatta volna, hogy van rá okod, amiért nem vetted meg a játékot a kifiúnak, ami anyagi ok is lehetne, de tökmind1, mi az, a sopánkodással mindenképp csak rontott a helyzeten, a kisfiú csak jobban sírt, neked is csak gyorsaban őszült a hajad, neki meg olymindegy, jön a következő veveő azt' kész.

Szerintem Te egy értelmes szülő vagy és igyekszel ésszel és szeretettel nevelni a gyerekedet, ez számomra világosan látszik az írásodból, és abból, hogy egyáltalán elgondolkozol azon, helyesen neveled-e őt. A Viselkedészavar szerintem nem a te hibád következménye. Neked nehezebb a dolgod, mint más szülőknek, ne is hasonlítsd a kisfiadat másokhoz. Bár tudom, mindig jobban akaja csinálni az ember és ez így van jól, és most elkeseredtél a történtek miatt, de ne vedd túlzottan a lelkedre, nem lehet a te helyzetetdet egy mércével mérni másokéval.

2011. szept. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!