Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A rennie alkalmazása folyamato...

A rennie alkalmazása folyamatosan tényleg gondot okoz?

Figyelt kérdés
Már kb 2 hónapja szedem naponta vagy 5db-ot mivel nagyon kínoz a gyomorsav és ég a gyomrom. Ez ugye nem okoz gondot a babánál? Mert a gyógyszerész azt mondta hogy folyamatos alkalmazása nem ajánlott és a dobozára is rá van írva. Szerintetek? Eddig nem volt semmi probléma. 34 hetes kismami
2011. aug. 28. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát legalább csökkentsd az adagot.


Más természetes módszert már mind kipróbáltál:

tej, kefír, joghurt (natúr) kanalazása, vagy kortyolgatása

gyömbér, ilyesmi

2011. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Más nem nagyon használ. Mindent kipróbáltam. A rennie az ami kicsit használ pár óráig.
2011. aug. 28. 12:46
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert ebből lehet valami baj ?
2011. aug. 28. 12:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyilván ráírták valami miatt, hogy "folyamatos alkalmazása nem ajánlott".

Kérdezz meg egy orvost vagy gyógyszerészt.


Szerintem a táplálkozásoddal biztos lehet valamit javítani, ha minden savasítót kihagysz az étrendedből.


Vagy majszolj 20 percenként egy kekszet.


A gyógyszert csak alváshoz vedd be, napközben meg kibírod valahogy, nem?

Nem mindegy, hogy csak kellemetlen (amiből jócskán van és lesz is még a babavárás alatt), vagy gyomorgörcsöt is kapsz, ha nem szeded?

2011. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem csak kellemetlen! Akkor biztos nem szednék semmit be. Hanem annyira ég a gyomrom jön fel a sav és öklendezek hogy ha nem veszem be akkor hányok. Ezért veszem be. Látom normális választ nem kapok hogy lehet e gond belőle hogy ilyen sokszor szedem vagy nem .
2011. aug. 28. 22:42
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

Nekem a napi adagom kb 3 db... nemrég olvastam,h bármilyen furcsán is hangzik,de a paradicsom is jó gyomorsavra... vicces,mert eddig nem mertem enni,a savassága miatt... imádom,főleg h szezonja van,ettem és nem vettem észre h feljebb nyomta vna a savamat... az h okoz e gondot a sok rennie nemtom,kérdezd meg a védőnőt v a dokit...

30hkm

2011. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nem szabad túl sokáig szedni, mert pl. vesekövet okozhat. Ha tudod próbáld csökkenteni az adagot. Estére, lefekvés előtt mindenképp vegyél be 1-2 tablettát (lehet úgy is, hogy lefekvés előtt 1, majd ha felkelsz éjjel még 1 tabletta). Napközben pedig csak tényleg indokolt esetben. De a napi 5 tabletta még nem annyira sok, 11-et lehet bevenni belőle egy nap.

Arra viszont ajánlott figyelni, hogy fogyassz elég folyadékot + a tejtermékeknél figyelembe kell venni a kalciumot! Rennie mellé nem ajánlott még rengeteg tejterméket is fogyasztani. Egyébként lehet hosszútávon alkalmazni, csak minél kevesebbet.

Most megjelent az új Rennie Jégmenta (az íze nekem nem tetszik, olyan, mint a régi Halls cukorka - én nem szerettem), viszont érezhetően gyorsabban hat.


A paradicsom elég megosztó ilyen szempontból, van aki esküszik rá, más viszont tiltja. Nekem (és még pár ismerősömnek) személy szerint rémesen ég tőle a gyomrom, ezért személyes tapasztalat miatt sem javaslom.

2012. jan. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és láttam, hogy régebbi a kérdés, de a válaszom másokhoz is szól (hátha felmerül másban is ez a kérdés). :)
2012. jan. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!