Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez lelki terror alkalmazása a...

Ez lelki terror alkalmazása a gyerekemnél?

Figyelt kérdés

Viselkedészavaros kisfiammal ma elmentünk a háziorvoshoz,mivel köhög,míg várakoztunk egy kisfiútól el akarta venni a kisautóját amit én nem engedtem.Emiatt teljes erejéből csípni kezdte a karomat ,többször rámütött erőből,megrúgni is próbált,a többi anyuka tátott szájjal nézett,sőt felháborodtak,én csak híggadtan megfogtam és annyit mondtam,hogy majd otthon megbeszéljük a történteket.

Belül nagyon szomorú voltam,miután végeztünk az orvosnál,hazafelé bementünk egy nagyáruházba ahol követelte,hogy kisautót vegyek neki,én rezzenéstelen arccal mondtam,hogy a mai viselkedése miatt szó nem lehet kisautóról,a pénztárnál az eladó hallva a keserves ,szívhezszóló sírást sajnálgatta a gyereket.

Aztán hazafelé mentünk,folytak a könnyeim,a gyerek meg elkezdte,hogy "Ne haragudj anya,hogy csúnyán viselkedtem,megígérem,hogy többet nem beszélek csúnyán,nem verekedek,te mindig olyan türelmes jó anya vagy"

ÉN azonban nem reagáltam egy ideig,csak mire már nagyon-nagyon keservesen kezdett el sírni,hogy őneki nem kell másik anyuka,el ne hagyjam amiatt,hogy ma így viselkedett,könyörgött,hogy szólaljak meg végre.

Aztán megadtam a feloldozást,elmondtam,hogy nem szabad verekedni,anyának sem és neked sem,anyának nagyon rosszul esett,hogy így viselkedtél,többet ne forduljon elő.

Nagyon meghúzta ma magát,kezdem azt hinni,hogy talán igaza van azoknak akik azt mondják,hogy azért is problémásabb ,mert nem fogom túl szigorúan,érdekes ,hogy ha másképp viselkedek vele,akkor jobban a kedvemre akar tenni.

Még azt is mondta,hogy "anya én mindig azt fogom akarni ezetúl amit te" ,annyira meg akart felelni.


Talán szigorú voltam,hogy hagytam előbb szenvedni és csak utánna beszéltem vele,egyébként hozzá van szokva,hogy bírkatürelmem van,nagyon megdöbbent,hogy most ilyen voltam.


2011. szept. 26. 21:26
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hasonló problémáink voltak a fiammal. Néhány dolgot megtanultam a nehéz évek alatt.

A felmerülő problémát azonnal kezelni kell. Nem szabad pironkodni a többi szülő előtt, ha a gyerek rosszat csinál, azonnal meg kell vele beszélni, és ha kell, kiszabni a büntetést.

Az, hogy egy darabig nem vettél tudomást róla, szerintem nem jó. Neki is fáj, hogy rosszalkodik. Nem akar ilyen lenni, csak nem tudja uralni a helyzetet. Te vagy a támasza, nem vonhatod meg tőle a szeretetedet, még időlegesen, vagy látszólag sem.

Amikor felveti, hogy nem tesz többé ilyet, fejezd ki az örömödet, hogy tudja, neked ez sokat jelent, de mondd el neki, hogy minden körülmények között szereted, semmiért oda nem adnád, el nem cserélnéd más gyerekre. Nálunk ez annyira bevált, hogy egy idő után, ha éppen "rossz" volt, elég volt átölelni, és azt mondani neki, szeretlek.

Mindettől függetlenül mindig határozottan, és azonnal éreztesd vele, ha helytelenül viselkedik.

2011. szept. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is előfordul néha, hogy leéget a lányom mások előtt. Pedig nagy lány már, 5 éves, mégis, időnként lemegy 2 éves szintre és hülyeségek miatt hisztizik a boltban. Teljesen kiszámíthatatlan, mert az esetek többségében nagyon jókat vásárolunk együtt, segít, beszélgetünk, de időnként előfordul, hogy megtetszik neki valamilyen játék, és látványos hisztibe fog miatta. Pedig úgy indulunk el a boltba, hogy most csak ennivalót veszünk, tehát tudja, hogy játékot nem fogunk.


Az ilyen hisztiknél én próbálok mindig határozott és következetes maradni, mondom, hogy tudod, megbeszéltük, most annyi pénzt hoztunk, amiből ezeket az ennivalókat tudjuk megvenni, mást nem. Néha kiegyezünk valami apróságban, mondjuk egy Trixi füzetben, de ha be van gőzölve, akkor nem érdekli, csak azt hajtogatja, hogy azt a (több ezer forintos) játékot vegyük meg, mert ha nem, akkor sírni fog (és sír is, mit sír...bömböl), és csak akkor hagyja abba, ha megvettük.

Jó kis zsarolás, és nem tudom, miért éri meg neki, hisz megtapasztalhatta már, hogy ilyenkor soha nem mondom azt, hogy jó, akkor megvesszük a 10.000 Ft-os playmobilt, csak ne sírj... :-))


Ha a szép szó nem használ, akkor annyit szoktam neki mondani, hogy jóóóóó, akkor amíg hisztizel, ne szólj hozzám, mert így nem tudok beszélni veled.


Ezt is tekinthejük szeretetmegvonásnak, de én is úgy gondolom, hogy csak a közönség kedvéért nem fogok jópofit erőltetni magamra. Igenis kínos nekem a viselkedése, ami elrontja az én kedvem is, így ez egy természetes és valós érzés bennem, amit kimutatok.


Sőt, lehet, nagyon gonosz vagyok, de ilyenkor általában az jön, hogy hüppög még egy ideig, majd nagy mosolyogva váratlanul elém áll, hogy látod anya, már nem sírok, ugye nem haragszol rám?

Na és erre azt mondom, hogy eddig sem haragudtam, csak szomorú voltam a viselkedésed miatt, és szégyelltem, hogy az okos, ügyes kislányom így bömböl. Most még egy kicsit nem tudok kedves lenni!


Ilyenkor picit megszeppen ő is, de tényleg azt érzem, hogy ha most erre a "már nem is sírok"-ra varázsütésszerűen kiszáll belőlem a szomorúság, akkor komolytalan volt az egész. Mert az őszinte érzés ennyi idő alatt nem hussan el, csak szép fokozatosan.


Mire kiérünk a boltból, addigra elmúlik, és hazafelé menet már csacsogunk, mint máskor, és még egyszer elmondom, hogy ez csúnya viselkedés, meg kell értenie, hogy nem tudunk minden vásárláskor drága nagy játékokat venni, ne legyen telhetetlen, mint az öreg halász nagyravágyó felesége....stb :-)

2011. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!