Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítjátok meg a gyerekne...

Hogy tanítjátok meg a gyereknek, hogy ha bántják, harapják a bölcsiben más gyerekek, akkor adja vissza, vagy üssön vissza?

Figyelt kérdés
Két és fél éves.
2011. szept. 27. 18:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát szerencsére az enyémet nem bántja senki, de én se tanítanám ilyenre. Végül is civilizációban élünk, nem az őserdőben. Azt mondanám nei, hagyja ott, kerülje el azt a gyereket, ne játsszon vele, és persze szóljon a gondinéninek.
2011. szept. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, igazándiból arra voltam kíváncsi, hogy hogyan lehet okosan kezelni ezt a helyzetet, természetesen nem akarom agresszióra tanítani, de szerintem valahogyan rá kell jöjjön, hogy hogyan védheti meg magát.
2011. szept. 29. 18:01
 13/14 anonim ***** válasza:
Komolyan elgondolkodtam a problémádon, mert pont ekkora a lányom, aki alapból olyan természet, hogy a kis pulyka biztos nem hagyná magát :) nem ütné meg a másikat, de biztos, hogy hangosan méltatlankodna. Szerintem tanítsd ezt a gyerkőcnek, ha támadják, kiabáljon, hogy "nem szabad senkit bántani!!", remélhetőleg odapattan a gondozó. Szerintem meg igenis legyen a sarkukban, ez a munkája, ők még nagyon kicsik! Másrészt beszélnék a gondozóval, hogy szerinte mennyire súlyos a helyzet, mit lehetne tenni ez ellen -érezze, hogy figyelsz a dologra, egy ilyen, sorozatos eset ne sikkadjon el. Másrészt próbálnék beszélgetni a szülővel is nagyon kedvesen: én is próbálom elmagyarázni, belemagyarázni a gyerekembe, hogy soha nem bánthat másokat, kérlek, te is beszélgess vele erről, ne okozzanak egymásnak fájdalmat, az mindenkinek rossz, mert a harapós gyereken rajta marad, hogy ő az, akivel gond van, kiszorul a barátkozásból. Hát, én ezt így elmondanám neki. sokat beszélgetnék legfőképpen a lányommal, hogy ilyet nem szabad, de a kisfiú még ezt nem tudja, mindig mondani kell neki, és hogy ne féljen tőle. Valahogy így próbálnám.
2011. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én arra szeretném tanítani, hogy legyen béketűrő, de azért ha kell védje meg magát. Harapni ne merjen, részben, mert ez nem ketrecharc, részben, mert más gyerek koszos bőrét nem kell feltétlenül a szájába vennie.

Viszont múltkor hazajött és megkérdezte (5 éves) hogy szabad e harapni, ha Hugit (3) bántják. Még mielőtt bármit mondhattam volna az apja és a bátyja kórusban rávágták, hogy akkor bármit szabad... ki vagyok én, hogy a férfi becsülettel vitatkozzam... :)

2012. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!