Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted vannak nevelhetetlen...

Szerinted vannak nevelhetetlen gyerekek, akiket nem lehet vagy nagyon nehéz fegyelmezni és kordában tartani?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, akiket akárhogy, akármilyen módszerrel nevelnek a szülei, akkor sem fogadnak szót és akkor is az van mindig amit ők akarnak és gyakorlatilag irányítják az egész családot.


Sógornőméknél a kisgyerek amitóa megszületett irányítja az egész családot. Eljutottak arra a szintre,hogy a gyerek bármit megtehet, mert ha nem engedik neki akkor üvölt, és azért hogy ne kelljen hallgatni ezért inkább megengedik.

Egészen apró dolgoktól kezdve nagyobb horderejű dolgokig.

Ők azt mondják ő ilyen gyerek, nem lehet vele mit tenni.


Én ebben nem hiszek.

Én meg azt gondolom, hogy ez pont annak az eredménye, hogy leginkább sehogy sem nevelték.


Az én lányom is próbálkozott a hisztivel, de már megtanulta,hogy ha én azt mondom valamire hogy nem akkor az NEM, és mindig is NEM lesz.


Ők azt mondják rám,hogy túl szigorú vagyok (ami nem igaz, mert vaj szivem van,csak én nevelem és tanítom a gyerekemet), ellenben velük, akik nem nevelnek rajta semmit, hanem a gyerek neveli őket.


De, aztán lehet hogy én látom rosszul, de mivel kényes családi téma, így családon belül nem tudom kivel megbeszélni ezt a kérdést, ezért tettem itt fel.


2011. júl. 27. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Nincs nevelhetetlen gyereke. egy gyerek alapigénye, ohgy legyenek határai...

CSAk sok tehetelen muja szülő vna aki azt hisz magától is felnő egy gyereke. ami igaz is de látod mi lesz belőel, egy zsarnok.

2011. júl. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Minél nagyobb a gyerek, annál nehezebb visszafordítani a dolgot, ha addig sem kapott normális nevelést.

De egy szülő részérő a legrosszabb döntés, ha a gyerekre hagyja a dolgot azzal a jelszóval, hogy "ő ilyen gyerek".

Egy kamasz gyereket már valóban nehéz megnevelni, de mégis ki próbálkozzon a dologgal, ha nem a szülő?


Én nagyon következetes és reális vagyok. Nem vagyok laza szülő, de nem is vagyok nagyon szigorú. Viszont én vagyok az, akinek nevelni kell a gyerekét, és nem hagyom, hogy már kiskorában elkanászodjon, különben csak leshetnék, hogy akkor milyen kamasz és felnőtt lenne belőle...

Úgyhogy a nevelést korán el kell kezdeni, és nem szabad a hülyeségeket ráhagyni a gyerekre.

2011. júl. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
A gyerek az nem egy alakítható játékbabaként jön a világra, megvan a maga személyisége. Lehet rajta valamit alakítani, de nem mindent. Van olyan, hogy kezelhetetlen gyerek...
2011. júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van olyan gyerek, akit könnyebb, és van olyan gyerek, akit nehezebb nevelni. Ezt leginkább azok tudják, akiknek több van, és nagyjából ugyanazok között a körülmények között, ugyanazokkal a módszerekkel próbálkoznak. Ami egyiknél beválik, az a másiknál nem.

A következetesség mindenképpen alapvelő.

Szerintem akiknek nem megy (túl jól) a nevelés, azok általában maguk is napirend mentes szétszórt életet élnek. Először saját magunk nevelésével kell kezdenünk, ha meg akarunk valamit tanítani a gyereknek. Hogy egy egyszerű példát írjak: hiába mondod a gyereknek, hogy ne rohangáljon evés közben, ha Te magad is kajával a kezedben mászkálsz a lakásban, és itt-ott bekapsz valamit. A szülők példája a legerősebb nevelő eszköz mindig.

2011. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek különböző személyiségszerkezetűek, éppen ezért ennek megfelelően kell nevelni őket. Tehát a szülőnek figyelnie kell arra, hogy milyen a gyereke. A kezelhetetlenséghez sok összetevő kell, nem csak a személyiség. Persze nem elhanyagolható dolog, sőt nagyon is fontos része egy embernek.

Vannak problémás gyerekek, de jóval több dolgot kell náluk vizsgálni, hogy miért is lettek olyanok, amilyenek.

Viszont bármennyire is nehéz a személyisége egy embernek, a szülő akkor sem vonhatja meg a vállát, hogy na hát ez van...

2011. júl. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Minden gyerek nevelésére van valami megoldás.Nekem a tinihisztijeimre a felnőtt(nem szülői) beszélgetés volt a jó,ez hatott igazából.A szüleimnek nem hittem el,hogy jót akarnak,másnak persze,hogy elhittem,mert jobban elmondta.Anya persze,hogy nem tudja pártatlanul elmondani,hogy amit csináltam(visszabeszéltem sokat),az nem jó,hiszen neki felém tekintélyt és tiszteletet parancsolóan kell viselkednie.Azzal,hogy más elbeszélgetett velem,aki külsős,azzal viszont elérte anya a célját.Most már tisztelem,valamennyivel jobb a kapcsolatunk egyenlőre.Remélem így is marad,remélem többet nem fáj a szívem azért,mert fáj az igazság.Ez a lehető legrosszabb dolog:bántani a szüleidet,akik mindent megadnak.Eszembe jut,mikor megpróbálok visszaszólni,hogy 'szegény afrikai gyerekek éheznek,én meg itt kínlódok,meg feleselnék..'(!!) erre elhallgatok.Mindenkit meglehet nevelni..de csak gyerekkorba,és csak is olyan 17 éves korig.

16/L

2011. júl. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazából véletlenül került ebbe a kategóriába a kérdés (már kérvényeztem az áthelyezést), mert nem kamaszról hanem kisgyerekről van szó (5 éves).


Az a baj,hoyg lassan eljön az idő, amikor mondják hoyg engedjem el hozzájuk a lányomat (mondjuk egy-két hétre), de én nem akarom,mert félek hogy elrontják azt amit én évek alatt gondosan építettem fel (szabályok), hiszen nálunk a gyereknek mindent lehet.

2011. júl. 27. 14:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2gyerekem van és nekem a kislányom olyan kis hisztis, eleinte mindig mindent ráhagytam, de aztán elborult az agyam, hogy a tesó felfogja, hogy nem szabad, meg ilyenek ö meg nem. Úgyhogy mostanság már nem ugrok még ha visítt akkor sem. Megnézem hogy nem -e történt vle valami aztán ha látom minden ok, ott hagyom 5perc múlva olyan szépen játszik,mint egy kisangyal. És a hisztik is ritkábbak, remélem elöbbutóbb teljesen elmaradnak. De lehet hogy ezzel csak megutál, bízok benne hogy nem. :D
2011. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rám is sokszor rám fogják, hogy szigorú vagyok, holott csak nevelni próbálok. Épp az olyanok mondják, akiknek hasonló gyerekük van mint amit te leírtál.

Szerintem nagy részben a szülő nevelése (nem nevelése) tehet róla, kisebb részben a gyerek természete.

2011. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A rosszat egyből eltanulná,hú nem lennék a helyedben,ez tényleg a szülő hülyesége,hogy ráhagy mindent a gyerekre,nállunk volt hogy a földhöz vágta magát a kisfiam(a fűben) és úgy hisztizett,de nem engedtem belőle(már nem tudom miről volt szó,de ez nagyon bennem maradt,hogy ott hisztizik a földön).S lám ez meg is szünt,a nem az nem nállunk is.Ez kell a gyereknek,a határ.Egyetértek a nevelési elveddel.
2011. júl. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!