Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A te gyerekedet is gyakran...

A te gyerekedet is gyakran éri bölcsis/ovis baleset?

Figyelt kérdés

A fiam 21 hónapos, 2 hónapja bölcsis. Ezalatt számtalanszor esett el vagy le, televan kék-zöld foltokkal. Egy alkalommal egy másik kisfiú vágta fejbe homokozóvödörrel, hatalmas púp lett a fején. Egyszer nekiesett fejjel a padnak, két jó hosszú kék csík lett a homlokán és sebes is lett, csak remélni tudom, hogy összeforr szépen és nem fog látszani. Tegnap motorral esett el, felrepedt az ajka, alig bír enni...

Csak nekem van olyan érzésem, hogy nem figyelnek rájuk rendesen oda? Otthon is elesik néha, de azért nem ennyire gyakran éri nagyobb baleset...


2011. szept. 28. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a sok gyerek összezárva okozza ezt a helyzetet. Hiába figyelnek oda rájuk, vödörrel fejbevágni a másikat a másodperc törtrésze alatt lehetséges.
2011. szept. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos ahol nem csupán 1 szem gyerekre kell állandóan figyelni, ott bizony gyakrabbak lehetnek az apróbb/nagyobb balesetek. Amíg otthon voltál a kisfiaddal, gondolom, csak vele foglalkoztál. A bölcsiben 1 gondozónőre legalább 4-5 gyerek jut.. azért nem ugyanaz. főleg, amikor mondjuk kint vannak az udvaron. Nem lehet a gondozónő mindig csak a te kisfiad sarkában... Az meg, hogy egy másik, hasonló korú megüti, fejbe csapja játékkal, akár közvetlenül melletted, a játszótéren is megtörténhet. A motoros esés sem annyira ritka a 2 évesek körében, onnan esni bizony nem ritkán jár száj felrepedéssel. Hidd el, figyelnek a gondozónők, de néhány baleset sajnos kivédhetetlen. egy óvónő anyuka
2011. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam lassan 1 eve bolcsis es eddig 2 baleset erte:

Egyszer nezett ki az abalakon mert szereti nezni az autokat es egy masik gyerek aki arra rohant veletlenul fellokete. Lett egy kis pup a homlokan.

Egyszer meg ugrandozott es elcsuszot.

Viszont itthon:

1-szer nekiszaladt a konyha asztal sarkanak es lett egy hatalmas lila pup a fejen

1-szer leugrott a kanaperol es jol beverte a feje.

1-szer elcsuszott es nekiesett egy szeknek es felhasadt az also ajka. Na ez nem vot szep latvany. :(

1-szer kirohant a kertbe es mielott a fuves reszhez ert volna elesett a betonon es lehorzsolta az arcat nagyon csunyan.

Az otthoni balesetek az elmult 2 honapba tortentek. Ugyhogy lehet nallam jobb ha bolcsibe van. :))

2011. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tudom, 200%-os figyelem szükséges ennyi, hasonló korú gyereknél. Csak azt nem értem, hogy miért mindig az én fiam a "balesetes"? A többiek nem esnek el vagy mi? Persze erről nem a gondozó nénik tehetnek, csak már remeg a gyomrom, ha látom, hogy megint a bölcsiből hívnak fel...

Kíváncsi voltam, máshol hogy is van ez.

2011. szept. 28. 12:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálam a lányomat egyszer az egyik csoporttársa harapta szemen, egyszer fejbe rúgta!, és egyszer egy kb. 1 cm-eres fadarabot dugott az orrába. Ez volt egy év pályafutása.
2011. szept. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!