Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alsónaciba is beleügyeskeditek...

Alsónaciba is beleügyeskeditek az ovis jelet? Mi az a ruhadarab, ami megúszhatja? Ti milyen jeleket használtok?

Figyelt kérdés

sziasztok! hamarosan megy oviba a fiam, a jeleket elkezdtem beleügyeskedni a ruhákba, de bevallom nem egyszerű. A legjobb talán a vasalós, de rengeteg kell! Ti hogy oldjátok meg, csak nekem okoz fejtörést?

próbálkoztam textilfilccel - katasztrófa. A fiam jele óra, nem sikerült felismerhetőt rajzolnom :D

Köszönöm, ha írtok! Érdekel, más hogy van ezzel.


2011. szept. 28. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Húúúú, az óra az tényleg nehéz, egyébként én a textilfilcet javasoltam volna, nálunk az tök jól bevált. De órát én sem hiszem, hogy tudtam volna vele varázsolni... :D Egyébként alsónaciba meg zokniba nem raktam jelet, kivéve a tornazokni, de nálunk azt külön kérték is az óvónők.
2011. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vettem ovijelet és belevarrtam. Nekünk nem kellett csak az ágybelibe: paplan, párna, lepedő, meg az ovizsákra és a tornazsákra varrtam. Két utóbbi felesleges volt, mert kb. csak nekünk van belevarrva.

Az ovis jelet árulják pl. háztartási boltban.

(Remélem segítettem)

2011. szept. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a lakkfilcet, meg a mezei alkoholos filcet is. mindenképpen vékony hegyűvel próbálkozz!

Előtte papíron rajzold meg hogy kb milyenre szeretnéd a jelet. Neten is nézhetsz 1-2 mintát hozzá, pár gyakorlódarab után biztos menne neked is...


A vasalósokkal az a baj, hogy nem általában bírják a sok mosást :S

Én mindenbe belerajzoltam amúgy, mert se varrni ,se vasalni nem volt kedvem ennyit, a rajzolásszámomra sokkal egyszerűbb és gyorsabb volt. A lányom jelei amúgy tulipán és szív voltak, a fiamé vitorlás hajó. És igen, az égvilágon mindenbe belerajzoltam, a ruhazsákra+tornazsákra meg én rajzolta meg a körvonalat, de a lányom színezte ki magának - azt a büszkeséget... nem számított, hogy nem csillivilli Eperkés/Hercegnős/méregdrága figurás cucc, boldog volt a művével :-) én pedig megúsztam egy 400 ft-os tollal az egész ovijel mizériát...

2011. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Rossz a sorrend, elírtam, bocsánat. Helyesen:

*általában nem bírják a sok mosást*

2011. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
alkoholos filccel belerajzoltam, bevallom hanyagul, mert nem mindenbe. De volt egyszer, hogy leborította magát a fiam és két ugyanolyan, jel nélküli bugyit mutattak, vajon melyik a gyerekemé? Na akkor felmerült, valóban hasznos lenne, minden ruhadarabba, mert tényleg van egyforma ruha.
2011. szept. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Alkoholos filc. De én alig tettem bele egy-két ruhájába, eddig még nem szóltak érte, minden megvan.

Nekünk kisharang. Én haragudtam is érte, mert a legtöbb helyen lehet választani, itt meg z óvónők osztották ki a jeleket.

2011. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Szintén alkoholos filc, de a pöttyöslabdát nagyon egyszerű rajzolni. Mi megjártuk már, ha valamibe elfelejtettem belerajzolni. Nálunk új csoport van, egyszerre 7 kezdtek beszokni és megértettem, hogy az ovónéni felcserélte a zsákokat, mert még nem tudta,h ogy melyik jel és zsák melyik kislányé és egymás mellett van a zsákjuk és mindjárt első nap össze is barátkoztak, de már egyre kevesebbszer fordul elő, bár én is reggelente úgy kezdem, hogy amit ráadok, és még nincs benne a jele, akkor gyorsan belerajzolom.
2011. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a zoknik kivételével mindenbe belerajzoltam a jelet alkoholos filccel. Aránylag egyszerű dolgom volt, a fiam jele létra. Direkt olyant választottam amit könnyű lerajzolni.
2011. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! igen, az óra csak elsőre tűnik könnyű jelnek :D

hát, akkor mindenbe belepasszírozom azt a jelet...csak néhol olyan kicsi erre a hely! és a legvékonyabb alkoholos filccel is csak bénázok, de még gyakorolok! :D

2011. szept. 29. 15:35
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Én vettem pár vasalhatós matricát és csak az ágyneműjére vasaltam rá. A cipőjébe, szandijába, sapkájába alkoholos filccel dekoráltam a jelét. Egyéb ruhadarabot nem jelölök, felesleges, mert a polcán a zsákban van. Főleg azért, mert utána a tesó lesz ovis, és már túl sok jel lenne benne:)
2011. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!