Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanácsoljak az anyukának?

Mit tanácsoljak az anyukának?

Figyelt kérdés

A lányának megnagyobbodott az orrmandulája, de amióta csak oviba jár, azóta így van. Sokat taknyos is. Azt mondta ki is kellene vetetni, de nem tudja a kisebb gyerekét hova tenni. Normális dolog az ilyen? Ha akarná megtudná oldani, jegyzői felügyelet alatt van a család. Koszosak, büdösek és buták is. Na már most ez a nő sokszor így is viszi a gyereket az oviba, hogy folyik neki az a fertőző zöldes-sárgás sűrű cucc az orrából, köhög is.. Szerintem ő egy gócpont a csoportban. Nem jó ez szerencsétlennek, orrhangon beszél és nyitott szájjal, mert az orrán nem képes levegőt venni. Hiába beszélünk neki kedves szóval, nem fogadja meg senki tanácsát.

Viszont az én gyerekem is sokat betegeskedik az ovis idők alatt, de én, ha kell 1 hétre itthon fogom, még ha a doki küldené is már, mert én látom rajta, hogy nincs jól még. Na meg legyengült immunrendszerrel.. Ez az anyuka ráadásul otthon is van, nem dolgozik. És roppant idegesítő, nem csak nekem, hanem a többi szülőnek is. A gyerekek végett. Nyáron még tetűsek is voltak.

Tehát azt szeretném tudni, hogy esetleg a család védelmisek tudnának segíteni neki abban, hogy megtudja operáltatni a gyereket? Valakinél elhelyezni 1-2 napra?


2011. okt. 9. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogadd be.
2011. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az óvó nénik nem tesznek semmit??????


Egyébként jobb helyeken a beteg gyereket nem is fogadják az oviban, nem mehet!


Gyermekvédelem, családsegítő.

2011. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez mind azon múlik, hogy a szülő mit akar. Ha ő nem szeretné, hogy a gyerekét átmenetileg gondozásba vegyék, akkor nem lehet őt erre kényszeríteni. A családból pedig a gyereket csak nagyon komoly ok miatt emelik ki.

Ha úgy látod a gyerekek rossz körülmények között vannak, te megteheted, hogy beszólsz a családgondozókhoz. Bejelentésre ki fognak menni hozzájuk, megkérdezik tőlük hogy miben tudnak segíteni, de amint írtam kiemelni a családból csak komoly indokkal lehet:gyermekbántalmazás, éheztetés stb.

2011. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudják a családsegítőben, hogy milyen körülmények között élnek. A gyerekek erősen le vannak maradva a korabeli társaiktól. Iszik és dohányzik is mind a kettő szülő erősen, főleg hétvégén. Apuka dolgozik, de nem hiszem el, hogy nincs 2 nap szabija. Sokáig nem tartják bent a gyereket az orrmandulaműtétnél. Tudom, mert ismerősöm lányát is nem olyan rég operálták.


Első válaszoló: tudod gondoltam erre, is, csak én is dolgozom! (szerencsére!) S nehogy már én vegyek ki más gyereke miatt szabit, amikor ott van a szülője is!


Óvónő nem tehet semmit, mikor viszi az igazolást, hogy "egészséges" a gyermek. Miközben.. ÁÁÁ, nem is folytatom. A doki is biztosan úgy vette a diplomáját. Semmire nem jó, csak, hogy felírjon egy receptet amit kér az ember.

2011. okt. 9. 21:18
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Minden csoportban van az év minden napján legalább 5 taknyos gyerek. De alkalmanként 10 is.

"a gyerekek miatt", nem pedig végett

"tetvesek", nempedig tetűsek

a többit most nem vesézem ki

Szóval lehet, hogy az a nő buta, de ne butázzunk le másokat, ha mi se állunk a helyzet magalatán...

A szülő joga eldönteni, megműtteti-e a gyereket, mivel nem életmentő műtétről van szó, ha nem akarja, nem tehetsz semmit. Más meg inkább kuruzslókhoz hordja a gyerekét orvos helyett, aztán azért nem gyógyul meg szerencsétlen, de ez ellen se tehetünk semmit. Ha szóltatok neki, mindent megtettetek.

2011. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!