Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a 3 eves gyerkoce nem akar beszelni?

Figyelt kérdés
Az en kicsi lanyomon latszik rajta,hogy szandekosan nem akar beszelni.Ha mi beszeltetni akarjuk,akkor odajon es befogja a szankat.Egyebkent mindent megert,mindent megcsinal amit kerunk tole,csak beszelni ne kelljen.
2011. okt. 4. 16:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom,mindenfelekeppen ki fogjuk probalni,ha azt mondod,hogy ennyire hatasos.Az igazsag az,hogy amiota elkezdte az ovit,hatalmasat valtozott.Szerintem ez a ketnyelvuseg is megzavarta ot,de az erdekes az,hogy az angolra jobban figyel mint a magyarra,pedig mi itthon csak magyarul beszelunk.Kivancsi vagyok a kezelesek utan milyen nyelven fog megszolalni.:-)
2011. okt. 13. 10:05
 12/20 A kérdező kommentje:
Szia.Van mar idopontunk,csutortokon du.3 orara.Nagyon varom,annyira akarok hinni ebben a craniosacral terapiaba,remelem nekunk is fog segiteni.Majd jelentkezem a beszamoloval!Megegyszer,koszi!
2011. okt. 18. 16:07
 13/20 A kérdező kommentje:
Szia.Remelem meg vissza nezzel ide.Azt szeretnem kerdezni,hogy a te gyermeked nyugodtan megult a terapia alatt?Mert mi tegnap voltunk az elso terapian,de kicsi lanyom kb.10 perc utan mar minden baja volt,nem akart nyugodtan fekudni,alig tudtuk nyugton tartani.Igy nem sok eredmenye volt az elso terapianak.Kedden ujra megyunk,de nem tudom mit tegyunk,hogy tartasam nyugton,mert most se a mese konyv,se a kedvenc macija,semmi nem kototte le.Segits,kerlek.Nalatok ez hogyan zajlott?Igy nem hiszem,hogy lesz eredmenye.:-(
2011. okt. 21. 11:39
 14/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen olvasom a fejleményeket. Nálunk, ez úgy zajlott, hogy ott voltam vele közben és mesét olvastam neki, vagy énekeltem, verset mondtam stb. Ő sem akart megmaradni egy helyben, mikor már beszélni tudott folyamatosan azt kérdezte mikor leszünk már készen.


A kezelőknek kell megoldani egyébként, vannak hiperaktív gyerekek is akik után úgy kell járkálni le az ágyról- fel az ágyra. Meg tudják oldani, olyat is láttam már aki ült és a kezelés közben játszott.


Egyébként nem fájdalmas, de ha találnak valami blokkot (lelki) és azt oldják az kellemetlen egy kicsit. Előfordulhat sírás is, de nem kell megijedni, utána sokkal jobb lesz neki. ( Az én lányomnál 2 X fordult elő, de mikor megkérdeztük, hogy szeretné-e ha befejeznénk azt válaszolta, hogy nem, és mikor végeztünk megköszönte.)


Hogy-hogy nem sok értelme volt a kezelésnek? Nem tudta kezelni a kezelője? Nem értem, hogy miért.

2011. okt. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Szia.Huh,de orulok neked.Az igazasag az,hogy en gondoltam,hogy igy nem sok ertelme van a kezelesnek,ha nem tud ellazulni.Nalunk ez ugy zajlott,hogy megerkeztunk egy csomo kerdest tettek fel,azutan lefektettuk egy agyra a lanyomat es elkezdte csinalni a kezelest a terapeuta.Eloszor a labanal kezdte,utana a ket kezet az egyik alul a masik felul volt es ugy haladt fel a medencejetol a nyakaig,eddig meg ok is volt,fekudt nyugodtan.Amikor a fejet kezdte el csinalni,akkor az mar nem tetszett a lanyomnak.A ferjemmel probaltuk elterelni a figyelmet,meset olvastam en is a kedvenc konyvebol,a kabala macijaval probaltam bohockodni a mobilomat oda adtam neki,hogy jatszon vele igy meg elvolt egy egy darabig.Aztan amikor mar nagyon elkezdtett hisztizni,akkor ragcsalni valot adtunk neki,ugy is elvolt egy kicsit,de egy ido utan ujra csak hisztizett a vegen mar nem tudtuk lekotni semmivel.Kb.40 percig tartott,hat itt nem olcso ez volt 50 euro es nem erdekelne,ha tudnam,hogy igy is lesz eredmenye,ha nem marad meg nyugton.De sajnos a terapeuta nem is biztatott minket,azt mondta erre nincs garancia van akinek hasznal van ekinek nem.Igy egy kicsit elgondolkoztunk,hogy kifizetunk nem keves penzt,lehet 10-20 alkalmat es semmi eredmenye nem lesz.En ugy gondolom,ha csinal valaki valamit es ert el sikereket,akkor arra azert valamilyen garanciat csak valalhatna,hogy igen van esely.Hat nem tudom.Holnap ujra megprobaljuk,annyit tanacsolt ez az emberke,hogy itthon ezeket a pontokat amiket o csinalt azt csinaljuk a lanyomon,hogy szokja.Szerinted,akkor igy is fog hasznalni,ha kozben neha-neha vergodik az agyon es nem fekszik nyugodtan?Legyen szep napod!
2011. okt. 24. 09:47
 16/20 anonim ***** válasza:

Hát ez fura nekem, hogy ezt mondta. A kezelőnek tudni kell úgy kezelni is , hogy mozgásban van a páciense. Sőt van olyan baba akit már az anyaméhben kezelnek, az anya hasán keresztül érzik a baba craniosacralis ritmusát. ( Igaz ez csak Amerikában van.)


Szerintem a kezelőtökkel van baj, nincs elég tapasztalata, vagy csak nem kezelt még sok gyereket eddig.


Egyébként a lányom is a feszegette a kezelője kezét a fejéről, az a legkellemetlenebb(mikor a fejen dolgozik.) Én is voltam most 3 X csak próbaképpen (mert eddig Pestre jártunk, ott 14.000, itt meg 5.000 és ugyanaz)és addig nem volt semmi bajom míg a fejemhez nem ért a kezelő. Ez ne úgy képzeld el, hogy fáj, hanem csak kellemetlen,fura.


Szóval szerintem kell, hogy hasson a dolog, de ha a kezelő nem érzi a ritmusát, mert mozgásban van a gyerek ez az Ő hibája, keresni kell egy másik tapasztaltabbat.

2011. okt. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Szia.Koszi,hogy valaszoltal.Irhatsz privat is,ha akarasz.Tegnap ismet voltunk ezen a terapian es kepzeld,kozel 1 ora hosszat kezelte a therapeauta es kicsi lanyom mondhatni most mar nyugodtan fekudt.Igaz,amikor a fejet csinalta,akkor egy kicsit neha rangadta,de volt olyan is amikor elkezdett sirni.Erre azt mondta a kezeloje,hogy ez normalis,ilyenkor felszabadul egy blok,valami lelki fajdalom ami erhette szuletese kozben.Azt hiszem ez most nagyon jol ment es remelem eredmenyt is erunk el.Jovo kedden ismet megyunk.Nalatok hogy tortent,egyik naprol a masikra hirtelen elkezdett beszelni vagy voltak elojelei?Probalgatott szavakat mondani elotte?Legyen szep napod!Koszi a segitseget!:-)
2011. okt. 26. 08:33
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha esetleg van skype-od ott is beszélhetünk :)


Ez jó, nálunk is ez volt teljesen. ( a sírásra gondolok)

2 hét után kezdett el beszélni ( a 2. kezelés után) először csak egyszerűbb szavakat, de tisztán érthetően. Pl. apa, autó stb.


Aztán már 2 szavas mondatok pl- add ide, hol van stb.


A lényeg az, hogy a beszéd összes lépcsőfoka megvolt csak gyorsabban, és persze nem 1,5 évesen, hanem 3. kb. 3 hónap után már semmiben nem volt elmaradva a kortársaihoz képest. Nem mindig hetente mentünk, csak az első két hétben,. aztán kéthetente, majd havonta.

2011. okt. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Szia.Kuldtem neked privat uzit,de nem reagaltal ra.Remelem megkaptad es meg visszanezel ide.Tegnap ismet voltunk es most is jol ment.Most azt mondta a kezeloje,hogy ugy erzi le van tapadva a csont a szem kornyeken es a nyakanal.Most azt probalja fellazitani.
2011. nov. 8. 10:47
 20/20 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de én is el voltam havazva. Már válaszoltam, és fel is vettelek csak vissza kell igazolnod. Remélem minden jól alakul, szorítok nektek.
2011. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!