Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz evő gyerekek anyukái,...

Rossz evő gyerekek anyukái, hogy bírjátok "idegekkel"?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam nagyon rossz evő, a kezdetektől.Ha rajta múlna estig el lenne semmi kaja nélkül.Nagyon ritka hogy valamit jóízűen megeszik, legyen ez reggeli, legyen ez ebéd, van hogy az édességet sem kívánja.Voltak a súlyában visszaesések is, védőnő csak annyit mond hogy mi sem eszünk egyformán.A súlya nem annyira rossz, de én elég vékonynak látom.Mindig elhatározom hogy nem érdekel, nem idegeskedek rajta, ha nem eszik hát nem eszik, na de nem tudom nézni hogy egész nap ne egyen semmit.Olyan szívesen főznék bármit neki, nézném hogy örömmel eszik, de nekem ez nem adatott meg, csak a kínlódás.És ez egyre rosszabb lesz ahogy látom.Már annyit sírtam emiatt, és idegeskedtem, hogy hiába imádom és szeretem,nem tudom élvezni az anyaságot, csak aggódok.

Az lenne az egyetlen megoldás hogy elfogadom így, nem foglalkozok vele, ha nem eszik hát nem eszik.Csak nem olyan egyszerű.Lehet ezért, lehet nem, de könnyen elkap betegséget is, már 4* kellett neki antibiotikumot adni.

Más hogy barátkozott meg a helyzettel?


2011. okt. 5. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen megértelek! Az én lányom ugyanez volt!Ő most 26 hónapos és kb. 3 hónapja kezdett viszonylag normálisan enni!

De még most sem egyszerűek az étkezések!

Én is mindig ideges és szomorú is voltam, nem örült semmi ételnek, és nagyon nehéz volt etetni. Nyár elején ő is fogyott. Nem hajlandó megenni a húst ha látja az ételben. Eleve nagyon nehezen kezdett rágni, sokáig turmixolnom kellett neki mindent!

Én csak azt tudom tanácsolni hogy kitartást, én mindennel próbálkoztam és most valahogy megvan az eredménye!

Volt hogy ebéd közben a telefonomban képeket és videókat nézegetett magáról, volt hogy mesekönyvet, vagy bekapcsoltam a tv-t és mesét nézett vagy állatokat!És így tudtam a szájába rakni az ételt!

Elértünk addig hogy az ebédet normálisan megeszi,na nem kell nagy mennyiségre gondolni! Reggelizni nem hajlandó csak a tejet issza meg, uzsonna változó valamikor eszik egy fél szelet kenyeret valamivel, vagy joghurtot, vagy túrókrémet, aztán a vacsora megint csak gyötrelem!

De már látom a fényt az alagút végén.!

Már nagyon ügyesen eszik egyedül ,lehet e miatt is eszik többet!

Szerencsére a gyümölcsök nagy részét szereti és ha mást nem legalább azt tudtam neki mindig adni!

Kitartást!Remélem nálatok is javul a helyzet!

2011. okt. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2 éves az én fiam is. Ő is nagyon rossz evő. Már én is próbálkoztam mindennel. Mindig megfogadom, hogy ráhagyom, de nem bírom elnézni, ahogy egész nap koplal. Ráadásul, ha éhes, hisztizik mindenért. Ha sikerül vele etetnem valamit, akkor szépen eljátszik, jókedvű. Mostanában Tom és Jerryt nézünk, meg olyan videókat, amin ő van. Így eszik valamennyit. Ráadásul válogatós, az sem mindegy, mit adok neki. Remélem, lassan változik végre a helyzet.
2011. okt. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg ne foglalkozz annyit az egésszel, mert te bele fogsz bolondulni, ő meg csak még rosszabbul fog enni.

Amúgy átérzem tökéletesen, az én fiam is ilyen (volt).

Kb 2 és 3 éves kora közt szinte alig volt étel, amit meg tudtam vele etetni. Súlyával nem volt gond, mert amit evett, az szinte csak szénhidrát volt. Krumpli, tészta, kenyér... minden üresen! Semmi zöldség, semmi hús, semmi gyümölcs. Egy időben még tejtermék sem. Így én adtam neki multivitamínt, legalább az ne hiányozzon.

Még most is nagyon finnyás, de azóta egy csomó mindent megeszik már. Egyszer csak így alakult, semmit sem csináltam másképp. Most elkezdte az ovit, és ott szerintem még több mindent meg is kóstol, mint itthon.

2011. okt. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont ma gondolkoztam ezen.A lányom is két éves, és borzalom amit művel.Ma pl. evett reggel két falatot.A mama is próbálta etetni szalámival, pudinggal stb., de semmi.Már ott tartok, hogy fényevő a lelkem.

Délután ha felébred, akkor sikerül az ebéd egy részét beleimádkoznom, de azt is csak játék közben.

A védőnő meg pont ma szólt a súly miatt.Vékonyka.Hát én megtömni nem tudom.Hiába kap változatos kajákat, gyümivel, zöldséggel kínálom rendületlenül.Egyszerűen nem kell neki szinte semmi.

Holnap elkezdjük a multivitamint.Hátha az segít egy picit.

2011. okt. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok.

Nagyon elkeserítő tud lenni,mert bármit megfőznék neki, csak egyen.Ő nem válogatós, inkább csak nem szeret enni, elvan nélküle.Tudom hogy nem hal éhen, meg ilyesmi, de akkor is rossz nézni hogy alig eszik valamit, ráadásul a családban a hasonló korú gyerekek meg mind jó evők, és néha irigykedem hogy de jókat esznek.

Á, nem egyszerű, tényleg erről szól az életem fél éves kora óta, csak kínlódunk az evéssel.

Akkor kitartást mindenkinek!

2011. okt. 5. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!